February 26, 2021
|
Lake Howell HS - Winter Park, FL
|
Timing: Elite TIming
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chadrick Richards SR Lake Brantley 49.16 10
2 Tyrique Lewis SO Seminole (Sanford) 50.69 8
3 Marshae McDonald SO Lake Howell 50.70 6
4 Joshua Sink SR Timber Creek 51.30 5
5 Jonathan Race Senior Lyman 51.79 4
6 Jalen Blake SO Winter Springs 52.19 3
7 Michael Harris SO Lake Brantley 53.18 2
8 Andrew Harris SO Lake Brantley 54.95 1
9 Kyle Renk SR Oviedo 54.98 -
10 Ethan Wattles SR International Community 55.70 -
11 Solomon Williams FR Timber Creek 56.28 -
12 Anthony Palermo Ruiz SR Lake Howell 56.79 -
13 Carson Chiumento FR Seabreeze 56.81 -
14 Jahmeir Henderson SO East River 56.94 -
15 Tyreese Ingram JR Seminole (Sanford) 57.79 -
16 Wilfried Diepe Nameni JR Timber Creek 58.04 -
17 Giavonni Mitchell FR Seabreeze 58.80 -
18 Jack MacKay SR Seabreeze 59.05 -
19 Anthony Sosa SO Lake Howell 59.42 -
20 Blake Henson FR Hagerty 59.60 -
21 Cairo Vanegas SO Oviedo 1:00.82 -
22 Eric Ocampo FR University (Orlando) 1:01.56 -
23 Mathew Saville   Lyman 1:01.69 -
24 Santino Maiorino FR Oviedo 1:02.50 -
25 Charles White SO Geneva School 1:03.46 -
26 Matthew Dearolph SR Hagerty 1:04.05 -
27 Athos Sattler SR Hagerty 1:05.23 -
28 Colin Fletcher SO East River 1:08.83 -
  David Rainey JR East River DNS   
  Banks CJ SO Lyman DNS   
  Tabor Johnson FR Geneva School DNS   
  Raymond Vargas FR University (Orlando) DNS   
  Oliver Clark SO Geneva School DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chadrick Richards SR Lake Brantley 49.16 10
2 Tyrique Lewis SO Seminole (Sanford) 50.69 8
3 Marshae McDonald SO Lake Howell 50.70 6
4 Joshua Sink SR Timber Creek 51.30 5
5 Jonathan Race Senior Lyman 51.79 4
6 Jalen Blake SO Winter Springs 52.19 3
7 Michael Harris SO Lake Brantley 53.18 2
8 Andrew Harris SO Lake Brantley 54.95 1
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Kyle Renk SR Oviedo 54.98 -
10 Ethan Wattles SR International Community 55.70 -
11 Solomon Williams FR Timber Creek 56.28 -
12 Anthony Palermo Ruiz SR Lake Howell 56.79 -
13 Carson Chiumento FR Seabreeze 56.81 -
15 Tyreese Ingram JR Seminole (Sanford) 57.79 -
16 Wilfried Diepe Nameni JR Timber Creek 58.04 -
19 Anthony Sosa SO Lake Howell 59.42 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Cairo Vanegas SO Oviedo 1:00.82 -
22 Eric Ocampo FR University (Orlando) 1:01.56 -
23 Mathew Saville   Lyman 1:01.69 -
26 Matthew Dearolph SR Hagerty 1:04.05 -
27 Athos Sattler SR Hagerty 1:05.23 -
28 Colin Fletcher SO East River 1:08.83 -
  David Rainey JR East River DNS   
  Tabor Johnson FR Geneva School DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Jack MacKay SR Seabreeze 59.05 -
20 Blake Henson FR Hagerty 59.60 -
24 Santino Maiorino FR Oviedo 1:02.50 -
  Raymond Vargas FR University (Orlando) DNS   
  Oliver Clark SO Geneva School DNS   
  Banks CJ SO Lyman DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Jahmeir Henderson SO East River 56.94 -
17 Giavonni Mitchell FR Seabreeze 58.80 -
25 Charles White SO Geneva School 1:03.46 -