February 20, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tramari Smith SR Ocoee 49.16 10
2 Deandre Knighten Senior Frostproof 50.46 8
3 Ethan Varnedore JR Timber Creek 51.33 6
4 John Cooper lll JR Ocoee 52.57 5
5 Courtney Chisholm SR Cypress Creek 52.65 4
6 Christopher White SO Ocoee 52.70 3
7 Chris Hill JR New Smyrna Beach 52.95 2
8 Cameron Friedman SO Olympia 54.22 1
9 Graeme Burns SR Satellite 54.58 -
10 Valentino Rudolph SO Lake Minneola 55.34 -
11 Jake Kramer JR Sebastian River 55.45 -
12 Jordan Vil SR Olympia 55.57 -
13 Joshua Jimenez-Abreu JR Cypress Creek 55.94 -
14 Felipe Abreu SO Gateway (Kissimmee) 56.21 -
15 Jaxon Reed SR Lake Minneola 56.31 -
16 Corey Williams SR Lake Nona 56.46 -
17 Amari Freeman FR Rockledge 57.03 -
18 Tavin Bradshaw JR Lake Minneola 57.11 -
19 Oscar Camarena SR Tohopekaliga 57.19 -
20 Tyreque Pringle JR Colonial 57.23 -
21 Solomon Williams FR Timber Creek 57.29 -
22 Najji Darcelin JR Apopka 57.48 -
23 Colin Santiago FR East River 57.49 -
24 Aaron Freeman FR Rockledge 57.51 -
25 Javon Dawkins JR Sebastian River 57.59 -
26 Javier Hernandez JR Cypress Creek 57.71 -
27 Henrique Caine SR Lake Nona 57.86 -
28 Eydan Torres SR Lake Nona 57.87 -
29 Samir Edwards SO Rockledge 58.22 -
30 David Rainey JR East River 59.16 -
31 Xavier Rios SR New Dimensions 59.30 -
32 Daniel Jaramillo FR Timber Creek 59.41 -
33 Daniel Velez JR Freedom (Orlando) 59.95 -
34 Amire Joseph SO Windermere 1:00.64 -
35 Jason Mahant SR Winter Park 1:01.53 -
36 Marcus Pratt JR Freedom (Orlando) 1:01.90 -
37 Eddie Gammage   Frostproof 1:02.20 -
38 Esteban Suarez SR Villages 1:02.56 -
39 Jai-el Dix SO Colonial 1:02.58 -
40 Bradley Secomski JR New Smyrna Beach 1:02.71 -
41 Raul Perez FR Gateway (Kissimmee) 1:03.23 -
42 Ja'Quavis Alexander SR Olympia 1:03.40 -
43 Dan Ferrer JR Satellite 1:04.63 -
44 Jovanni Matos SO Gateway (Kissimmee) 1:06.34 -
45 Ethan Valerdi SR New Dimensions 1:08.04 -
46 Dallas Brandon FR New Smyrna Beach 1:08.79 -
47 Kolson Selent 7 Winter Haven Christian School 1:09.45 -
48 Lucas Toro-Vazquez JR Freedom (Orlando) 1:11.51 -
49 Colin Fletcher SO East River 1:11.84 -
50 Miguel Sanchez Mendez FR New Dimensions 1:13.37 -
51 Chance Ready   Frostproof 1:26.54 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Valentino Rudolph SO Lake Minneola 55.34 -
11 Jake Kramer JR Sebastian River 55.45 -
20 Tyreque Pringle JR Colonial 57.23 -
30 David Rainey JR East River 59.16 -
36 Marcus Pratt JR Freedom (Orlando) 1:01.90 -
43 Dan Ferrer JR Satellite 1:04.63 -
49 Colin Fletcher SO East River 1:11.84 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Tavin Bradshaw JR Lake Minneola 57.11 -
27 Henrique Caine SR Lake Nona 57.86 -
38 Esteban Suarez SR Villages 1:02.56 -
41 Raul Perez FR Gateway (Kissimmee) 1:03.23 -
45 Ethan Valerdi SR New Dimensions 1:08.04 -
50 Miguel Sanchez Mendez FR New Dimensions 1:13.37 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Colin Santiago FR East River 57.49 -
37 Eddie Gammage   Frostproof 1:02.20 -
44 Jovanni Matos SO Gateway (Kissimmee) 1:06.34 -
46 Dallas Brandon FR New Smyrna Beach 1:08.79 -
47 Kolson Selent 7 Winter Haven Christian School 1:09.45 -
51 Chance Ready   Frostproof 1:26.54 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Amari Freeman FR Rockledge 57.03 -
19 Oscar Camarena SR Tohopekaliga 57.19 -
31 Xavier Rios SR New Dimensions 59.30 -
33 Daniel Velez JR Freedom (Orlando) 59.95 -
39 Jai-el Dix SO Colonial 1:02.58 -
40 Bradley Secomski JR New Smyrna Beach 1:02.71 -
48 Lucas Toro-Vazquez JR Freedom (Orlando) 1:11.51 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Solomon Williams FR Timber Creek 57.29 -
22 Najji Darcelin JR Apopka 57.48 -
24 Aaron Freeman FR Rockledge 57.51 -
28 Eydan Torres SR Lake Nona 57.87 -
29 Samir Edwards SO Rockledge 58.22 -
32 Daniel Jaramillo FR Timber Creek 59.41 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Cameron Friedman SO Olympia 54.22 1
12 Jordan Vil SR Olympia 55.57 -
13 Joshua Jimenez-Abreu JR Cypress Creek 55.94 -
14 Felipe Abreu SO Gateway (Kissimmee) 56.21 -
15 Jaxon Reed SR Lake Minneola 56.31 -
25 Javon Dawkins JR Sebastian River 57.59 -
26 Javier Hernandez JR Cypress Creek 57.71 -
42 Ja'Quavis Alexander SR Olympia 1:03.40 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 John Cooper lll JR Ocoee 52.57 5
6 Christopher White SO Ocoee 52.70 3
7 Chris Hill JR New Smyrna Beach 52.95 2
9 Graeme Burns SR Satellite 54.58 -
34 Amire Joseph SO Windermere 1:00.64 -
35 Jason Mahant SR Winter Park 1:01.53 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tramari Smith SR Ocoee 49.16 10
2 Deandre Knighten Senior Frostproof 50.46 8
3 Ethan Varnedore JR Timber Creek 51.33 6
5 Courtney Chisholm SR Cypress Creek 52.65 4
16 Corey Williams SR Lake Nona 56.46 -