March 6, 2021
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevin Updike SR Lake Wales 4:19.96 10
2 Brayden Seymour SO Hagerty 4:35.42 8
3 Landon Morales JR Lake Wales 4:36.06 6
4 Caleb Brady JR Timber Creek 4:36.39 5
5 Joel Jean SO Harmony 4:39.73 4
6 Eduardo Diaz JR West Port 4:45.73 3
7 Emilio Ancaya JR Lake Wales 4:53.57 2
8 Stephen Romer SR Harmony 4:55.22 1
9 Reagan Eastlick JR Hagerty 4:55.23 -
10 Lukas Schoenfeld SR Hagerty 4:56.88 -
11 Ethan Myrick JR DeLand 4:59.27 -
12 James Gannon SO DeLand 5:00.19 -
13 Khanyea Fulford FR Ocoee 5:03.14 -
14 Kamari Garcon SR Ocoee 5:06.92 -
15 Brendan Hamilton JR Lake Mary 5:07.44 -
16 Skylar Waechter SR Harmony 5:08.49 -
17 Ben Morris JR Lake Brantley 5:09.18 -
18 Walter Stahll SR Lake Brantley 5:12.37 -
19 Jacob Hogan JR Winter Springs 5:14.02 -
20 Kaiden Riegler FR Lake Brantley 5:16.19 -
21 Jacob Bormet JR Lake Mary 5:20.87 -
22 Riley Garrison SO DeLand 5:28.91 -
23 Khoa Tran SR Colonial 5:33.32 -
24 Alexander Plant JR Seminole (Sanford) 5:35.20 -
25 Eduardo Rojas JR Colonial 5:38.44 -
26 Joel Skibbe SR Lake Mary 5:46.66 -
27 Samual Kindred JR Ocoee 5:47.20 -
28 Meir Freddy FR Lyman 5:49.04 -
29 George McGowan SO Lyman 6:04.84 -
30 Bishop Jacob FR Lyman 6:06.50 -
31 Jed Flood FR Geneva School 6:12.59 -
32 Aidan Vollenweider FR Geneva School 6:20.10 -
33 Joseph Reid FR Geneva School 6:48.39 -
  Aaron McClure SR Colonial DNS   
  Ethan Wattles SR International Community DNS   
  Justin Ortiz JR Timber Creek DNS   
  Aiden Sico JR Timber Creek DNS   
  Benjamin Parry SR University (OC) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevin Updike SR Lake Wales 4:19.96 10
2 Brayden Seymour SO Hagerty 4:35.42 8
3 Landon Morales JR Lake Wales 4:36.06 6
4 Caleb Brady JR Timber Creek 4:36.39 5
5 Joel Jean SO Harmony 4:39.73 4
6 Eduardo Diaz JR West Port 4:45.73 3
7 Emilio Ancaya JR Lake Wales 4:53.57 2
8 Stephen Romer SR Harmony 4:55.22 1
9 Reagan Eastlick JR Hagerty 4:55.23 -
11 Ethan Myrick JR DeLand 4:59.27 -
12 James Gannon SO DeLand 5:00.19 -
13 Khanyea Fulford FR Ocoee 5:03.14 -
14 Kamari Garcon SR Ocoee 5:06.92 -
17 Ben Morris JR Lake Brantley 5:09.18 -
18 Walter Stahll SR Lake Brantley 5:12.37 -
  Aiden Sico JR Timber Creek DNS   
  Aaron McClure SR Colonial DNS   
  Justin Ortiz JR Timber Creek DNS   
  Ethan Wattles SR International Community DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Lukas Schoenfeld SR Hagerty 4:56.88 -
15 Brendan Hamilton JR Lake Mary 5:07.44 -
16 Skylar Waechter SR Harmony 5:08.49 -
19 Jacob Hogan JR Winter Springs 5:14.02 -
20 Kaiden Riegler FR Lake Brantley 5:16.19 -
21 Jacob Bormet JR Lake Mary 5:20.87 -
22 Riley Garrison SO DeLand 5:28.91 -
23 Khoa Tran SR Colonial 5:33.32 -
24 Alexander Plant JR Seminole (Sanford) 5:35.20 -
25 Eduardo Rojas JR Colonial 5:38.44 -
26 Joel Skibbe SR Lake Mary 5:46.66 -
27 Samual Kindred JR Ocoee 5:47.20 -
28 Meir Freddy FR Lyman 5:49.04 -
29 George McGowan SO Lyman 6:04.84 -
30 Bishop Jacob FR Lyman 6:06.50 -
31 Jed Flood FR Geneva School 6:12.59 -
32 Aidan Vollenweider FR Geneva School 6:20.10 -
33 Joseph Reid FR Geneva School 6:48.39 -
  Benjamin Parry SR University (OC) DNS