February 26, 2021
|
Bishop Verot - Ft. Myers, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Liam Holston SR Fort Myers 4:33.38 10
2 Paul Kolsun SR Fort Myers 4:40.48 8
3 William Montanye FR Gulf Coast 4:41.90 6
4 Quin Roberts SO Fort Myers 4:42.49 5
5 Ethan Tank SR Southwest Florida Christian 4:43.02 4
6 Charles Meagher SO Canterbury (FM) 4:44.26 3
7 Nathaniel Goetz JR Sarasota 4:44.50 2
8 Devin Williams JR Gulf Coast 4:46.10 1
9 Robert Stiff SR Sarasota 4:47.88 -
10 Christopher Svitek SR Gulf Coast 4:50.55 -
11 Evan Cardec SR Gulf Coast 4:50.59 -
12 Zachary Jones SR Sarasota 4:52.78 -
13 Brayan Beltran-Reyes Senior LaBelle 4:56.61 -
14 Mathew Weiler JR Fort Myers 4:58.36 -
15 Antonio Portes   Bishop Verot 4:58.70 -
16 Alec Miller SO Sarasota 4:59.97 -
17 Jack Gifford 8 Southwest Florida Christian 5:00.20 -
18 William Canales SO Cape Coral 5:04.13 -
19 Ryan Mitchinson FR Cape Coral 5:04.56 -
20 Grayson Tubbs SO Bishop Verot 5:05.84 -
21 Jacob Tomas SR Canterbury (FM) 5:09.69 -
22 John Mertz Senior Bishop Verot 5:12.44 -
23 Hunter Beam JR First Baptist (Naples) 5:12.69 -
24 Calvin O'Dell JR First Baptist (Naples) 5:14.05 -
25 Oscar Olguin JR Riverdale 5:14.18 -
26 Jake Jacoby FR Cape Coral 5:16.62 -
27 Maxwell Burks SO Bonita Springs 5:17.26 -
28 Jesus Silva SR LaBelle 5:22.57 -
29 Blake Wolters FR Southwest Florida Christian 5:26.28 -
30 Christamas Wood JR Hardee 5:28.45 -
31 Austin Shute SR Canterbury (FM) 5:29.25 -
32 Leonard Frame FR Hardee 5:30.18 -
33 Nash Walker SR First Baptist (Naples) 5:34.64 -
34 Martin Campusano SO Cape Coral 5:37.45 -
35 Tyler Ahlborn FR Southwest Florida Christian 5:45.87 -
36 Sam Sheek FR First Baptist (Naples) 5:47.26 -
37 Alex Sanchez JR Bonita Springs 5:47.42 -
38 Kai West FR Canterbury (FM) 6:07.55 -
  Carlos Paz-Reyes SR Riverdale DNS   
  Cael Horton FR Bishop Verot DNS   
  Ivan Sanchez FR Bonita Springs DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Liam Holston SR Fort Myers 4:33.38 10
2 Paul Kolsun SR Fort Myers 4:40.48 8
3 William Montanye FR Gulf Coast 4:41.90 6
4 Quin Roberts SO Fort Myers 4:42.49 5
5 Ethan Tank SR Southwest Florida Christian 4:43.02 4
6 Charles Meagher SO Canterbury (FM) 4:44.26 3
7 Nathaniel Goetz JR Sarasota 4:44.50 2
8 Devin Williams JR Gulf Coast 4:46.10 1
9 Robert Stiff SR Sarasota 4:47.88 -
10 Christopher Svitek SR Gulf Coast 4:50.55 -
11 Evan Cardec SR Gulf Coast 4:50.59 -
13 Brayan Beltran-Reyes Senior LaBelle 4:56.61 -
15 Antonio Portes   Bishop Verot 4:58.70 -
20 Grayson Tubbs SO Bishop Verot 5:05.84 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Zachary Jones SR Sarasota 4:52.78 -
14 Mathew Weiler JR Fort Myers 4:58.36 -
16 Alec Miller SO Sarasota 4:59.97 -
17 Jack Gifford 8 Southwest Florida Christian 5:00.20 -
18 William Canales SO Cape Coral 5:04.13 -
19 Ryan Mitchinson FR Cape Coral 5:04.56 -
22 John Mertz Senior Bishop Verot 5:12.44 -
23 Hunter Beam JR First Baptist (Naples) 5:12.69 -
24 Calvin O'Dell JR First Baptist (Naples) 5:14.05 -
25 Oscar Olguin JR Riverdale 5:14.18 -
26 Jake Jacoby FR Cape Coral 5:16.62 -
28 Jesus Silva SR LaBelle 5:22.57 -
33 Nash Walker SR First Baptist (Naples) 5:34.64 -
37 Alex Sanchez JR Bonita Springs 5:47.42 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Jacob Tomas SR Canterbury (FM) 5:09.69 -
27 Maxwell Burks SO Bonita Springs 5:17.26 -
29 Blake Wolters FR Southwest Florida Christian 5:26.28 -
30 Christamas Wood JR Hardee 5:28.45 -
31 Austin Shute SR Canterbury (FM) 5:29.25 -
32 Leonard Frame FR Hardee 5:30.18 -
34 Martin Campusano SO Cape Coral 5:37.45 -
35 Tyler Ahlborn FR Southwest Florida Christian 5:45.87 -
36 Sam Sheek FR First Baptist (Naples) 5:47.26 -
38 Kai West FR Canterbury (FM) 6:07.55 -
  Carlos Paz-Reyes SR Riverdale DNS   
  Ivan Sanchez FR Bonita Springs DNS   
  Cael Horton FR Bishop Verot DNS