March 5, 2021
|
Robinson Tampa - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Arlie Rubin JR Plant 5:30.16 5
2 Penelope Markowski JR Plant 5:35.77 3
3 Margaret Malizia JR Plant 5:36.16 2
4 Helena Gagnier SO Robinson 5:58.84 1
5 Avery Hernandez SO Plant 6:01.41 -
6 Frances Van Looveran SO Plant 6:03.12 -
7 Christiana Dirks SR Plant 6:07.15 -
8 Alessandra Hollyfield SO Robinson 6:09.06 -
9 Kate Pollard SO Plant 6:13.10 -
10 Kristin Keyser SO Plant 6:13.90 -
11 Ella Garutto FR Robinson 6:15.85 -
12 Clara Hinsdale SO Plant 6:28.45 -
13 Amelia Edgar FR Plant 6:37.47 -
14 Melena Stagliano SO Plant 6:40.25 -
15 Christina Doenges FR Plant 6:42.34 -
16 Mary Braddock SO Plant 6:48.42 -
17 Sarah Hill JR Plant 6:51.23 -
18 Kalin Chavarria SO Blake 7:54.22 -
19 Serena Ramos JR Blake 8:05.87 -
  Kassandra Glor FR Blake NT   
  Serafina Lombardo JR Blake NT   
  Melissa Ponce JR Blake NT   
  Penelope Ubau FR Blake NT   
  Mackenzie Bing SR Blake NT   
  Nikol Meyer SR Robinson NT   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Helena Gagnier SO Robinson 5:58.84 1
6 Frances Van Looveran SO Plant 6:03.12 -
7 Christiana Dirks SR Plant 6:07.15 -
8 Alessandra Hollyfield SO Robinson 6:09.06 -
12 Clara Hinsdale SO Plant 6:28.45 -
16 Mary Braddock SO Plant 6:48.42 -
17 Sarah Hill JR Plant 6:51.23 -
18 Kalin Chavarria SO Blake 7:54.22 -
19 Serena Ramos JR Blake 8:05.87 -
  Mackenzie Bing SR Blake NT   
  Melissa Ponce JR Blake NT   
  Serafina Lombardo JR Blake NT   
  Kassandra Glor FR Blake NT   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Arlie Rubin JR Plant 5:30.16 5
2 Penelope Markowski JR Plant 5:35.77 3
3 Margaret Malizia JR Plant 5:36.16 2
5 Avery Hernandez SO Plant 6:01.41 -
9 Kate Pollard SO Plant 6:13.10 -
10 Kristin Keyser SO Plant 6:13.90 -
11 Ella Garutto FR Robinson 6:15.85 -
13 Amelia Edgar FR Plant 6:37.47 -
14 Melena Stagliano SO Plant 6:40.25 -
15 Christina Doenges FR Plant 6:42.34 -
  Nikol Meyer SR Robinson NT   
  Penelope Ubau FR Blake NT