March 5, 2021
|
Seminole - Seminole, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone JR Osceola (Seminole) 4:28.91 10
2 Mateo Luna JR Indian Rocks Christian 4:29.07 8
3 Frank Tenore JR St. Petersburg 4:32.53 6
4 Dylan Bailey SO Northeast (SP) 4:32.68 5
5 Zachary Rathburn SR North Port 4:34.96 4
6 Tyler Galley SO Palm Harbor University 4:37.72 3
7 Jacob Braun SO East Lake 4:39.65 2
8 Joseph Smith SR North Port 4:41.25 1
9 Wolfgang Weber JR Berkeley Prep 4:42.64 -
10 Landon Young JR Indian Rocks Christian 4:44.07 -
11 Liam Jordan 8 Berkeley Prep 4:44.80 -
12 Patrick Cappelli JR Osceola (Seminole) 4:49.44 -
13 Nickolas Forbes FR St. Petersburg 4:51.45 -
14 Garrett Anderson FR Indian Rocks Christian 4:52.41 -
15 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 4:52.86 -
16 Avery Reynolds FR St. Petersburg 4:53.99 -
17 Ethan Laue SO Seminole 4:55.80 -
18 Hunter Olsen SR Seminole 4:58.13 -
19 Ian McManus JR Osceola (Seminole) 4:58.39 -
20 Braedon Miner FR Admiral Farragut 5:01.08 -
21 Eli Zuppa FR Northeast (SP) 5:01.28 -
22 Adam Foster FR Osceola (Seminole) 5:03.87 -
23 Noble O'connor SO Lakewood 5:04.39 -
24 Mark Kodberg JR North Port 5:04.70 -
25 Conor Laue SR Seminole 5:05.66 -
26 Austin Kilian SR Countryside 5:05.77 -
27 Stuart Sonheim SO Countryside 5:05.98 -
28 Jeremiah Fictum SO Northeast (SP) 5:08.33 -
29 Eric Cisliek JR Osceola (Seminole) 5:08.73 -
30 Matthew Gunn FR Palm Harbor University 5:14.99 -
31 Louis Foster FR Osceola (Seminole) 5:15.08 -
32 Jeremy Duque SO North Port 5:16.24 -
33 Carson Crowley JR Northside Christian 5:16.34 -
34 Keenan Laperriere SO Seminole 5:16.69 -
35 GRANT WILSON FR Osceola (Seminole) 5:17.72 -
36 Aaron Rubaii JR Osceola (Seminole) 5:21.30 -
37 Anson Kirsch JR North Port 5:21.41 -
38 Jeremiah Valverde SR North Port 5:22.12 -
39 Jack Kasson JR Osceola (Seminole) 5:22.23 -
40 Dylan Feger FR Osceola (Seminole) 5:22.44 -
41 Ryder Dickinson SO Berkeley Prep 5:22.80 -
42 Jake Munkhjavkhlan JR Countryside 5:25.37 -
43 Geno Fraifer SO Berkeley Prep 5:27.13 -
44 Jackson Bradley SO Seminole 5:28.38 -
45 Chase LaGrande JR Osceola (Seminole) 5:29.23 -
46 Rodrigo Escardo JR Osceola (Seminole) 5:30.37 -
47 Sam Wilson SO Admiral Farragut 5:30.79 -
48 Gabe Wachtler JR Osceola (Seminole) 5:31.65 -
49 Nolan Vigue FR Boca Ciega 5:37.17 -
50 Jack Sokolowski JR Admiral Farragut 5:37.57 -
51 John Willetts JR Palm Harbor University 5:38.76 -
52 Thomas Wynne SR Osceola (Seminole) 5:39.43 -
53 Zane Shapiro JR Lakewood 5:39.50 -
54 Pacey Cronin JR Admiral Farragut 5:41.01 -
55 Troy Guinther SO Countryside 5:41.93 -
56 TAYLOR RIGLER FR Osceola (Seminole) 5:42.01 -
57 LUIGINO SIRABELLA FR Osceola (Seminole) 5:42.48 -
58 Joshua Sourini JR Countryside 5:44.38 -
59 Skylar Phu FR Seminole 5:45.41 -
60 Wesley Ray SO Seminole 5:46.44 -
61 Kody Stephens FR Berkeley Prep 5:47.67 -
62 JADEN SHEFFIELD FR Osceola (Seminole) 5:47.95 -
63 Joshua Ward JR Osceola (Seminole) 5:50.15 -
64 Trevor Miller FR Osceola (Seminole) 5:53.74 -
65 Austin Weaver JR Gibbs 5:56.65 -
66 Lawrence Budo FR Boca Ciega 5:56.74 -
67 SEAN BEGLEITER SO Osceola (Seminole) 5:58.40 -
68 Joshua Dondero SR Northside Christian 6:00.20 -
69 Roman Lord FR Seffner Christian 6:06.57 -
70 Malcolm Rosebud JR Northeast (SP) 6:11.09 -
71 Jake Rice SO Seminole 6:11.48 -
72 Carson Lamb FR East Lake 6:12.81 -
73 Michael Harris SO Northside Christian 6:12.83 -
74 Al Fahad SR Boca Ciega 6:13.79 -
75 Stanley Ryan FR Seffner Christian 6:16.28 -
76 Jaden Most FR Boca Ciega 6:20.09 -
77 Brooke Waring SO Boca Ciega 6:21.25 -
78 Brendan Black SO Seminole 6:22.27 -
79 Jaye Rice SO Seminole 6:22.55 -
80 London Kluytman SO Gibbs 6:33.97 -
81 Kaleb Figard SO Pinellas Park 6:38.35 -
82 Isreal Harris SO Gibbs 6:39.65 -
83 Noah Adelson SO Lakewood 6:55.51 -
84 d Wethington SR Boca Ciega 7:15.51 -
85 TYLER STEWART SO Osceola (Seminole) 7:55.68 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone JR Osceola (Seminole) 4:28.91 10
2 Mateo Luna JR Indian Rocks Christian 4:29.07 8
3 Frank Tenore JR St. Petersburg 4:32.53 6
4 Dylan Bailey SO Northeast (SP) 4:32.68 5
5 Zachary Rathburn SR North Port 4:34.96 4
6 Tyler Galley SO Palm Harbor University 4:37.72 3
7 Jacob Braun SO East Lake 4:39.65 2
8 Joseph Smith SR North Port 4:41.25 1
9 Wolfgang Weber JR Berkeley Prep 4:42.64 -
10 Landon Young JR Indian Rocks Christian 4:44.07 -
11 Liam Jordan 8 Berkeley Prep 4:44.80 -
12 Patrick Cappelli JR Osceola (Seminole) 4:49.44 -
13 Nickolas Forbes FR St. Petersburg 4:51.45 -
14 Garrett Anderson FR Indian Rocks Christian 4:52.41 -
15 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 4:52.86 -
16 Avery Reynolds FR St. Petersburg 4:53.99 -
17 Ethan Laue SO Seminole 4:55.80 -
18 Hunter Olsen SR Seminole 4:58.13 -
21 Eli Zuppa FR Northeast (SP) 5:01.28 -
24 Mark Kodberg JR North Port 5:04.70 -
28 Jeremiah Fictum SO Northeast (SP) 5:08.33 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Ian McManus JR Osceola (Seminole) 4:58.39 -
22 Adam Foster FR Osceola (Seminole) 5:03.87 -
23 Noble O'connor SO Lakewood 5:04.39 -
25 Conor Laue SR Seminole 5:05.66 -
29 Eric Cisliek JR Osceola (Seminole) 5:08.73 -
31 Louis Foster FR Osceola (Seminole) 5:15.08 -
32 Jeremy Duque SO North Port 5:16.24 -
34 Keenan Laperriere SO Seminole 5:16.69 -
36 Aaron Rubaii JR Osceola (Seminole) 5:21.30 -
37 Anson Kirsch JR North Port 5:21.41 -
38 Jeremiah Valverde SR North Port 5:22.12 -
39 Jack Kasson JR Osceola (Seminole) 5:22.23 -
40 Dylan Feger FR Osceola (Seminole) 5:22.44 -
41 Ryder Dickinson SO Berkeley Prep 5:22.80 -
43 Geno Fraifer SO Berkeley Prep 5:27.13 -
45 Chase LaGrande JR Osceola (Seminole) 5:29.23 -
46 Rodrigo Escardo JR Osceola (Seminole) 5:30.37 -
52 Thomas Wynne SR Osceola (Seminole) 5:39.43 -
54 Pacey Cronin JR Admiral Farragut 5:41.01 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Braedon Miner FR Admiral Farragut 5:01.08 -
30 Matthew Gunn FR Palm Harbor University 5:14.99 -
35 GRANT WILSON FR Osceola (Seminole) 5:17.72 -
49 Nolan Vigue FR Boca Ciega 5:37.17 -
51 John Willetts JR Palm Harbor University 5:38.76 -
57 LUIGINO SIRABELLA FR Osceola (Seminole) 5:42.48 -
59 Skylar Phu FR Seminole 5:45.41 -
63 Joshua Ward JR Osceola (Seminole) 5:50.15 -
64 Trevor Miller FR Osceola (Seminole) 5:53.74 -
65 Austin Weaver JR Gibbs 5:56.65 -
66 Lawrence Budo FR Boca Ciega 5:56.74 -
67 SEAN BEGLEITER SO Osceola (Seminole) 5:58.40 -
68 Joshua Dondero SR Northside Christian 6:00.20 -
69 Roman Lord FR Seffner Christian 6:06.57 -
71 Jake Rice SO Seminole 6:11.48 -
72 Carson Lamb FR East Lake 6:12.81 -
73 Michael Harris SO Northside Christian 6:12.83 -
74 Al Fahad SR Boca Ciega 6:13.79 -
75 Stanley Ryan FR Seffner Christian 6:16.28 -
76 Jaden Most FR Boca Ciega 6:20.09 -
77 Brooke Waring SO Boca Ciega 6:21.25 -
78 Brendan Black SO Seminole 6:22.27 -
79 Jaye Rice SO Seminole 6:22.55 -
81 Kaleb Figard SO Pinellas Park 6:38.35 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Austin Kilian SR Countryside 5:05.77 -
27 Stuart Sonheim SO Countryside 5:05.98 -
33 Carson Crowley JR Northside Christian 5:16.34 -
42 Jake Munkhjavkhlan JR Countryside 5:25.37 -
44 Jackson Bradley SO Seminole 5:28.38 -
47 Sam Wilson SO Admiral Farragut 5:30.79 -
48 Gabe Wachtler JR Osceola (Seminole) 5:31.65 -
50 Jack Sokolowski JR Admiral Farragut 5:37.57 -
53 Zane Shapiro JR Lakewood 5:39.50 -
55 Troy Guinther SO Countryside 5:41.93 -
56 TAYLOR RIGLER FR Osceola (Seminole) 5:42.01 -
58 Joshua Sourini JR Countryside 5:44.38 -
60 Wesley Ray SO Seminole 5:46.44 -
61 Kody Stephens FR Berkeley Prep 5:47.67 -
62 JADEN SHEFFIELD FR Osceola (Seminole) 5:47.95 -
70 Malcolm Rosebud JR Northeast (SP) 6:11.09 -
80 London Kluytman SO Gibbs 6:33.97 -
82 Isreal Harris SO Gibbs 6:39.65 -
83 Noah Adelson SO Lakewood 6:55.51 -
84 d Wethington SR Boca Ciega 7:15.51 -
85 TYLER STEWART SO Osceola (Seminole) 7:55.68 -