February 27, 2021
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Rockledge Neikerson Buckmaster, Jeremiah Housey, Daryl Smith, Virgil Marshall 2:44.71 3:28.49 4:28.96 2:38.46 10
2 Dr. Phillips Kemani Tannis-Harris, Myles Wiley, Justin Stith, Syhion Washington 3:45.18 3:28.50 4:18.54 4:24.80 8
3 Edgewater Cooper Wallace, Darren Williams, Drake Harmon, Chase Carter 4:25.94 3:37.98 3:48.88 3:40.16 6
4 Cypress Creek Miguel Torres Plaza, Joshua Jimenez-Abreu, Courtney Chisholm, Noah Marrero 3:13.23 3:39.58 3:11.04 2:51.28 5
5 Sebastian River Kyree Brown, Christopher Cummings, Garry Alexis, Jacoby Scott 2:43.18 3:40.51 3:11.85 2:47.59 4
6 Winter Park Braylon Knauth, Caleb Abbott, Derek Romich, James Turner 4:02.40 3:42.38 2:46.79 3:06.80 3
7 St. Cloud Jonn Ortiz-Torres, Devin Howard, Robert Robinson, Aidan Cuddy 4:43.98 3:43.60 3:03.36 2:54.41 2
8 Lake Nona Aidan Platon, Adrian Pantoja, Denniel Mojica Rosa, Corey Williams 4:15.04 3:45.70 3:43.45 3:32.16 1
9 South Lake Talon Richardson, Lee Hodge, Joshua Cargill, Nicholas Kotulak 3:38.96 3:48.08 3:48.08 3:41.24 -
10 Harmony Michael Nesmith, Conner Flaherty, Bryce Sanchez, Ramon Donnelly 3:46.66 3:48.95 3:03.16 2:54.01 -
11 Mount Dora Michael Luxamma, Dylan Rivera, Zackary Cho-Sam, Riley Senner 3:58.81 3:49.62 3:35.85 3:51.92 -
12 Strawberry Crest Quincy Hart, Joshua Mukendi, Francis Dias, Miles Jones 4:45.49 3:50.23 3:45.63 4:40.88 -
13 Viera Nicholas Handal, Luke Carter, Colin Mutz, Anthon McIntyre 3:35.16 3:53.87 4:05.57 4:14.92 -
14 Liberty Antonio Caro, Wydlerson Cius, Davian Barrett, Joshua Kennedy 3:48.60 3:55.67 4:59.30 4:09.81 -
15 Colonial Jai-el Dix, Marc Varada, Jordan Hodges, Dominique Pringle 3:40.30 3:59.45 4:56.92 3:01.99 -
16 Lakeland Joshua Smith, Dre'Vies McKinley, Franeudi Estrada, Markell Johnson 3:59.87 3:59.87 5:09.44 4:02.27 -
17 Osceola (Kissimmee) Corradrio Trimble, Nat Osorio, Jaydrian Cosme, Jayden Bradford 5:11.05 4:01.12 3:49.07 3:10.49 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Strawberry Crest Hart, Mukendi, Dias, Jones 3:27.21 4:01.75 4:57.00 2:48.07 3:50.23 4:13.26 4:22.47 -
13 Viera Handal, Carter, Mutz, McIntyre 3:56.21 3:53.87 3:46.86 4:00.89 3:53.87 3:02.42 2:55.41 -
14 Liberty Caro, Cius, Barrett, Kennedy 3:34.46 4:47.52 4:26.31 3:50.96 3:55.67 3:43.89 4:26.31 -
16 Lakeland Smith, McKinley, Estrada, Johnson 3:55.08 3:04.70 3:09.50 3:40.68 3:59.87 4:55.04 3:59.87 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Edgewater Wallace, Williams, Harmon, Carter 2:43.49 3:59.78 3:18.37 3:37.98 4:01.96 4:28.12 3:42.34 6
4 Cypress Creek Torres Plaza, Jimenez-Abreu, Chisholm, Marrero 3:43.98 3:11.04 2:57.86 3:39.58 3:39.58 2:40.30 3:15.43 5
7 St. Cloud Ortiz-Torres, Howard, Robinson, Cuddy 4:01.49 3:03.36 4:01.49 3:43.60 3:19.01 2:36.52 3:07.83 2
8 Lake Nona Platon, Pantoja, Mojica Rosa, Williams 4:08.27 4:33.10 3:09.59 3:45.70 2:56.05 3:52.48 4:03.76 1
10 Harmony Nesmith, Flaherty, Sanchez, Donnelly 4:39.32 2:51.72 4:02.69 3:48.95 4:18.72 2:42.56 3:39.80 -
11 Mount Dora Luxamma, Rivera, Cho-Sam, Senner 4:10.29 3:24.37 3:12.88 3:49.62 4:51.62 3:19.77 3:01.40 -
17 Osceola (Kissimmee) Trimble, Osorio, Cosme, Bradford 5:08.64 2:53.61 4:25.24 4:01.12 4:08.36 4:58.99 5:11.05 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Rockledge Buckmaster, Housey, Smith, Marshall 3:28.49 3:47.26 4:31.04 2:55.14 2:44.71 10
2 Dr. Phillips Tannis-Harris, Wiley, Stith, Washington 3:28.50 4:12.29 3:26.42 2:42.63 3:45.18 8
5 Sebastian River Brown, Cummings, Alexis, Scott 3:40.51 4:29.03 3:38.31 4:18.00 3:27.28 4
6 Winter Park Knauth, Abbott, Romich, Turner 3:42.38 4:04.62 3:55.73 2:53.46 2:40.12 3
9 South Lake Richardson, Hodge, Cargill, Kotulak 3:48.08 4:56.51 3:48.08 3:09.31 4:51.95 -
15 Colonial Dix, Varada, Hodges, Pringle 3:59.45 4:01.85 3:42.69 3:25.93 4:37.77 -