February 20, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Kamari Dawn SR Rockledge 2:25.06 2:25.06 10
2 Carly Holadia JR Timber Creek 2:27.99 2:53.15 8
3 Olivia Eugene FR Apopka 2:28.28 3:02.39 6
4 Katie Ranck SR Windermere 2:30.91 1:53.19 5
5 Cristal Gomez Junior Frostproof 2:31.12 2:17.52 4
6 Braelyn Wahy FR Satellite 2:34.17 3:17.34 3
7 Vivian Byrnes JR Timber Creek 2:34.64 1:52.89 2
8 Morgan LaBord SO Olympia 2:35.91 2:28.12 1
9 Kaelynn Fitos FR Windermere 2:36.83 2:03.90 -
10 Peyton Damewood SR Winter Park 2:37.26 2:02.67 -
11 Aniyah Hall JR Apopka 2:37.52 2:45.40 -
12 Emma Morris FR Lake Nona 2:38.54 3:02.32 -
13 Maya McKenzie JR Satellite 2:39.25 2:39.25 -
14 Shaye Coyle FR Satellite 2:41.23 2:41.23 -
15 Shanai Banks JR Rockledge 2:42.28 3:13.12 -
16 Karina Vega SR East River 2:42.31 2:09.85 -
17 Jessica Jeffery SR Freedom (Orlando) 2:43.01 3:13.99 -
18 Camila Palomino SR Freedom (Orlando) 2:43.16 2:00.74 -
19 Llia Byron SO Villages 2:43.79 2:58.54 -
20 Nyasia Rivera SR Cypress Creek 2:46.83 2:28.48 -
21 Laila Brown   Frostproof 2:51.29 3:10.14 -
22 Tiana McPhaul JR Tohopekaliga 2:53.96 2:31.35 -
23 Shernika Jean Simon SR Cypress Creek 2:54.17 3:08.11 -
24 Jessica Baca Aguilar FR Villages 2:54.47 2:26.56 -
25 Stephanie Lopez FR Timber Creek 2:55.16 3:35.45 -
26 Micah Nunn FR Lake Nona 2:57.19 3:16.68 -
27 Chelsie Palmatir 7 Frostproof 3:00.28 3:09.30 -
28 Lilly Kunze SO Lake Minneola 3:03.54 2:52.53 -
29 Ruth Rieber JR New Smyrna Beach 3:06.09 3:15.40 -
30 Tayra Torres Zapata JR Lake Nona 3:08.56 3:19.88 -
31 Jaelin Baughman JR East River 3:11.72 2:27.63 -
32 Ana Caldwell SO Lake Minneola 3:13.20 3:22.86 -
33 Thu Ngo SO East River 3:15.69 2:52.21 -
34 Camila Vasquez JR Gateway (Kissimmee) 3:16.59 2:45.14 -
35 Hayley Garrett FR Sebastian River 3:17.03 2:31.72 -
36 Tamya Bolden FR Lake Minneola 3:17.34 2:18.14 -
37 Molly Sukup FR Gateway (Kissimmee) 3:18.80 2:58.92 -
38 Victoria Starke-Montanez FR Cypress Creek 3:20.36 3:48.41 -
39 Shannon Aguilar FR Freedom (Orlando) 3:20.59 3:16.58 -
40 India Walls 5 Winter Haven Christian School 3:21.76 3:52.03 -
41 Isabella Dominguez SO New Smyrna Beach 3:22.70 4:03.24 -
42 Elvanie Civil SO New Dimensions 3:34.22 2:29.96 -
43 Patricia Baker SO Villages 3:40.75 3:34.13 -
44 Adriana Duarte SO New Dimensions 3:44.12 4:15.50 -
45 Angela Georges FR New Dimensions 4:09.81 4:49.78 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Morgan LaBord SO Olympia 2:35.91 2:43.71 2:29.68 1
12 Emma Morris FR Lake Nona 2:38.54 2:59.15 2:40.13 -
24 Jessica Baca Aguilar FR Villages 2:54.47 3:36.35 3:27.62 -
26 Micah Nunn FR Lake Nona 2:57.19 3:45.04 2:09.35 -
27 Chelsie Palmatir 7 Frostproof 3:00.28 2:13.41 3:12.90 -
28 Lilly Kunze SO Lake Minneola 3:03.54 3:40.25 3:43.92 -
30 Tayra Torres Zapata JR Lake Nona 3:08.56 3:55.70 3:17.99 -
31 Jaelin Baughman JR East River 3:11.72 3:21.31 2:52.55 -
32 Ana Caldwell SO Lake Minneola 3:13.20 2:21.04 2:57.75 -
34 Camila Vasquez JR Gateway (Kissimmee) 3:16.59 3:30.36 2:21.55 -
35 Hayley Garrett FR Sebastian River 3:17.03 3:58.41 3:28.86 -
36 Tamya Bolden FR Lake Minneola 3:17.34 3:41.02 4:16.55 -
38 Victoria Starke-Montanez FR Cypress Creek 3:20.36 2:42.30 4:16.46 -
42 Elvanie Civil SO New Dimensions 3:34.22 3:14.94 2:51.38 -
44 Adriana Duarte SO New Dimensions 3:44.12 3:41.88 4:04.29 -
45 Angela Georges FR New Dimensions 4:09.81 4:59.78 3:07.36 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Maya McKenzie JR Satellite 3:23.84 3:06.33 2:31.29 2:47.22 2:44.03 2:47.22 2:39.25 -
14 Shaye Coyle FR Satellite 2:49.30 2:15.44 2:10.60 3:10.26 2:33.17 3:05.42 2:41.23 -
21 Laila Brown   Frostproof 2:15.32 2:13.61 3:16.99 3:39.26 3:05.00 3:11.85 2:51.29 -
22 Tiana McPhaul JR Tohopekaliga 2:19.17 2:59.18 3:44.41 2:15.69 3:06.14 3:23.54 2:53.96 -
23 Shernika Jean Simon SR Cypress Creek 3:08.11 3:25.52 2:22.82 2:22.82 2:05.41 3:37.72 2:54.17 -
25 Stephanie Lopez FR Timber Creek 2:55.16 2:23.64 2:14.88 2:07.87 2:21.88 2:13.13 2:55.16 -
29 Ruth Rieber JR New Smyrna Beach 3:09.82 3:26.56 3:45.17 4:00.06 2:49.35 3:02.37 3:06.09 -
33 Thu Ngo SO East River 2:40.47 3:09.82 3:05.91 3:13.74 3:25.48 4:02.66 3:15.69 -
37 Molly Sukup FR Gateway (Kissimmee) 3:26.76 2:31.09 3:38.68 3:32.72 3:30.73 3:00.91 3:18.80 -
39 Shannon Aguilar FR Freedom (Orlando) 4:02.72 3:28.62 4:02.72 3:24.61 4:10.74 3:34.64 3:20.59 -
40 India Walls 5 Winter Haven Christian School 2:59.57 2:37.38 3:45.98 2:31.32 3:09.66 3:31.85 3:21.76 -
41 Isabella Dominguez SO New Smyrna Beach 4:23.51 4:17.43 3:53.11 3:26.76 2:56.35 2:25.95 3:22.70 -
43 Patricia Baker SO Villages 4:29.32 3:16.47 2:49.98 3:27.51 3:45.17 2:36.74 3:40.75 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Kamari Dawn SR Rockledge 2:35.22 2:25.06 10
2 Carly Holadia JR Timber Creek 2:33.91 2:27.99 8
3 Olivia Eugene FR Apopka 2:23.84 2:28.28 6
4 Katie Ranck SR Windermere 3:04.11 2:30.91 5
5 Cristal Gomez Junior Frostproof 2:35.66 2:31.12 4
6 Braelyn Wahy FR Satellite 2:52.67 2:34.17 3
7 Vivian Byrnes JR Timber Creek 2:51.65 2:34.64 2
9 Kaelynn Fitos FR Windermere 2:22.72 2:36.83 -
10 Peyton Damewood SR Winter Park 2:45.13 2:37.26 -
11 Aniyah Hall JR Apopka 2:59.58 2:37.52 -
15 Shanai Banks JR Rockledge 3:08.25 2:42.28 -
16 Karina Vega SR East River 3:11.53 2:42.31 -
17 Jessica Jeffery SR Freedom (Orlando) 2:46.27 2:43.01 -
18 Camila Palomino SR Freedom (Orlando) 2:35.01 2:43.16 -
19 Llia Byron SO Villages 2:47.07 2:43.79 -
20 Nyasia Rivera SR Cypress Creek 2:01.79 2:46.83 -