February 19, 2021
|
Ida Baker (Cape Coral) - Cape Coral, FL

Boys' 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Tank SR Southwest Florida Christian 9:19.41 10
2 Ivan Martin-Padilla JR Dunbar 9:38.46 8
3 Avery Geerlings Junior Estero 9:49.95 6
4 Daniel Ocampo JR Dunbar 9:52.22 5
5 AJ Duda SO Southwest Florida Christian 9:53.54 4
6 Ryan Livingston JR Dunbar 9:53.78 3
7 Hayden Tank SO Southwest Florida Christian 9:53.82 2
8 Nekhi Perry JR North Fort Myers 9:59.93 1
9 Alex Kistamma SR Lehigh 10:01.88 -
10 Matthew Speruta JR Ida Baker 10:07.10 -
11 Declan Ziomek SO Ida Baker 10:09.61 -
12 Richard Garcia FR Naples 10:10.26 -
13 Ryan Mitchinson FR Cape Coral 10:15.50 -
14 Benjamin Axline SR Naples 10:29.07 -
15 Sebastian Carrasco SO Naples 10:33.54 -
16 Michael Avola JR Lehigh 10:36.93 -
17 Keaton Roberts FR Fort Myers 10:38.48 -
18 Zac Phillips JR Ida Baker 10:48.37 -
19 Oscar Olguin JR Riverdale 10:54.05 -
20 Ever Galeas JR East Lee County 10:54.10 -
21 Brian Robinson Senior Estero 11:01.65 -
22 Juan Suarez SR East Lee County 11:18.10 -
23 Logan Burch JR Cape Coral 11:34.19 -
24 Jeffery Stewart JR Riverdale 11:53.08 -
25 Carlos Paz-Reyes SR Riverdale 12:05.02 -
26 Conner Selfridge FR Oasis 12:19.90 -
27 Alran Won JR Oasis 12:35.97 -
28 Evan Meyer JR Lehigh 12:58.26 -
29 Trenten Brown JR Oasis 13:24.45 -
30 Blake Thier SR Mariner 14:38.63 -
Boys' 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ethan Tank SR Southwest Florida Christian 9:19.41 10
2 Ivan Martin-Padilla JR Dunbar 9:38.46 8
4 Daniel Ocampo JR Dunbar 9:52.22 5
5 AJ Duda SO Southwest Florida Christian 9:53.54 4
6 Ryan Livingston JR Dunbar 9:53.78 3
7 Hayden Tank SO Southwest Florida Christian 9:53.82 2
8 Nekhi Perry JR North Fort Myers 9:59.93 1
9 Alex Kistamma SR Lehigh 10:01.88 -
10 Matthew Speruta JR Ida Baker 10:07.10 -
11 Declan Ziomek SO Ida Baker 10:09.61 -
12 Richard Garcia FR Naples 10:10.26 -
13 Ryan Mitchinson FR Cape Coral 10:15.50 -
16 Michael Avola JR Lehigh 10:36.93 -
28 Evan Meyer JR Lehigh 12:58.26 -
Boys' 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Avery Geerlings Junior Estero 9:49.95 6
14 Benjamin Axline SR Naples 10:29.07 -
15 Sebastian Carrasco SO Naples 10:33.54 -
17 Keaton Roberts FR Fort Myers 10:38.48 -
18 Zac Phillips JR Ida Baker 10:48.37 -
19 Oscar Olguin JR Riverdale 10:54.05 -
20 Ever Galeas JR East Lee County 10:54.10 -
21 Brian Robinson Senior Estero 11:01.65 -
22 Juan Suarez SR East Lee County 11:18.10 -
23 Logan Burch JR Cape Coral 11:34.19 -
24 Jeffery Stewart JR Riverdale 11:53.08 -
25 Carlos Paz-Reyes SR Riverdale 12:05.02 -
26 Conner Selfridge FR Oasis 12:19.90 -
27 Alran Won JR Oasis 12:35.97 -
29 Trenten Brown JR Oasis 13:24.45 -
30 Blake Thier SR Mariner 14:38.63 -