April 3, 2021
|
Mt. Dora Christian - Mount Dora, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Riley Novack SO Mount Dora Christian 3:10.60 4:24.72 5:12.37 3:15.90 3:34.43 10
2 Jared Hammill SR Wharton 5:26.14 4:25.15 5:15.53 4:51.67 3:13.56 8
3 Tristan Pank JR Vanguard (Ocala) 4:25.14 4:30.55 5:32.78 4:27.85 5:40.90 6
4 Josh Gillis SR Master's Academy (Oviedo) 3:42.18 4:30.95 3:28.64 4:11.99 3:25.93 5
5 Santos Aguilar JR South Lake 4:09.99 4:31.72 5:50.52 5:45.09 3:40.10 4
6 Ethan Campbell SR Lake Minneola 5:07.85 4:32.43 3:13.43 4:37.88 3:46.12 3
7 Caden Montini SO Oak Hall 3:55.93 4:34.33 5:37.43 3:50.44 5:01.77 2
8 Luis Cruzado JR Belleview 3:32.60 4:36.10 3:49.17 3:32.60 5:39.61 1
9 Clayton Knight FR Vanguard (Ocala) 3:58.14 4:36.90 5:40.59 4:56.29 5:07.36 -
10 Asher Dobrin JR Oak Hall 4:58.73 4:41.82 5:24.10 5:52.28 5:49.46 -
11 Miles Kelleher SR Oak Hall 4:00.25 4:56.60 3:39.49 4:03.22 6:19.65 -
12 August Spurling SR Lake Mary 3:40.38 4:57.80 5:51.41 4:45.89 5:06.74 -
13 Zackary Cho-Sam FR Mount Dora 6:22.79 4:59.05 3:32.33 5:40.92 3:44.29 -
14 Emanuel Camacho JR Wharton 5:17.43 5:02.31 5:02.31 6:26.96 4:16.97 -
15 Bradley Rutledge JR Belleview 6:30.16 5:02.45 4:59.43 5:11.53 6:08.99 -
16 Michael Daher JR Master's Academy (Oviedo) 6:33.48 5:02.67 3:37.93 5:11.75 6:15.31 -
17 Matthew Blowers FR Wharton 4:36.47 5:03.81 4:33.43 5:40.27 5:34.20 -
18 Bradley Davies SR Tavares 4:48.27 5:06.67 5:03.61 3:37.74 5:58.81 -
19 Justin Capilli JR Vanguard (Ocala) 4:02.35 5:06.77 5:58.92 3:59.28 4:29.96 -
20 Joel Hovius SR South Lake 6:03.58 5:10.75 5:51.15 3:43.74 5:07.65 -
21 Jarod Fuentes JR Lake Minneola 5:09.63 5:12.75 4:00.82 5:34.65 6:21.56 -
22 Connor Wickson FR Tavares 6:19.18 5:15.98 5:31.78 4:31.75 3:53.83 -
23 Brian Frias JR Belleview 6:07.18 5:16.53 4:00.57 6:07.18 5:48.19 -
24 Clayton Carter SR Tavares 5:28.88 5:19.30 5:25.69 5:41.66 6:45.52 -
25 Anthony Quarnoccio SO Mount Dora 4:37.67 5:22.87 6:17.76 4:18.30 5:19.65 -
26 Nile Myers JR Mount Dora 6:21.12 5:22.98 6:21.12 3:49.32 5:58.51 -
27 Nathan Henning FR Lake Mary 4:14.43 5:34.77 4:31.17 4:14.43 4:24.47 -
28 Akram Khan SR Lake Minneola 6:33.11 5:54.15 6:57.90 6:40.19 6:11.86 -
29 Jed Flood FR Geneva School 6:50.13 5:56.63 5:38.80 4:20.34 6:39.43 -
30 Relamp Ramirez JR Lake Brantley 7:02.92 5:58.40 4:35.97 6:01.99 4:39.56 -
31 Jaden Pierce SO Lake Brantley 6:53.83 5:59.85 7:19.02 5:34.66 5:05.88 -
32 Thomas Beier FR South Lake 5:37.98 6:32.99 7:12.29 7:08.36 5:26.19 -
33 Joseph Reid FR Geneva School 5:43.14 6:48.49 7:53.85 7:00.75 7:53.85 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Emanuel Camacho JR Wharton 5:02.31 -
17 Matthew Blowers FR Wharton 5:03.81 -
20 Joel Hovius SR South Lake 5:10.75 -
22 Connor Wickson FR Tavares 5:15.98 -
23 Brian Frias JR Belleview 5:16.53 -
24 Clayton Carter SR Tavares 5:19.30 -
25 Anthony Quarnoccio SO Mount Dora 5:22.87 -
26 Nile Myers JR Mount Dora 5:22.98 -
27 Nathan Henning FR Lake Mary 5:34.77 -
28 Akram Khan SR Lake Minneola 5:54.15 -
29 Jed Flood FR Geneva School 5:56.63 -
30 Relamp Ramirez JR Lake Brantley 5:58.40 -
31 Jaden Pierce SO Lake Brantley 5:59.85 -
32 Thomas Beier FR South Lake 6:32.99 -
33 Joseph Reid FR Geneva School 6:48.49 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Riley Novack SO Mount Dora Christian 5:33.55 5:41.49 4:45.90 3:45.02 4:24.72 10
2 Jared Hammill SR Wharton 4:43.71 3:48.03 4:03.94 4:09.24 4:25.15 8
3 Tristan Pank JR Vanguard (Ocala) 4:00.79 5:24.66 4:54.90 5:49.01 4:30.55 6
4 Josh Gillis SR Master's Academy (Oviedo) 3:53.02 5:06.18 3:25.93 5:25.14 4:30.95 5
5 Santos Aguilar JR South Lake 5:07.05 5:53.24 4:12.70 4:37.16 4:31.72 4
6 Ethan Campbell SR Lake Minneola 4:16.09 4:35.16 4:18.81 5:54.16 4:32.43 3
7 Caden Montini SO Oak Hall 4:04.16 4:04.16 3:12.03 4:34.33 4:34.33 2
8 Luis Cruzado JR Belleview 4:22.30 4:30.58 4:19.54 5:42.37 4:36.10 1
9 Clayton Knight FR Vanguard (Ocala) 4:28.60 3:19.37 4:31.37 4:11.98 4:36.90 -
10 Asher Dobrin JR Oak Hall 5:04.37 5:01.55 6:00.73 4:47.46 4:41.82 -
11 Miles Kelleher SR Oak Hall 4:21.01 5:52.96 5:20.33 5:05.50 4:56.60 -
12 August Spurling SR Lake Mary 5:00.78 4:07.18 3:55.27 5:57.36 4:57.80 -
13 Zackary Cho-Sam FR Mount Dora 4:35.13 4:47.09 4:05.23 4:29.15 4:59.05 -
15 Bradley Rutledge JR Belleview 4:35.23 4:14.06 4:29.18 5:29.67 5:02.45 -
16 Michael Daher JR Master's Academy (Oviedo) 6:03.21 6:03.21 5:23.86 5:14.78 5:02.67 -
18 Bradley Davies SR Tavares 5:09.74 3:53.07 3:34.67 4:51.34 5:06.67 -
19 Justin Capilli JR Vanguard (Ocala) 4:14.62 6:14.26 5:25.18 6:11.20 5:06.77 -
21 Jarod Fuentes JR Lake Minneola 6:24.69 4:16.46 6:12.18 5:22.14 5:12.75 -