February 27, 2021
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 I'Asia Wilson SR Kathleen 11.91 10 0.4
2 Cassie Thompson SR South Lake 12.02 8 0.4
3 Shannon Levy SO Osceola (Kissimmee) 12.47 6 0.4
4 Tykira Glasco JR Rockledge 12.55 5 0.4
5 Ranecia Brown SR Jones 12.61 4 1.6
6 Ciara Thomas SO Viera 12.91 3 1.0
7 Quanaya Jenkins SO Osceola (Kissimmee) 12.93 2 2.0
8 Azaria White SR Jones 13.02 1 0.4
9 Anaya Brown SO Colonial 13.07 - 0.4
10 Ruth Johnson FR Dr. Phillips 13.10 - 2.0
11 Patley Bernard SO Winter Park 13.21 - 1.9
12 Lourdes Safford JR Dr. Phillips 13.26 - 1.0
13 Kiavian Decosey JR Lakeland 13.27 - 2.0
14 Allyson Watson-Bell SO Rockledge 13.28 - 1.9
15 Arianna Slater JR Lake Nona 13.35 - 2.0
16 Zamiyah Chapple FR Rockledge 13.36 - 1.6
17 Jayda Parrish FR Auburndale 13.36 - 1.9
18 Eliza Mitchell JR Winter Park 13.38 - 1.9
19 Jaedyn Smith SR Auburndale 13.38 - 0.4
20 Adriana Rosa JR Harmony 13.39 - 2.0
21 Ashanti King JR Auburndale 13.39 - 2.0
22 Castina Prudent SO South Lake 13.40 - 0.3
23 Lajada Williams FR Jones 13.44 - 1.0
24 Jaden Byrd SR Winter Park 13.46 - 2.0
25 Reigan Pellegrino SR Harmony 13.53 - 2.0
26 Shai'Hanna Trammell FR Tenoroc 13.57 - 2.0
27 Laylah Lara SO St. Cloud 13.74 - 1.9
28 Zanaya Bright FR Osceola (Kissimmee) 13.78 - 1.9
29 Olivia Cornelius JR Viera 13.88 - 2.0
30 Raven Zamot JR St. Cloud 13.91 - 0.3
31 Ava Cassell SR Lakeland Christian 14.01 - 0.3
32 Solerys Torres JR South Lake 14.03 - 1.5
33 Jasmine Diaz SO Viera 14.05 - 1.6
34 Anyhia Taylor SO Mount Dora 14.07 - 0.3
35 Saniyah Williams SO Cypress Creek 14.08 - 1.9
36 Avery Heap JR Harmony 14.13 - 0.3
37 Candace Reed SR Colonial 14.21 - 1.6
38 Olivia Platon SO Lake Nona 14.27 - 1.0
39 Amiyah Lee JR Sebastian River 14.31 - 1.5
40 Saige Starford FR Strawberry Crest 14.41 - 2.0
41 Mia Arenas JR Cypress Creek 14.63 - 0.3
42 Anchalee Brown SR Mount Dora 14.67 - 0.3
43 Daja Hull SR Mount Dora 14.88 - +0.0
44 Abigail Smith SR Edgewater 14.89 - 1.0
45 saleemah Ahmad SO Sebastian River 14.96 - 1.5
46 Toni Lumpkin SO Edgewater 14.97 - 1.5
47 Demi Hylton JR Liberty 15.00 - 2.0
48 Leann Galvan JR Cypress Creek 15.04 - 1.9
49 Bianca Chavannes SO Freedom (Orlando) 15.04 - 1.5
50 Trinity Wilks JR Sebastian River 15.12 - 2.0
51 Jasmine Morten FR Liberty 15.27 - 1.0
52 Sonia Cano SO St. Cloud 15.30 - +0.0
53 Gabriyella Sanchez 7 City of Life Christian 15.45 - 1.0
54 Elvanie Civil SO New Dimensions 15.50 - 1.0
55 Alexis Williams SO Kathleen 15.53 - +0.0
56 Ja Myra Freeman   Edgewater 15.56 - 2.0
57 Ireland Finley FR Liberty 15.59 - +0.0
58 Ariana Frounder SO City of Life Christian 16.12 - 1.5
59 Adriana Duarte SO New Dimensions 16.50 - 2.0
60 Mickayla Brooks FR Lakeland 18.35 - 1.6
Girls' 100 Meters Section 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
43 Daja Hull SR Mount Dora 14.88 -
52 Sonia Cano SO St. Cloud 15.30 -
55 Alexis Williams SO Kathleen 15.53 -
57 Ireland Finley FR Liberty 15.59 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Ranecia Brown SR Jones 12.61 4
16 Zamiyah Chapple FR Rockledge 13.36 -
33 Jasmine Diaz SO Viera 14.05 -
37 Candace Reed SR Colonial 14.21 -
60 Mickayla Brooks FR Lakeland 18.35 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Shai'Hanna Trammell FR Tenoroc 13.57 -
29 Olivia Cornelius JR Viera 13.88 -
40 Saige Starford FR Strawberry Crest 14.41 -
47 Demi Hylton JR Liberty 15.00 -
50 Trinity Wilks JR Sebastian River 15.12 -
56 Ja Myra Freeman   Edgewater 15.56 -
59 Adriana Duarte SO New Dimensions 16.50 -
Girls' 100 Meters Section 4
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Ciara Thomas SO Viera 12.91 3
12 Lourdes Safford JR Dr. Phillips 13.26 -
23 Lajada Williams FR Jones 13.44 -
38 Olivia Platon SO Lake Nona 14.27 -
44 Abigail Smith SR Edgewater 14.89 -
51 Jasmine Morten FR Liberty 15.27 -
53 Gabriyella Sanchez 7 City of Life Christian 15.45 -
54 Elvanie Civil SO New Dimensions 15.50 -
Girls' 100 Meters Section 5
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Solerys Torres JR South Lake 14.03 -
39 Amiyah Lee JR Sebastian River 14.31 -
45 saleemah Ahmad SO Sebastian River 14.96 -
46 Toni Lumpkin SO Edgewater 14.97 -
49 Bianca Chavannes SO Freedom (Orlando) 15.04 -
58 Ariana Frounder SO City of Life Christian 16.12 -
Girls' 100 Meters Section 6
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Castina Prudent SO South Lake 13.40 -
30 Raven Zamot JR St. Cloud 13.91 -
31 Ava Cassell SR Lakeland Christian 14.01 -
34 Anyhia Taylor SO Mount Dora 14.07 -
36 Avery Heap JR Harmony 14.13 -
41 Mia Arenas JR Cypress Creek 14.63 -
42 Anchalee Brown SR Mount Dora 14.67 -
Girls' 100 Meters Section 7
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Patley Bernard SO Winter Park 13.21 -
14 Allyson Watson-Bell SO Rockledge 13.28 -
17 Jayda Parrish FR Auburndale 13.36 -
18 Eliza Mitchell JR Winter Park 13.38 -
27 Laylah Lara SO St. Cloud 13.74 -
28 Zanaya Bright FR Osceola (Kissimmee) 13.78 -
35 Saniyah Williams SO Cypress Creek 14.08 -
48 Leann Galvan JR Cypress Creek 15.04 -
Girls' 100 Meters Section 8
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Quanaya Jenkins SO Osceola (Kissimmee) 12.93 2
10 Ruth Johnson FR Dr. Phillips 13.10 -
13 Kiavian Decosey JR Lakeland 13.27 -
15 Arianna Slater JR Lake Nona 13.35 -
20 Adriana Rosa JR Harmony 13.39 -
21 Ashanti King JR Auburndale 13.39 -
24 Jaden Byrd SR Winter Park 13.46 -
25 Reigan Pellegrino SR Harmony 13.53 -
Girls' 100 Meters Section 9
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 I'Asia Wilson SR Kathleen 11.91 10
2 Cassie Thompson SR South Lake 12.02 8
3 Shannon Levy SO Osceola (Kissimmee) 12.47 6
4 Tykira Glasco JR Rockledge 12.55 5
8 Azaria White SR Jones 13.02 1
9 Anaya Brown SO Colonial 13.07 -
19 Jaedyn Smith SR Auburndale 13.38 -