March 27, 2021
|
Dunbar - Fort Myers, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Torrie Cox SR Chaminade-Madonna 47.57 10
2 King Mack SO St. Thomas Aquinas 47.82 8
3 Willie McCray SR Lehigh 48.40 6
4 Shamar Morgan SO St. Thomas Aquinas 49.83 5
5 Marvens Merisier SR Fort Myers 49.97 4
6 Roger Motley III SR Dunbar 50.30 3
7 Mehki Hoo SO American Heritage 51.23 2
8 Kwame Smith SO Chaminade-Madonna 51.54 1
9 Wayne Favors SO Miami Carol City 51.86 -
10 Quincy Skinner SR St. Thomas Aquinas 52.15 -
11 Marcus Rhodes JR Chaminade-Madonna 52.25 -
12 Canaan Burnett SO Calvary Christian (Clr) 52.51 -
13 Noah Sastoque SR Miami Columbus 52.81 -
14 Stanley Bryant JR Naples 53.14 -
15 Ali Milline SR Miami Carol City 53.17 -
16 Thompson Defhommes SO Naples 53.71 -
17 Noah Zumpano SO Belen Jesuit Prep 53.71 -
18 Ebenson Cesar SR Riverdale 53.80 -
19 Tomas Duque JR Belen Jesuit Prep 53.90 -
20 Jayson Evans FR Riverview (Sarasota) 53.98 -
21 Kendelson Jerome SO Lehigh 54.00 -
22 Shamor McNeill SO American Heritage 54.01 -
23 Carlos Quarles JR Calvary Christian (Clr) 54.34 -
24 Jackson Mielke FR Fort Myers 54.36 -
25 Nathaniel Riley SR Southwest Florida Christian 54.38 -
26 jordan jean SO Miami Carol City 55.00 -
27 Denelson Estimable SO Dunbar 55.14 -
28 Jacob Pucin SO North Fort Myers 55.15 -
29 Aidan Burke SR Riverview (Sarasota) 55.23 -
30 Marlin Cochran SO Miami Northwestern 55.26 -
31 Michael Morin JR Belen Jesuit Prep 55.62 -
32 Tyler Williams JR Cape Coral 55.67 -
33 Xavier Piazza JR Cape Coral 55.82 -
34 Isaiah Rodney SO North Fort Myers 55.96 -
35 Isaiah Augustave SO Naples 56.05 -
36 Tommy Battle SO Lehigh 56.16 -
37 Kevin Gonzalez SR Mater Lakes 56.28 -
38 Jeffery Jean-Joseph SO Immokalee 56.40 -
39 Nicholas Delgado JR Miami Columbus 56.42 -
40 Jason Sanders SO Dunbar 56.77 -
41 Dean King SO East Lee County 57.06 -
42 Jonathan De Haan JR Riverdale 57.32 -
43 Dylan Rodriguez JR Mater Lakes 57.52 -
44 Jerin Joji JR Southwest Florida Christian 57.59 -
45 Kristian Schafer FR Fort Myers 57.78 -
46 Cole Brown SR Ida Baker 57.83 -
47 Tyree Sumpter FR Booker 58.08 -
48 Lunex Illozier SR Immokalee 58.42 -
49 Jaydon Tarohocker SO Riverview (Sarasota) 58.65 -
50 David Johnson FR Southwest Florida Christian 58.92 -
51 Stavros Maillakakis SO Cypress Lake 1:00.01 -
52 Paolo Bailey SO Canterbury (FM) 1:00.51 -
53 Ian Smith SO Canterbury (FM) 1:00.87 -
54 Benjamin Aruwa SR Mater Lakes 1:01.42 -
55 Jamal Pollock SR Booker 1:01.87 -
56 William Perkins JR Ida Baker 1:03.43 -
57 Jordi Cruz SR East Lee County 1:03.64 -
58 Alex Illozier SO Immokalee 1:04.52 -
59 Neil Baiza-Urtaza FR Mason Classical Academy 1:05.99 -
60 Hunter Thomas SO Canterbury (FM) 1:06.97 -
61 Benjamin Hahn SO Cypress Lake 1:08.43 -
62 Noe Jean-Jacques JR Ida Baker 1:10.79 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Ali Milline SR Miami Carol City 53.17 -
26 jordan jean SO Miami Carol City 55.00 -
48 Lunex Illozier SR Immokalee 58.42 -
52 Paolo Bailey SO Canterbury (FM) 1:00.51 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Mehki Hoo SO American Heritage 51.23 2
25 Nathaniel Riley SR Southwest Florida Christian 54.38 -
55 Jamal Pollock SR Booker 1:01.87 -
60 Hunter Thomas SO Canterbury (FM) 1:06.97 -
61 Benjamin Hahn SO Cypress Lake 1:08.43 -
62 Noe Jean-Jacques JR Ida Baker 1:10.79 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Shamor McNeill SO American Heritage 54.01 -
30 Marlin Cochran SO Miami Northwestern 55.26 -
37 Kevin Gonzalez SR Mater Lakes 56.28 -
38 Jeffery Jean-Joseph SO Immokalee 56.40 -
39 Nicholas Delgado JR Miami Columbus 56.42 -
54 Benjamin Aruwa SR Mater Lakes 1:01.42 -
57 Jordi Cruz SR East Lee County 1:03.64 -
59 Neil Baiza-Urtaza FR Mason Classical Academy 1:05.99 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Tommy Battle SO Lehigh 56.16 -
43 Dylan Rodriguez JR Mater Lakes 57.52 -
45 Kristian Schafer FR Fort Myers 57.78 -
47 Tyree Sumpter FR Booker 58.08 -
49 Jaydon Tarohocker SO Riverview (Sarasota) 58.65 -
51 Stavros Maillakakis SO Cypress Lake 1:00.01 -
53 Ian Smith SO Canterbury (FM) 1:00.87 -
56 William Perkins JR Ida Baker 1:03.43 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Jacob Pucin SO North Fort Myers 55.15 -
32 Tyler Williams JR Cape Coral 55.67 -
34 Isaiah Rodney SO North Fort Myers 55.96 -
35 Isaiah Augustave SO Naples 56.05 -
42 Jonathan De Haan JR Riverdale 57.32 -
50 David Johnson FR Southwest Florida Christian 58.92 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Ebenson Cesar SR Riverdale 53.80 -
27 Denelson Estimable SO Dunbar 55.14 -
29 Aidan Burke SR Riverview (Sarasota) 55.23 -
33 Xavier Piazza JR Cape Coral 55.82 -
40 Jason Sanders SO Dunbar 56.77 -
41 Dean King SO East Lee County 57.06 -
44 Jerin Joji JR Southwest Florida Christian 57.59 -
46 Cole Brown SR Ida Baker 57.83 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Noah Sastoque SR Miami Columbus 52.81 -
14 Stanley Bryant JR Naples 53.14 -
19 Tomas Duque JR Belen Jesuit Prep 53.90 -
23 Carlos Quarles JR Calvary Christian (Clr) 54.34 -
24 Jackson Mielke FR Fort Myers 54.36 -
31 Michael Morin JR Belen Jesuit Prep 55.62 -
58 Alex Illozier SO Immokalee 1:04.52 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Quincy Skinner SR St. Thomas Aquinas 52.15 -
11 Marcus Rhodes JR Chaminade-Madonna 52.25 -
12 Canaan Burnett SO Calvary Christian (Clr) 52.51 -
16 Thompson Defhommes SO Naples 53.71 -
17 Noah Zumpano SO Belen Jesuit Prep 53.71 -
20 Jayson Evans FR Riverview (Sarasota) 53.98 -
21 Kendelson Jerome SO Lehigh 54.00 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Torrie Cox SR Chaminade-Madonna 47.57 10
2 King Mack SO St. Thomas Aquinas 47.82 8
3 Willie McCray SR Lehigh 48.40 6
4 Shamar Morgan SO St. Thomas Aquinas 49.83 5
5 Marvens Merisier SR Fort Myers 49.97 4
6 Roger Motley III SR Dunbar 50.30 3
8 Kwame Smith SO Chaminade-Madonna 51.54 1
9 Wayne Favors SO Miami Carol City 51.86 -