March 27, 2021
|
Dunbar - Fort Myers, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Christian Fernandez SR Belen Jesuit Prep 9:47.49 10
2 Donato Scarcello SR Miami Columbus 9:49.26 8
3 Nicholas Ivonnet JR Miami Columbus 9:58.59 6
4 Julian Rodriguez JR Belen Jesuit Prep 10:06.34 5
5 Martin Goodwin SO St. Thomas Aquinas 10:07.86 4
6 Declan Ziomek SO Ida Baker 10:10.95 3
7 Ryan Livingston JR Dunbar 10:25.09 2
8 Daniel Ocampo JR Dunbar 10:27.28 1
9 Isaiah Barajas JR Naples 10:31.25 -
10 Timmy Schultz SO Fort Myers 10:34.24 -
11 Ryan Kinney JR Ida Baker 10:41.59 -
12 Nekhi Perry JR North Fort Myers 10:42.93 -
13 Cameron Gonzalez SO Lake Wales 10:43.15 -
14 Matthew Speruta JR Ida Baker 10:52.94 -
15 Ryan Mitchinson FR Cape Coral 10:55.75 -
16 Jake Jacoby FR Cape Coral 10:56.01 -
17 Angel Nicolas SO Immokalee 10:57.16 -
18 Kevin Vazquez SR Dunbar 10:58.80 -
19 Jack Shea SO Fort Myers 10:59.68 -
20 Austin San Juan SR Belen Jesuit Prep 11:02.18 -
21 Benjamin Axline SR Naples 11:09.68 -
22 Michael Avola JR Lehigh 11:17.57 -
23 Connor Glass SO American Heritage 11:26.87 -
24 Jacob Tomas SR Canterbury (FM) 11:31.80 -
25 Hazael Troche JR North Fort Myers 11:49.46 -
26 Miguel Gomez SO Lehigh 12:10.42 -
27 Andrew Zivkovic SO Cape Coral 12:14.57 -
28 Domenic Maglio SR Riverview (Sarasota) 12:16.10 -
29 Oscar Olguin JR Riverdale 12:28.43 -
30 Brandon Raymundo FR Riverdale 12:28.61 -
31 Brendan Tanner 7 Mason Classical Academy 12:29.29 -
32 Noah Bach SO Riverview (Sarasota) 12:38.87 -
33 Hector Urena-Cruz SO Lehigh 12:40.37 -
34 Tyler Ahlborn FR Southwest Florida Christian 12:45.64 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Cameron Gonzalez SO Lake Wales 10:43.15 -
21 Benjamin Axline SR Naples 11:09.68 -
22 Michael Avola JR Lehigh 11:17.57 -
24 Jacob Tomas SR Canterbury (FM) 11:31.80 -
25 Hazael Troche JR North Fort Myers 11:49.46 -
26 Miguel Gomez SO Lehigh 12:10.42 -
27 Andrew Zivkovic SO Cape Coral 12:14.57 -
28 Domenic Maglio SR Riverview (Sarasota) 12:16.10 -
29 Oscar Olguin JR Riverdale 12:28.43 -
30 Brandon Raymundo FR Riverdale 12:28.61 -
31 Brendan Tanner 7 Mason Classical Academy 12:29.29 -
32 Noah Bach SO Riverview (Sarasota) 12:38.87 -
33 Hector Urena-Cruz SO Lehigh 12:40.37 -
34 Tyler Ahlborn FR Southwest Florida Christian 12:45.64 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Christian Fernandez SR Belen Jesuit Prep 9:47.49 10
2 Donato Scarcello SR Miami Columbus 9:49.26 8
3 Nicholas Ivonnet JR Miami Columbus 9:58.59 6
4 Julian Rodriguez JR Belen Jesuit Prep 10:06.34 5
5 Martin Goodwin SO St. Thomas Aquinas 10:07.86 4
6 Declan Ziomek SO Ida Baker 10:10.95 3
7 Ryan Livingston JR Dunbar 10:25.09 2
8 Daniel Ocampo JR Dunbar 10:27.28 1
9 Isaiah Barajas JR Naples 10:31.25 -
10 Timmy Schultz SO Fort Myers 10:34.24 -
11 Ryan Kinney JR Ida Baker 10:41.59 -
12 Nekhi Perry JR North Fort Myers 10:42.93 -
14 Matthew Speruta JR Ida Baker 10:52.94 -
15 Ryan Mitchinson FR Cape Coral 10:55.75 -
16 Jake Jacoby FR Cape Coral 10:56.01 -
17 Angel Nicolas SO Immokalee 10:57.16 -
18 Kevin Vazquez SR Dunbar 10:58.80 -
19 Jack Shea SO Fort Myers 10:59.68 -
20 Austin San Juan SR Belen Jesuit Prep 11:02.18 -
23 Connor Glass SO American Heritage 11:26.87 -