March 27, 2021
|
Dunbar - Fort Myers, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Daniel Jean-Charles SO Miami Northwestern 2:04.71 1:29.42 1:42.36 1:29.42 1:57.65 1:27.07 10
2 Malcolm Brown SR Miami Columbus 2:23.99 1:36.78 1:45.04 1:53.30 1:58.02 2:23.99 8
3 Anthony Herrera SO St. Thomas Aquinas 1:47.68 2:03.07 2:11.35 1:45.32 1:58.33 2:29.10 6
4 Evan Meyer JR Lehigh 1:27.00 1:46.07 2:12.28 2:31.35 1:59.17 2:14.67 5
5 Roberto Leon SO Belen Jesuit Prep 2:19.76 1:27.20 1:53.48 1:58.26 1:59.45 1:28.40 4
6 Isaac Carney JR IMG Academy 2:10.52 2:04.53 2:05.73 1:34.60 1:59.74 1:34.60 3
7 Christopher Adams III FR St. Thomas Aquinas 2:03.73 1:45.53 2:08.58 2:35.27 2:01.30 2:12.22 2
8 Michael Sanchez SR Belen Jesuit Prep 2:31.25 2:23.93 1:29.04 2:27.59 2:01.97 1:52.22 1
9 BRUNO MEDINA SR Doral Academy 2:31.22 1:32.97 1:49.08 1:56.52 2:03.95 2:22.55 -
10 Teage Elsey JR North Port 1:44.25 1:47.97 2:12.79 2:20.24 2:04.10 2:21.48 -
11 Andrew McLendon JR Naples 2:17.01 1:55.84 2:07.05 2:10.78 2:04.55 2:21.99 -
12 Charles Meagher SO Canterbury (FM) 2:17.38 1:52.41 2:09.89 1:51.16 2:04.89 1:57.40 -
13 Andrew Nunez JR Miami Columbus 2:27.66 2:25.15 2:18.90 1:47.62 2:05.13 2:13.89 -
14 Mason Doyle JR Berkeley Prep 2:07.74 2:00.15 2:20.39 2:25.44 2:06.47 2:06.47 -
15 Michael Gongora FR Braddock 1:59.03 2:19.29 1:32.44 2:34.48 2:06.62 2:16.75 -
16 Roman Caragiulo SR Riverview (Sarasota) 2:39.08 2:22.54 2:32.72 2:37.81 2:07.26 2:32.72 -
17 Devin Jones FR Miami Northwestern 1:29.96 2:34.22 1:37.67 1:55.66 2:08.51 1:45.38 -
18 Justin Losapio JR Southwest Florida Christian 2:40.67 2:17.35 2:08.28 2:06.98 2:09.57 1:38.48 -
19 Matthew Damouni FR Naples 2:00.71 2:12.39 2:21.48 2:21.48 2:09.79 2:25.37 -
20 Raynell Chambers JR St. Thomas Aquinas 1:47.76 1:46.46 2:30.61 1:37.38 2:09.83 2:07.24 -
21 Colton Sims JR Riverview (Sarasota) 1:46.01 2:43.59 1:36.85 2:43.59 2:10.87 1:48.63 -
22 Nazir Ward SO Miami Northwestern 2:28.09 2:38.67 2:05.61 2:22.80 2:12.22 2:36.02 -
23 Sebastian Conyedo SR Mater Lakes 1:38.84 2:48.29 1:45.52 1:34.83 2:13.56 2:24.25 -
24 Brandon Ruiz SO Miami Columbus 2:19.61 1:44.71 1:39.34 2:08.87 2:14.24 2:29.01 -
25 Trey Wagner FR Fort Myers 2:48.42 1:53.18 1:41.05 1:39.70 2:14.73 1:57.22 -
26 Blake Ware SO Fort Myers 2:18.98 2:55.41 2:05.49 2:51.37 2:14.93 1:58.74 -
27 Alec Bue SO Booker 2:36.88 2:22.01 2:07.13 2:36.88 2:15.24 2:51.76 -
28 Hayden Tank SO Southwest Florida Christian 2:49.24 1:38.27 1:42.36 2:19.21 2:16.48 2:15.12 -
29 Enzo Diaz SO Mater Lakes 1:42.52 2:19.43 1:35.69 2:07.13 2:16.69 2:09.86 -
30 Chase Hill SO Fort Myers 2:03.04 2:57.73 2:03.04 1:52.11 2:16.71 1:35.70 -
31 Andres Canas FR Braddock 2:26.60 1:42.76 2:45.79 2:10.16 2:17.01 1:38.65 -
32 Porter Crawford JR Evangelical Christian 2:28.28 2:24.16 2:47.50 2:32.40 2:17.29 2:32.40 -
33 William Asencio SR Mater Lakes 2:44.31 2:05.65 2:19.45 1:43.56 2:18.07 2:04.27 -
34 Nathan Horvath JR Riverdale 2:51.48 2:08.61 2:21.06 2:39.04 2:18.29 1:54.78 -
35 Olmar Bartolon FR Dunbar 1:46.74 2:46.35 2:24.17 2:21.40 2:18.62 1:56.44 -
36 Lovensky Chariot SO Lehigh 1:57.87 2:54.73 2:33.93 1:48.17 2:18.67 2:31.15 -
37 Fedrick Harris SO Dunbar 2:48.21 2:14.84 2:09.28 2:42.65 2:19.01 2:19.01 -
38 Austin Shute SR Canterbury (FM) 1:52.68 1:42.94 2:37.19 2:03.80 2:19.10 2:49.71 -
39 Nicolas Gomez-Silva FR Canterbury (FM) 2:37.54 2:18.02 2:51.48 1:45.96 2:19.41 2:31.96 -
40 Brock Lopez JR Chaminade-Madonna 2:56.10 2:01.60 2:12.78 2:08.58 2:19.76 2:21.16 -
41 Rowen Fricke JR Riverdale 3:02.36 2:24.48 2:06.25 2:02.04 2:20.27 1:48.01 -
42 Nicholas Darosa FR American Heritage 3:01.35 2:58.54 2:50.11 2:48.70 2:20.58 3:01.35 -
43 Ivan Gonzalez SO Immokalee 2:07.93 2:29.02 1:39.82 1:49.66 2:20.58 2:13.56 -
44 Angelo Rogato JR Ida Baker 1:45.65 2:50.44 2:13.82 2:49.04 2:20.86 2:37.77 -
45 Javier Paz JR Lehigh 3:02.45 2:51.13 1:58.81 1:53.15 2:21.43 3:02.45 -
46 Evan Guzman JR Booker 1:41.16 2:59.52 2:43.84 2:53.82 2:22.47 2:39.57 -
47 Chris Vega JR Riverview (Sarasota) 2:08.59 2:57.16 2:17.16 3:01.45 2:22.87 2:12.87 -
48 Miguel Gaspar FR Immokalee 2:40.45 1:44.08 2:40.45 2:23.11 2:24.55 2:33.23 -
49 Anascio Roberts SO Miami Carol City 3:08.23 3:02.44 2:03.08 1:41.36 2:24.79 1:44.25 -
50 Jeffery Stewart JR Riverdale 2:52.98 2:12.28 1:47.57 2:06.47 2:25.36 2:29.72 -
51 Jacob Itzkowitz SO American Heritage 3:05.58 2:42.20 2:53.89 2:31.97 2:26.12 2:48.04 -
52 Stavros Maillakakis SO Cypress Lake 1:46.72 2:53.97 2:49.58 2:14.50 2:26.19 2:05.73 -
53 Martin Campusano SO Cape Coral 2:27.94 2:13.29 2:23.54 3:10.42 2:26.47 1:52.79 -
54 Carlos Troche SO North Fort Myers 1:52.98 2:53.13 2:45.80 1:57.38 2:26.72 2:35.53 -
55 Xathan Piazza JR Cape Coral 1:59.33 2:24.37 2:11.11 2:49.41 2:27.31 1:47.54 -
56 Jackson Olmstead FR Ida Baker 1:48.72 2:42.34 1:48.72 3:01.70 2:28.93 2:42.34 -
57 Andrei Codreanu SO American Heritage 3:10.20 2:05.80 2:20.78 2:35.75 2:29.76 1:49.33 -
58 Ricky Krissel FR American Heritage 2:50.74 2:01.32 2:52.24 2:19.29 2:29.77 2:19.29 -
59 Tai Hopper SO Southwest Florida Christian 2:20.42 2:52.48 2:02.11 1:56.00 2:32.63 2:58.58 -
60 Edsel Lopez-Ramos SR East Lee County 2:14.02 2:03.11 2:37.39 2:52.98 2:35.83 2:15.58 -
61 Jean Jocirin SR Immokalee 2:34.97 3:00.01 2:20.88 3:10.97 2:36.53 3:18.80 -
62 Angel Aday SR Cape Coral 2:37.50 2:20.18 1:50.25 3:20.03 2:37.50 2:04.43 -
63 William Fraser-Nash JR North Fort Myers 2:58.26 1:55.16 3:02.99 1:59.89 2:37.75 2:01.47 -
64 Jamil Thompson FR East Lee County 2:38.61 2:15.23 3:37.04 3:20.34 2:46.95 3:08.66 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
20 Raynell Chambers JR St. Thomas Aquinas 1:45.17 2:40.99 2:33.20 2:09.83 -
28 Hayden Tank SO Southwest Florida Christian 1:35.54 2:01.47 2:51.97 2:16.48 -
50 Jeffery Stewart JR Riverdale 1:44.66 2:44.26 2:52.98 2:25.36 -
51 Jacob Itzkowitz SO American Heritage 2:31.97 1:59.82 2:10.05 2:26.12 -
53 Martin Campusano SO Cape Coral 2:33.80 1:49.86 2:03.04 2:26.47 -
55 Xathan Piazza JR Cape Coral 2:59.72 2:03.74 2:44.99 2:27.31 -
57 Andrei Codreanu SO American Heritage 2:01.31 2:37.25 2:01.31 2:29.76 -
64 Jamil Thompson FR East Lee County 1:58.54 3:33.70 2:51.96 2:46.95 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
26 Blake Ware SO Fort Myers 2:47.32 2:14.93 1:56.04 1:37.15 -
30 Chase Hill SO Fort Myers 2:08.51 2:16.71 2:12.61 2:15.35 -
33 William Asencio SR Mater Lakes 2:29.12 2:18.07 2:37.40 2:36.02 -
35 Olmar Bartolon FR Dunbar 2:57.44 2:18.62 2:56.05 1:37.04 -
38 Austin Shute SR Canterbury (FM) 2:49.71 2:19.10 2:58.05 2:24.67 -
41 Rowen Fricke JR Riverdale 2:51.13 2:20.27 2:37.11 2:51.13 -
48 Miguel Gaspar FR Immokalee 1:55.64 2:24.55 1:51.31 2:59.25 -
49 Anascio Roberts SO Miami Carol City 2:43.62 2:24.79 2:55.20 2:27.69 -
58 Ricky Krissel FR American Heritage 2:50.74 2:29.77 1:56.82 2:07.31 -
59 Tai Hopper SO Southwest Florida Christian 3:04.69 2:32.63 2:05.16 3:15.37 -
60 Edsel Lopez-Ramos SR East Lee County 2:49.86 2:35.83 2:54.53 2:24.93 -
61 Jean Jocirin SR Immokalee 3:20.36 2:36.53 2:22.45 3:21.93 -
62 Angel Aday SR Cape Coral 2:07.58 2:37.50 2:32.78 1:58.13 -
63 William Fraser-Nash JR North Fort Myers 3:20.35 2:37.75 2:17.25 2:50.37 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
23 Sebastian Conyedo SR Mater Lakes 2:26.92 2:17.57 2:52.30 2:13.56 -
25 Trey Wagner FR Fort Myers 1:50.48 2:17.43 1:53.18 2:14.73 -
29 Enzo Diaz SO Mater Lakes 2:12.59 2:09.86 1:50.72 2:16.69 -
32 Porter Crawford JR Evangelical Christian 1:52.58 2:04.94 2:29.65 2:17.29 -
34 Nathan Horvath JR Riverdale 1:56.17 2:41.80 2:22.44 2:18.29 -
36 Lovensky Chariot SO Lehigh 2:58.89 2:13.13 2:58.89 2:18.67 -
37 Fedrick Harris SO Dunbar 2:19.01 1:41.48 2:48.21 2:19.01 -
39 Nicolas Gomez-Silva FR Canterbury (FM) 2:16.63 2:37.54 2:06.87 2:19.41 -
42 Nicholas Darosa FR American Heritage 1:56.69 1:45.44 1:39.82 2:20.58 -
44 Angelo Rogato JR Ida Baker 1:38.61 2:29.32 1:52.69 2:20.86 -
45 Javier Paz JR Lehigh 2:17.19 1:41.83 1:44.66 2:21.43 -
46 Evan Guzman JR Booker 2:45.27 2:03.95 2:16.78 2:22.47 -
52 Stavros Maillakakis SO Cypress Lake 2:01.34 1:42.34 1:48.18 2:26.19 -
54 Carlos Troche SO North Fort Myers 2:28.19 2:29.66 2:35.53 2:26.72 -
56 Jackson Olmstead FR Ida Baker 2:20.00 2:48.29 2:03.62 2:28.93 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Christopher Adams III FR St. Thomas Aquinas 1:32.19 2:01.30 2
13 Andrew Nunez JR Miami Columbus 2:11.39 2:05.13 -
14 Mason Doyle JR Berkeley Prep 2:39.36 2:06.47 -
15 Michael Gongora FR Braddock 1:56.49 2:06.62 -
17 Devin Jones FR Miami Northwestern 1:49.24 2:08.51 -
18 Justin Losapio JR Southwest Florida Christian 1:46.25 2:09.57 -
19 Matthew Damouni FR Naples 1:45.13 2:09.79 -
21 Colton Sims JR Riverview (Sarasota) 2:12.18 2:10.87 -
24 Brandon Ruiz SO Miami Columbus 2:49.15 2:14.24 -
27 Alec Bue SO Booker 2:50.41 2:15.24 -
31 Andres Canas FR Braddock 2:52.64 2:17.01 -
40 Brock Lopez JR Chaminade-Madonna 2:56.10 2:19.76 -
43 Ivan Gonzalez SO Immokalee 2:10.74 2:20.58 -
47 Chris Vega JR Riverview (Sarasota) 2:45.73 2:22.87 -
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Daniel Jean-Charles SO Miami Northwestern 2:32.95 1:31.77 2:14.12 1:41.18 1:57.65 2:02.36 1:47.07 10
2 Malcolm Brown SR Miami Columbus 2:18.09 1:49.76 1:39.14 2:28.71 1:58.02 2:01.56 1:26.16 8
3 Anthony Herrera SO St. Thomas Aquinas 2:14.90 1:46.50 1:54.78 1:44.13 1:58.33 2:17.27 2:25.55 6
4 Evan Meyer JR Lehigh 1:42.49 1:24.61 1:54.41 1:37.72 1:59.17 1:23.42 2:28.97 5
5 Roberto Leon SO Belen Jesuit Prep 2:14.98 1:52.29 1:43.93 1:37.95 1:59.45 1:24.81 2:34.09 4
6 Isaac Carney JR IMG Academy 2:34.47 2:08.13 1:23.82 1:32.20 1:59.74 1:42.98 1:31.01 3
8 Michael Sanchez SR Belen Jesuit Prep 2:31.25 1:52.22 2:22.71 1:29.04 2:01.97 2:32.47 2:38.57 1
9 BRUNO MEDINA SR Doral Academy 2:07.67 1:36.69 2:13.87 1:29.25 2:03.95 1:56.52 2:18.83 -
10 Teage Elsey JR North Port 1:35.56 2:20.24 1:29.36 2:15.27 2:04.10 2:36.37 1:56.66 -
11 Andrew McLendon JR Naples 2:34.45 2:03.31 2:28.22 1:33.42 2:04.55 2:19.50 1:47.12 -
12 Charles Meagher SO Canterbury (FM) 1:32.42 2:17.38 2:06.14 1:59.90 2:04.89 1:52.41 2:37.37 -
16 Roman Caragiulo SR Riverview (Sarasota) 2:31.44 1:34.18 1:35.45 1:55.81 2:07.26 1:54.54 2:18.72 -
22 Nazir Ward SO Miami Northwestern 2:00.32 1:56.36 1:40.49 2:02.97 2:12.22 2:37.35 2:14.87 -