February 27, 2021
|
Riverview Sarasota - Sarasota, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Seth Martinez SR Lennard 9:25.77 10
2 Jared Hammill SR Wharton 9:44.49 8
3 Alberto Teijelo SR Venice 9:56.68 6
4 Zachary Rathburn SR North Port 9:58.33 5
5 Wade LaRue JR Newsome 10:02.41 4
6 Daniel Ocampo JR Dunbar 10:16.14 3
7 Ogler Bartolon SR Dunbar 10:24.95 2
8 Jacob Braun SO East Lake 10:28.56 1
9 Brendan Roper SO Riverview (Sarasota) 10:37.24 -
10 Dylan Howard JR Braden River 10:41.11 -
11 Chandler Mault SR Port Charlotte 10:45.33 -
12 Owen Catlett SR Lakewood Ranch 10:47.74 -
13 Patrick Cappelli JR Osceola (Seminole) 10:51.72 -
14 Sean Perry SO Lemon Bay 10:52.59 -
15 Evan Crane SO North Port 10:59.04 -
16 Aaron Rubaii JR Osceola (Seminole) 11:04.90 -
17 Ivan Marin-Padilla JR Dunbar 11:06.36 -
18 David Jensen JR Osceola (Seminole) 11:10.62 -
19 Brennan Hedderman SR Lemon Bay 11:12.52 -
20 Gage Hassler SO Cardinal Mooney 11:13.80 -
21 Jacob Perry JR Lemon Bay 11:15.72 -
22 Donovan Petty FR Newsome 11:17.05 -
23 Brendan Flavin SO Port Charlotte 11:35.02 -
24 Ben Sampey JR Braden River 11:52.41 -
25 Michael Gaffney SR Venice 11:53.85 -
26 Matt Schwindler SO Wharton 12:09.47 -
27 Noah Bach SO Riverview (Sarasota) 12:13.02 -
28 Anson Kirsch JR North Port 12:17.47 -
29 Domenic Maglio SR Riverview (Sarasota) 12:21.93 -
30 James Ruggles FR Lennard 12:22.49 -
31 Ethan Cunard 8 Bradenton Christian 12:41.98 -
32 Ethan Molinari JR Wharton 12:48.23 -
33 Logan Mazza JR Booker 13:24.85 -
34 Matthew Maloni SO Cardinal Mooney 13:27.97 -
35 Liam Donovan JR Cardinal Mooney 13:29.29 -
36 Landon Chumbley SO Port Charlotte 14:12.98 -
37 Arlan Won JR Oasis 14:16.50 -
38 Conner Selfridge FR Oasis 15:00.49 -
39 Jack Duffy FR Oasis 15:06.88 -
  Keegan Dandrow JR Newsome DNF   
  Jaime Gutierrez SR Lakewood Ranch DNS   
  Justin Brown SO Braden River DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Aaron Rubaii JR Osceola (Seminole) 11:04.90 -
19 Brennan Hedderman SR Lemon Bay 11:12.52 -
21 Jacob Perry JR Lemon Bay 11:15.72 -
22 Donovan Petty FR Newsome 11:17.05 -
23 Brendan Flavin SO Port Charlotte 11:35.02 -
24 Ben Sampey JR Braden River 11:52.41 -
25 Michael Gaffney SR Venice 11:53.85 -
26 Matt Schwindler SO Wharton 12:09.47 -
27 Noah Bach SO Riverview (Sarasota) 12:13.02 -
28 Anson Kirsch JR North Port 12:17.47 -
29 Domenic Maglio SR Riverview (Sarasota) 12:21.93 -
30 James Ruggles FR Lennard 12:22.49 -
31 Ethan Cunard 8 Bradenton Christian 12:41.98 -
32 Ethan Molinari JR Wharton 12:48.23 -
33 Logan Mazza JR Booker 13:24.85 -
34 Matthew Maloni SO Cardinal Mooney 13:27.97 -
35 Liam Donovan JR Cardinal Mooney 13:29.29 -
36 Landon Chumbley SO Port Charlotte 14:12.98 -
37 Arlan Won JR Oasis 14:16.50 -
38 Conner Selfridge FR Oasis 15:00.49 -
39 Jack Duffy FR Oasis 15:06.88 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Seth Martinez SR Lennard 9:25.77 10
2 Jared Hammill SR Wharton 9:44.49 8
3 Alberto Teijelo SR Venice 9:56.68 6
4 Zachary Rathburn SR North Port 9:58.33 5
5 Wade LaRue JR Newsome 10:02.41 4
6 Daniel Ocampo JR Dunbar 10:16.14 3
7 Ogler Bartolon SR Dunbar 10:24.95 2
8 Jacob Braun SO East Lake 10:28.56 1
9 Brendan Roper SO Riverview (Sarasota) 10:37.24 -
10 Dylan Howard JR Braden River 10:41.11 -
11 Chandler Mault SR Port Charlotte 10:45.33 -
12 Owen Catlett SR Lakewood Ranch 10:47.74 -
13 Patrick Cappelli JR Osceola (Seminole) 10:51.72 -
14 Sean Perry SO Lemon Bay 10:52.59 -
15 Evan Crane SO North Port 10:59.04 -
17 Ivan Marin-Padilla JR Dunbar 11:06.36 -
18 David Jensen JR Osceola (Seminole) 11:10.62 -
20 Gage Hassler SO Cardinal Mooney 11:13.80 -
  Keegan Dandrow JR Newsome DNF   
  Jaime Gutierrez SR Lakewood Ranch DNS   
  Justin Brown SO Braden River DNS