February 26, 2021
|
Miami Southridge - Miami, FL
|
Timing: Mogo Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Adrian Bichara   Columbus 49.50 10
2 Sean Watkins   St. Thomas Aquinas 50.02 8
3 Mekhi Gammons JR Hialeah-Miami Lakes 50.20 6
4 khamauri crabbe SR Miami Coral Park 50.41 5
5 Jamari Sharpe SR Miami Northwestern 50.54 4
6 Raynell Chambers SR St. Thomas Aquinas 51.15 3
7 Jeremiah Toussaint JR Hialeah-Miami Lakes 51.58 2
8 Peter Baldie   St. Thomas Aquinas 51.82 1
9 Terrance Huggins   Miami Killian 52.23 -
10 Anthony Herrera JR St. Thomas Aquinas 52.41 -
11 Nathan Washington JR Miami Northwestern 52.57 -
12 Damacio Green   Miami Northwestern 52.84 -
13 Herman Dorsett Senior Miami Northwestern 52.91 -
14 COLIN BESARES SR Miami Palmetto 53.32 -
15 Tristan Arneaud SR Somerset Academy (PP) 53.41 -
16 Duriel Moss Senior Columbus 53.78 -
17 Isaiah Scott SO Miami Norland 53.97 -
18 Tomas Duque SR Belen Jesuit Prep 54.00 -
19 Glenn Smith III   Somerset Academy (SH) 54.11 -
20 Justin Jeune SR North Miami 54.17 -
20 Kristopher Augustin SR North Miami 54.17 -
22 Noah Sastoque   Columbus 54.22 -
23 AMIR RICHARDSON Senior Miami Palmetto 54.87 -
23 Noah Zumpano JR Belen Jesuit Prep 54.87 -
25 Alton Smith SO Miami Southridge 54.94 -
26 Kemani Harris   Miami Coral Park 55.14 -
27 Nicholas Diaz SR Belen Jesuit Prep 55.63 -
28 St. Clair Miller   South Miami 55.65 -
29 Jalan Toomer   Somerset Academy (SH) 55.76 -
30 Victor Castillo JR Columbus 55.82 -
30 Trevin Smith JR Miami Norland 55.82 -
32 Jason Jeune SR North Miami 56.05 -
33 Keyshawn Mintz   Miami Jackson 56.11 -
34 Devontae Johnson Senior Miami Jackson 56.17 -
34 Tristan Simmons   North Miami 56.17 -
36 Steve Louis-Jacques JR Miami Southridge 56.21 -
37 Jabes Jimenez   Miami Beach 56.99 -
38 Sadier Hernandez SR Coral Shores 57.20 -
39 Diego Leon-Aguilar SO Belen Jesuit Prep 57.35 -
40 Nicholas Castellanos JR Westminster Christian 57.48 -
41 DANIEL MOSCOSO Senior Miami Palmetto 57.59 -
42 Malik Hines   Miami Norland 58.20 -
43 Diego Neira JR Miami Sunset 58.43 -
43 Max Gelber   Miami Beach 58.43 -
45 Gavin Basner SR Miami Beach 58.57 -
46 Santiago Garcia   Southwest Miami 58.85 -
47 Glen Noel   Southwest Miami 58.93 -
48 Willem Godtel SR Coral Shores 59.10 -
49 Arrington McClain   Somerset Charter (SP) 59.14 -
50 Davari Demps SR Coral Reef 59.16 -
51 Omaly Murillo SO Coral Reef 59.23 -
52 Derek Smith JR Coral Shores 59.74 -
53 Daniel Pease   Coral Shores 1:00.17 -
54 Jason Velasquez SR Southwest Miami 1:00.50 -
55 Jermaine Walton SO Miami Southridge 1:00.58 -
56 Christophe Sanchez   South Miami 1:00.64 -
57 Christian Soto   Champagnat 1:00.86 -
58 Jadin Belus SR Champagnat 1:00.94 -
59 Andrew Valdes SR Southwest Miami 1:01.01 -
60 Diego Diaz SR Miami Sunset 1:01.18 -
61 Eric Perez SR Westminster Christian 1:01.40 -
62 Owen Basner SO Miami Beach 1:01.46 -
63 Roberto Hernandez   Somerset Charter (SP) 1:02.82 -
64 Justin Rodriguez SR South Miami 1:03.16 -
65 Ernesto Palma   Westminster Christian 1:03.24 -
66 Antoine Rozier SO Somerset Academy (SH) 1:03.82 -
67 Gabriel Pascual   Braddock 1:04.10 -
68 Donovan Bryant   Coral Reef 1:04.34 -
69 Hector Ocando   Ferguson 1:04.51 -
70 Amir Kraishan   Riviera Prep 1:04.57 -
71 Alex Garcia   South Miami 1:04.59 -
72 Joshua Chin-You SR Riviera Prep 1:04.62 -
73 Ethan Knight   Miami Norland 1:04.74 -
74 Michael Martinez SR Braddock 1:05.42 -
75 Isaiah Negron   Ferguson 1:05.85 -
76 Marco Antonio   Riviera Prep 1:06.40 -
77 Quintin Estiven   Miami Jackson 1:07.84 -
78 Anthony Rozier FR Somerset Academy (SH) 1:11.39 -
79 Cristian Zigni   Riviera Prep 1:12.01 -
  Nehemiah Cher-Frere   Somerset Academy (PP) DNS   
  Alexander Musselman   Westminster Christian DNS   
  Maxwell Mesias JR Champagnat DNS   
  Corey Wilkerson SO Champagnat DNS   
  Giovanni Chery SR Miami Edison DNS   
  Jordan Baez   Somerset Charter (SP) DNS   
  Joshua Ansencio SR Miami Killian DNS   
  Roosevelt Jeanmary JR Miami Jackson DNS   
  Carlos Catala Senior Miami Coral Park DNS   
  Eduardo Rojas SR Braddock DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Noah Sastoque   Columbus 54.22 -
72 Joshua Chin-You SR Riviera Prep 1:04.62 -
  Jordan Baez   Somerset Charter (SP) DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Adrian Bichara   Columbus 49.50 10
19 Glenn Smith III   Somerset Academy (SH) 54.11 -
57 Christian Soto   Champagnat 1:00.86 -
61 Eric Perez SR Westminster Christian 1:01.40 -
63 Roberto Hernandez   Somerset Charter (SP) 1:02.82 -
71 Alex Garcia   South Miami 1:04.59 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Alton Smith SO Miami Southridge 54.94 -
28 St. Clair Miller   South Miami 55.65 -
34 Tristan Simmons   North Miami 56.17 -
47 Glen Noel   Southwest Miami 58.93 -
59 Andrew Valdes SR Southwest Miami 1:01.01 -
64 Justin Rodriguez SR South Miami 1:03.16 -
68 Donovan Bryant   Coral Reef 1:04.34 -
73 Ethan Knight   Miami Norland 1:04.74 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Jamari Sharpe SR Miami Northwestern 50.54 4
7 Jeremiah Toussaint JR Hialeah-Miami Lakes 51.58 2
16 Duriel Moss Senior Columbus 53.78 -
20 Justin Jeune SR North Miami 54.17 -
49 Arrington McClain   Somerset Charter (SP) 59.14 -
62 Owen Basner SO Miami Beach 1:01.46 -
70 Amir Kraishan   Riviera Prep 1:04.57 -
  Roosevelt Jeanmary JR Miami Jackson DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Sean Watkins   St. Thomas Aquinas 50.02 8
29 Jalan Toomer   Somerset Academy (SH) 55.76 -
69 Hector Ocando   Ferguson 1:04.51 -
76 Marco Antonio   Riviera Prep 1:06.40 -
77 Quintin Estiven   Miami Jackson 1:07.84 -
  Giovanni Chery SR Miami Edison DNS   
  Corey Wilkerson SO Champagnat DNS   
  Joshua Ansencio SR Miami Killian DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Peter Baldie   St. Thomas Aquinas 51.82 1
10 Anthony Herrera JR St. Thomas Aquinas 52.41 -
51 Omaly Murillo SO Coral Reef 59.23 -
56 Christophe Sanchez   South Miami 1:00.64 -
58 Jadin Belus SR Champagnat 1:00.94 -
75 Isaiah Negron   Ferguson 1:05.85 -
  Alexander Musselman   Westminster Christian DNS   
  Maxwell Mesias JR Champagnat DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Mekhi Gammons JR Hialeah-Miami Lakes 50.20 6
23 Noah Zumpano JR Belen Jesuit Prep 54.87 -
33 Keyshawn Mintz   Miami Jackson 56.11 -
43 Max Gelber   Miami Beach 58.43 -
50 Davari Demps SR Coral Reef 59.16 -
54 Jason Velasquez SR Southwest Miami 1:00.50 -
55 Jermaine Walton SO Miami Southridge 1:00.58 -
79 Cristian Zigni   Riviera Prep 1:12.01 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 COLIN BESARES SR Miami Palmetto 53.32 -
37 Jabes Jimenez   Miami Beach 56.99 -
40 Nicholas Castellanos JR Westminster Christian 57.48 -
60 Diego Diaz SR Miami Sunset 1:01.18 -
65 Ernesto Palma   Westminster Christian 1:03.24 -
66 Antoine Rozier SO Somerset Academy (SH) 1:03.82 -
67 Gabriel Pascual   Braddock 1:04.10 -
78 Anthony Rozier FR Somerset Academy (SH) 1:11.39 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Jason Jeune SR North Miami 56.05 -
38 Sadier Hernandez SR Coral Shores 57.20 -
41 DANIEL MOSCOSO Senior Miami Palmetto 57.59 -
45 Gavin Basner SR Miami Beach 58.57 -
46 Santiago Garcia   Southwest Miami 58.85 -
53 Daniel Pease   Coral Shores 1:00.17 -
74 Michael Martinez SR Braddock 1:05.42 -
  Carlos Catala Senior Miami Coral Park DNS   
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Tristan Arneaud SR Somerset Academy (PP) 53.41 -
18 Tomas Duque SR Belen Jesuit Prep 54.00 -
27 Nicholas Diaz SR Belen Jesuit Prep 55.63 -
30 Victor Castillo JR Columbus 55.82 -
34 Devontae Johnson Senior Miami Jackson 56.17 -
42 Malik Hines   Miami Norland 58.20 -
48 Willem Godtel SR Coral Shores 59.10 -
52 Derek Smith JR Coral Shores 59.74 -
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Kristopher Augustin SR North Miami 54.17 -
23 AMIR RICHARDSON Senior Miami Palmetto 54.87 -
30 Trevin Smith JR Miami Norland 55.82 -
36 Steve Louis-Jacques JR Miami Southridge 56.21 -
39 Diego Leon-Aguilar SO Belen Jesuit Prep 57.35 -
43 Diego Neira JR Miami Sunset 58.43 -
  Eduardo Rojas SR Braddock DNS   
  Nehemiah Cher-Frere   Somerset Academy (PP) DNS   
Boys' 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 khamauri crabbe SR Miami Coral Park 50.41 5
6 Raynell Chambers SR St. Thomas Aquinas 51.15 3
9 Terrance Huggins   Miami Killian 52.23 -
11 Nathan Washington JR Miami Northwestern 52.57 -
12 Damacio Green   Miami Northwestern 52.84 -
13 Herman Dorsett Senior Miami Northwestern 52.91 -
17 Isaiah Scott SO Miami Norland 53.97 -
26 Kemani Harris   Miami Coral Park 55.14 -