February 20, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Miracle Johnson JR Ocoee 12.06 10 4.2
2 Tykira Glasco JR Rockledge 12.33 8 4.2
3 Nicolette Rideout SO East River 12.63 6 4.2
4 Mariana Morillo FR Windermere 12.79 5 4.2
5 Ezzaria Hill SR Olympia 12.95 4 4.2
6 Destiny Caldwell SO Ocoee 12.98 3 4.2
7 Nyla McFayden SO Apopka 12.99 2 0.5
8 Yunaby Clarke SR Timber Creek 13.30 1 0.5
9 Ella Thomas SO Villages 13.40 - 1.9
10 Arianna Slater JR Lake Nona 13.40 - 3.1
11 Starlet Matthews SO Tohopekaliga 13.44 - 2.2
12 Patley Bernard SO Winter Park 13.52 - 0.5
13 Victoria Brown FR Lake Minneola 13.60 - 1.9
14 Jaden Byrd SR Winter Park 13.61 - 0.5
15 Alexis Powell FR Timber Creek 13.63 - 3.1
16 Jade Alexander SO Villages 13.64 - 2.2
17 Jazmine Wright SO Apopka 13.67 - 3.1
18 Eliza Mitchell JR Winter Park 13.68 - 0.5
19 Saniyah Williams SO Cypress Creek 13.73 - 3.1
20 Yessmary Rodriguez SR Colonial 13.86 - 1.9
21 Tiana Roberts JR Apopka 13.88 - 0.5
22 Ortencia Abreu SR Gateway (Kissimmee) 13.90 - 0.5
23 Stephanie Davis SR Tohopekaliga 13.95 - 1.9
24 Alivya Spangler FR Lake Nona 13.96 - 1.3
25 Ma'Kayla Cobb Sophomore Frostproof 13.99 - 4.2
26 Lauren Perkins JR Windermere 14.00 - 3.1
27 Kamia Magloire FR Lake Minneola 14.03 - 3.0
28 Tamara Buckmaster SR Rockledge 14.05 - 0.5
29 Sydnee Massey FR Olympia 14.08 - 3.0
30 Mia Arenas JR Cypress Creek 14.20 - 2.2
31 Anijia Sutton JR Rockledge 14.22 - 3.1
32 Valeria Pestana-Trasolini SO Lake Nona 14.26 - 2.2
33 Armoni Hickson FR Olympia 14.49 - 3.1
34 Leann Galvan JR Cypress Creek 14.58 - 3.1
35 Sarah Laguerre SO Freedom (Orlando) 14.64 - 3.0
36 Alaina Roberts FR New Smyrna Beach 14.64 - 1.9
37 Keilani Serrano FR East River 14.85 - 3.0
38 Anna Rozycki FR Satellite 14.96 - 3.0
39 saleemah Ahmad SO Sebastian River 15.00 - 1.9
40 Ava Grimaldi SO New Smyrna Beach 15.21 - 2.2
41 Alison Ortiz SR Timber Creek 15.30 - 2.2
42 Alanis Vega FR Colonial 15.42 - 3.0
43 Aryanna Rodriguez JR East River 15.47 - 1.9
44 Haley macleary SO Sebastian River 15.48 - 1.3
45 Annaelle Semexant FR Windermere 15.50 - 1.3
46 Bianca Chavannes SO Freedom (Orlando) 15.51 - 1.3
47 Rhianna Clarke JR Lake Minneola 15.63 - 3.0
48 Bailey Flarrent JR Gateway (Kissimmee) 16.82 - 1.3
49 Elvanie Civil SO New Dimensions 16.84 - 1.3
50 An-nissa Patterson FR Tohopekaliga 17.08 - 1.9
Girls' 100 Meters Section 1
W: 3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
27 Kamia Magloire FR Lake Minneola 13.61 12.77 14.03 -
29 Sydnee Massey FR Olympia 16.48 15.77 14.08 -
35 Sarah Laguerre SO Freedom (Orlando) 14.35 15.52 14.64 -
37 Keilani Serrano FR East River 16.93 12.33 14.85 -
38 Anna Rozycki FR Satellite 18.70 11.67 14.96 -
42 Alanis Vega FR Colonial 14.81 18.35 15.42 -
47 Rhianna Clarke JR Lake Minneola 19.39 16.10 15.63 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Ella Thomas SO Villages 13.40 -
13 Victoria Brown FR Lake Minneola 13.60 -
20 Yessmary Rodriguez SR Colonial 13.86 -
23 Stephanie Davis SR Tohopekaliga 13.95 -
36 Alaina Roberts FR New Smyrna Beach 14.64 -
39 saleemah Ahmad SO Sebastian River 15.00 -
43 Aryanna Rodriguez JR East River 15.47 -
50 An-nissa Patterson FR Tohopekaliga 17.08 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Alivya Spangler FR Lake Nona 12.71 11.31 10.61 13.96 12.15 12.01 -
44 Haley macleary SO Sebastian River 13.32 17.34 14.25 15.48 19.20 14.86 -
45 Annaelle Semexant FR Windermere 18.60 13.64 11.01 15.50 14.26 16.43 -
46 Bianca Chavannes SO Freedom (Orlando) 11.79 17.07 12.57 15.51 13.65 13.81 -
48 Bailey Flarrent JR Gateway (Kissimmee) 19.35 13.46 16.49 16.82 12.11 15.48 -
49 Elvanie Civil SO New Dimensions 20.89 16.68 20.72 16.84 13.98 21.73 -
Girls' 100 Meters Section 4
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Starlet Matthews SO Tohopekaliga 10.35 13.44 9.41 13.31 -
16 Jade Alexander SO Villages 17.33 13.64 14.74 12.55 -
30 Mia Arenas JR Cypress Creek 12.78 14.20 12.50 13.35 -
32 Valeria Pestana-Trasolini SO Lake Nona 18.54 14.26 16.83 16.55 -
40 Ava Grimaldi SO New Smyrna Beach 11.72 15.21 17.50 19.17 -
41 Alison Ortiz SR Timber Creek 16.68 15.30 12.86 12.40 -
Girls' 100 Meters Section 5
W: 3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
10 Arianna Slater JR Lake Nona 13.40 9.92 13.40 9.65 -
15 Alexis Powell FR Timber Creek 13.63 11.04 12.13 10.09 -
17 Jazmine Wright SO Apopka 13.67 10.12 16.27 11.35 -
19 Saniyah Williams SO Cypress Creek 13.73 13.05 16.34 10.99 -
26 Lauren Perkins JR Windermere 14.00 15.40 14.84 17.08 -
31 Anijia Sutton JR Rockledge 14.22 10.38 12.52 9.96 -
33 Armoni Hickson FR Olympia 14.49 14.35 13.91 13.62 -
34 Leann Galvan JR Cypress Creek 14.58 12.69 10.94 11.08 -
Girls' 100 Meters Section 6
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Nyla McFayden SO Apopka 12.99 10.66 16.37 2
8 Yunaby Clarke SR Timber Creek 13.30 15.96 11.97 1
12 Patley Bernard SO Winter Park 13.52 13.12 9.47 -
14 Jaden Byrd SR Winter Park 13.61 16.47 14.70 -
18 Eliza Mitchell JR Winter Park 13.68 10.13 9.85 -
21 Tiana Roberts JR Apopka 13.88 14.86 12.63 -
22 Ortencia Abreu SR Gateway (Kissimmee) 13.90 11.54 18.07 -
28 Tamara Buckmaster SR Rockledge 14.05 17.15 15.88 -
Girls' 100 Meters Section 7
W: 4.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Miracle Johnson JR Ocoee 12.31 10.62 12.06 13.27 15.44 10.38 10
2 Tykira Glasco JR Rockledge 14.18 15.54 12.33 9.62 12.09 16.03 8
3 Nicolette Rideout SO East River 12.89 10.23 12.63 11.37 11.62 14.91 6
4 Mariana Morillo FR Windermere 10.75 12.41 12.79 10.75 13.31 11.13 5
5 Ezzaria Hill SR Olympia 14.51 9.46 12.95 15.16 15.67 10.10 4
6 Destiny Caldwell SO Ocoee 15.84 16.49 12.98 14.02 10.65 16.49 3
25 Ma'Kayla Cobb Sophomore Frostproof 9.80 14.41 13.99 15.39 10.22 17.91 -