February 20, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Evan Thompson SR East River 15.07m 49' 5.5" 10
2 Amer Amer SR Windermere 14.92m 48' 11.5" 8
3 De'Andre Robinson SR Olympia 14.25m 46' 9" 6
4 Jacori Clark JR Sebastian River 13.20m 43' 3.75" 5
5 Elison DeCarvalho SR Timber Creek 12.94m 42' 5.5" 4
6 Christian Soto SR Lake Nona 12.67m 41' 7" 3
7 Chance Tressler JR New Smyrna Beach 12.66m 41' 6.5" 2
8 Dylan Wade SO Ocoee 12.45m 40' 10.25" 1
9 Jonah Montanez SR Satellite 12.13m 39' 9.75" -
10 Gio Frongillo JR Freedom (Orlando) 11.83m 38' 9.75" -
11 Ehigie Aliu-otokiti JR Olympia 11.62m 38' 1.5" -
12 Sebastian Ganem SR Cypress Creek 11.40m 37' 5" -
13 George Sullivan SR Timber Creek 11.31m 37' 1.25" -
14 Caleb Brock SR Villages 11.14m 36' 6.75" -
15 Elijah Ortiz JR East River 11.09m 36' 4.75" -
15 Brian Jackson SR Ocoee 11.09m 36' 4.75" -
17 Harper Henson   Frostproof 10.96m 35' 11.5" -
18 Justin Farquharson SR Timber Creek 10.94m 35' 10.75" -
19 Casey Johnson JR Cypress Creek 10.92m 35' 10" -
20 Jayden Holson JR Sebastian River 10.90m 35' 9.25" -
21 Kyce Amer FR Windermere 10.89m 35' 8.75" -
22 Amari Stapleton JR Lake Minneola 10.80m 35' 5.25" -
23 Gabrel Betts JR Satellite 10.70m 35' 1.25" -
24 Deandre Scott SO Ocoee 10.66m 34' 11.75" -
25 Sebastian Urbina-Lopez JR Lake Nona 10.65m 34' 11.25" -
26 Kai Arevena SR Rockledge 10.64m 34' 11" -
27 Steven Rosini JR Colonial 10.54m 34' 7" -
28 Jeremy Miller SO Lake Nona 10.46m 34' 4" -
29 Peter Rodriguez JR Tohopekaliga 10.43m 34' 2.75" -
30 Curtis Spivey SR Apopka 10.41m 34' 2" -
31 Ellija Blackmon JR Windermere 10.38m 34' 0.75" -
32 Jasen Diaz SR Apopka 10.30m 33' 9.5" -
33 Adier Alvarado JR Colonial 10.29m 33' 9.25" -
34 Max Dulansky   Freedom (Orlando) 10.28m 33' 8.75" -
35 Anqwaun Pringle SR Apopka 10.13m 33' 3" -
36 Logan Diagle SO East River 10.07m 33' 0.5" -
36 Gio Braz JR Sebastian River 10.07m 33' 0.5" -
38 Ely Nieves SR Tohopekaliga 9.88m 32' 5" -
39 Rambo Mageo JR Tohopekaliga 9.80m 32' 2" -
40 Ryan Parris SO Cypress Creek 9.59m 31' 5.75" -
41 Terrell Spruill FR Rockledge 9.23m 30' 3.5" -
42 Brian Rodriguez SR Rockledge 8.74m 28' 8.25" -
43 Ashton Jarvis JR New Smyrna Beach 8.67m 28' 5.5" -
44 Gil Caraballo Santiago SR New Dimensions 8.60m 28' 2.75" -
45 Joel Stump SR Lake Minneola 8.36m 27' 5.25" -
46 Travious Sept JR Freedom (Orlando) 8.32m 27' 3.75" -
47 Curisty Bertin FR Olympia 7.53m 24' 8.5" -
Boys Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Evan Thompson SR East River 15.07m 49' 5.5" 10
2 Amer Amer SR Windermere 14.92m 48' 11.5" 8
3 De'Andre Robinson SR Olympia 14.25m 46' 9" 6
4 Jacori Clark JR Sebastian River 13.20m 43' 3.75" 5
5 Elison DeCarvalho SR Timber Creek 12.94m 42' 5.5" 4
6 Christian Soto SR Lake Nona 12.67m 41' 7" 3
7 Chance Tressler JR New Smyrna Beach 12.66m 41' 6.5" 2
9 Jonah Montanez SR Satellite 12.13m 39' 9.75" -
11 Ehigie Aliu-otokiti JR Olympia 11.62m 38' 1.5" -
19 Casey Johnson JR Cypress Creek 10.92m 35' 10" -
30 Curtis Spivey SR Apopka 10.41m 34' 2" -
35 Anqwaun Pringle SR Apopka 10.13m 33' 3" -
Boys Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
8 Dylan Wade SO Ocoee 12.45m 40' 10.25" 1
12 Sebastian Ganem SR Cypress Creek 11.40m 37' 5" -
13 George Sullivan SR Timber Creek 11.31m 37' 1.25" -
15 Brian Jackson SR Ocoee 11.09m 36' 4.75" -
15 Elijah Ortiz JR East River 11.09m 36' 4.75" -
17 Harper Henson   Frostproof 10.96m 35' 11.5" -
23 Gabrel Betts JR Satellite 10.70m 35' 1.25" -
24 Deandre Scott SO Ocoee 10.66m 34' 11.75" -
25 Sebastian Urbina-Lopez JR Lake Nona 10.65m 34' 11.25" -
27 Steven Rosini JR Colonial 10.54m 34' 7" -
32 Jasen Diaz SR Apopka 10.30m 33' 9.5" -
33 Adier Alvarado JR Colonial 10.29m 33' 9.25" -
41 Terrell Spruill FR Rockledge 9.23m 30' 3.5" -
Boys Shot Put Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
10 Gio Frongillo JR Freedom (Orlando) 11.83m 38' 9.75" -
14 Caleb Brock SR Villages 11.14m 36' 6.75" -
18 Justin Farquharson SR Timber Creek 10.94m 35' 10.75" -
21 Kyce Amer FR Windermere 10.89m 35' 8.75" -
26 Kai Arevena SR Rockledge 10.64m 34' 11" -
28 Jeremy Miller SO Lake Nona 10.46m 34' 4" -
34 Max Dulansky   Freedom (Orlando) 10.28m 33' 8.75" -
36 Logan Diagle SO East River 10.07m 33' 0.5" -
39 Rambo Mageo JR Tohopekaliga 9.80m 32' 2" -
40 Ryan Parris SO Cypress Creek 9.59m 31' 5.75" -
46 Travious Sept JR Freedom (Orlando) 8.32m 27' 3.75" -
Boys Shot Put Flight 4
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
20 Jayden Holson JR Sebastian River 10.90m 35' 9.25" -
22 Amari Stapleton JR Lake Minneola 10.80m 35' 5.25" -
29 Peter Rodriguez JR Tohopekaliga 10.43m 34' 2.75" -
31 Ellija Blackmon JR Windermere 10.38m 34' 0.75" -
36 Gio Braz JR Sebastian River 10.07m 33' 0.5" -
38 Ely Nieves SR Tohopekaliga 9.88m 32' 5" -
42 Brian Rodriguez SR Rockledge 8.74m 28' 8.25" -
43 Ashton Jarvis JR New Smyrna Beach 8.67m 28' 5.5" -
44 Gil Caraballo Santiago SR New Dimensions 8.60m 28' 2.75" -
45 Joel Stump SR Lake Minneola 8.36m 27' 5.25" -
47 Curisty Bertin FR Olympia 7.53m 24' 8.5" -