March 26, 2021
|
Weeki Wachee - Weeki Wachee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 John Carbone JR Central (Brooksville) 1:51.53 2:24.74 1:58.64 10
2 Cody Bishir JR Citrus 2:14.95 2:25.70 1:59.42 8
3 Kadin Rahman SO Nature Coast 1:56.27 1:35.02 2:05.02 6
4 Thomas Tyler JR Citrus 2:33.47 2:30.95 2:05.79 5
5 Adam Rahman SO Nature Coast 2:01.53 2:07.86 2:06.59 4
6 Bokai Hilton SR Nature Coast 1:40.07 2:16.81 2:06.67 3
7 Jaiden Raghunandan SR Weeki Wachee 2:10.72 2:18.57 2:10.72 2
8 William Poe FR Zephyrhills 2:17.42 2:21.34 2:10.87 1
9 Noah Mathen FR Land O'Lakes 1:41.11 2:41.78 2:14.81 -
10 Caden Sessions FR Land O'Lakes 1:36.93 1:41.02 2:16.51 -
11 Aidan Ragan JR Carrollwood 2:10.77 1:40.49 2:17.65 -
12 Caden Luyett SO Citrus 2:08.04 2:32.82 2:17.67 -
13 Andrew Levesque SO Land O'Lakes 1:54.30 2:21.85 2:17.71 -
14 Dhillon Patel JR Carrollwood 2:26.57 1:59.92 2:28.05 -
15 Anthony Rojas SR Zephyrhills 2:51.62 2:14.31 2:29.23 -
16 Andrew Brittain   Springstead 1:56.17 2:48.98 2:30.87 -
17 Christian Hobbs SO Weeki Wachee 2:43.67 3:13.98 2:31.54 -
18 Brody Bean JR Central (Brooksville) 2:19.92 2:36.65 2:32.08 -
19 Andrew Danchise FR Springstead 2:32.78 2:29.73 2:32.78 -
20 Seth Borges SO Weeki Wachee 2:57.31 2:41.76 2:35.53 -
21 Evan Jablonski FR Central (Brooksville) 3:15.90 3:01.80 2:36.72 -
22 Brandon Howie   Hernando 3:05.61 2:58.86 2:48.73 -
23 Darion Lowery FR Hudson 2:35.68 2:27.12 2:51.07 -
24 Charles Choquette SR Springstead 2:42.76 2:08.49 2:51.32 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Aidan Ragan JR Carrollwood 2:10.77 2:45.18 1:57.01 2:45.18 2:35.55 2:17.65 -
12 Caden Luyett SO Citrus 2:08.04 2:31.44 2:42.45 1:36.37 2:27.31 2:17.67 -
14 Dhillon Patel JR Carrollwood 3:08.03 2:47.30 2:39.90 2:38.42 2:22.13 2:28.05 -
15 Anthony Rojas SR Zephyrhills 2:57.59 2:38.19 3:00.57 3:14.00 3:05.05 2:29.23 -
16 Andrew Brittain   Springstead 3:01.05 2:32.38 2:44.45 1:54.67 2:17.30 2:30.87 -
18 Brody Bean JR Central (Brooksville) 3:16.19 2:07.75 2:26.00 2:13.83 2:12.31 2:32.08 -
19 Andrew Danchise FR Springstead 2:32.78 2:22.09 2:00.70 2:26.67 2:06.81 2:32.78 -
20 Seth Borges SO Weeki Wachee 2:33.98 1:59.76 2:44.87 2:47.98 3:19.08 2:35.53 -
21 Evan Jablonski FR Central (Brooksville) 2:19.48 3:04.93 2:41.43 2:36.72 3:04.93 2:36.72 -
22 Brandon Howie   Hernando 3:17.42 3:14.04 3:05.61 2:36.92 2:08.24 2:48.73 -
23 Darion Lowery FR Hudson 2:35.68 3:04.76 2:32.26 3:03.05 2:45.94 2:51.07 -
24 Charles Choquette SR Springstead 1:59.93 2:15.35 2:15.35 3:23.87 3:37.58 2:51.32 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 John Carbone JR Central (Brooksville) 1:58.64 2:11.69 1:26.61 1:55.08 2:34.24 1:40.85 1:40.85 10
2 Cody Bishir JR Citrus 1:59.42 1:59.42 1:30.76 2:20.92 2:10.17 2:13.75 1:47.48 8
3 Kadin Rahman SO Nature Coast 2:05.02 2:20.03 1:58.77 1:56.27 2:21.28 2:16.28 2:08.77 6
4 Thomas Tyler JR Citrus 2:05.79 1:41.89 2:08.31 1:45.67 2:09.57 1:35.60 2:17.12 5
5 Adam Rahman SO Nature Coast 2:06.59 2:38.24 1:59.00 1:42.54 2:17.99 1:55.20 1:32.41 4
6 Bokai Hilton SR Nature Coast 2:06.67 2:16.81 2:00.34 1:46.41 2:21.87 1:28.67 2:37.07 3
7 Jaiden Raghunandan SR Weeki Wachee 2:10.72 2:22.49 2:12.03 2:15.95 2:32.95 1:32.82 1:36.74 2
8 William Poe FR Zephyrhills 2:10.87 2:12.18 2:20.03 2:34.43 2:03.02 2:14.80 2:04.33 1
9 Noah Mathen FR Land O'Lakes 2:14.81 2:20.21 2:45.82 1:39.76 1:53.24 2:33.69 2:41.78 -
10 Caden Sessions FR Land O'Lakes 2:16.51 2:49.28 1:50.58 2:05.59 2:54.74 1:41.02 2:53.37 -
13 Andrew Levesque SO Land O'Lakes 2:17.71 1:44.66 2:21.85 2:28.73 2:03.94 2:48.01 2:38.37 -
17 Christian Hobbs SO Weeki Wachee 2:31.54 2:05.78 2:27.00 1:59.72 3:10.94 2:20.94 2:20.94 -