March 6, 2021
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ladarius Tellis SR Lake Wales 1:52.30 10
2 Aiden Arnold SR Winter Springs 1:54.99 8
3 Lucas Varnedore JR Timber Creek 1:57.87 6
4 Kevin Updike SR Lake Wales 1:58.75 5
5 Joseph Cotto SR Lake Wales 1:59.01 4
6 Blake Lewis SR Lake Mary 1:59.90 3
7 Valentino Balzano SO Winter Springs 2:05.53 2
8 Chadrick Richards SR Lake Brantley 2:05.59 1
9 Aiden Sico JR Timber Creek 2:06.24 -
10 kyle verdi JR West Port 2:06.41 -
11 Robert Thomas SR Seminole (Sanford) 2:08.83 -
12 Jacob Smith SR Hagerty 2:11.27 -
13 Noah Ennabili FR DeLand 2:12.19 -
14 Reagan Eastlick JR Hagerty 2:12.27 -
15 Chance Hart SR DeLand 2:16.06 -
16 Christian Sanders JR Seminole (Sanford) 2:18.76 -
17 Aaron Hernandez SR University (OC) 2:19.01 -
18 Khoa Tran SR Colonial 2:19.55 -
19 Skylar Waechter SR Harmony 2:19.95 -
20 Lukas Schoenfeld SR Hagerty 2:20.58 -
21 Daniel Jaramillo FR Timber Creek 2:21.45 -
22 Zachary Andreasen SR Geneva School 2:21.85 -
23 Trenton Stahll SO Lake Brantley 2:24.59 -
24 Nathan Henning FR Lake Mary 2:27.30 -
25 Mikle Solano SR Colonial 2:30.00 -
26 Killian Reyes SO Colonial 2:31.50 -
27 Chris Eckholdt JR Harmony 2:31.60 -
28 Daniel Gonzalez FR Ocoee 2:33.40 -
29 Kevin Johnson SR DeLand 2:33.74 -
30 Logan Marchetti FR Lyman 2:35.80 -
31 Gabriel Gonzalez FR Ocoee 2:38.70 -
32 Morgan Domonique FR Lyman 2:40.90 -
33 Amante Ugarte FR Ocoee 2:41.40 -
  Dylan Black FR Harmony DNS   
  Ben Morris JR Lake Brantley DNS   
  Daniel Fandino SR Lake Mary DNS   
  Fraisure Alfonso FR Lyman DNS   
  Ethan Wattles SR International Community DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ladarius Tellis SR Lake Wales 1:52.30 10
2 Aiden Arnold SR Winter Springs 1:54.99 8
3 Lucas Varnedore JR Timber Creek 1:57.87 6
4 Kevin Updike SR Lake Wales 1:58.75 5
5 Joseph Cotto SR Lake Wales 1:59.01 4
6 Blake Lewis SR Lake Mary 1:59.90 3
7 Valentino Balzano SO Winter Springs 2:05.53 2
9 Aiden Sico JR Timber Creek 2:06.24 -
10 kyle verdi JR West Port 2:06.41 -
11 Robert Thomas SR Seminole (Sanford) 2:08.83 -
20 Lukas Schoenfeld SR Hagerty 2:20.58 -
  Ethan Wattles SR International Community DNS   
  Ben Morris JR Lake Brantley DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Chadrick Richards SR Lake Brantley 2:05.59 1
12 Jacob Smith SR Hagerty 2:11.27 -
13 Noah Ennabili FR DeLand 2:12.19 -
14 Reagan Eastlick JR Hagerty 2:12.27 -
15 Chance Hart SR DeLand 2:16.06 -
16 Christian Sanders JR Seminole (Sanford) 2:18.76 -
17 Aaron Hernandez SR University (OC) 2:19.01 -
18 Khoa Tran SR Colonial 2:19.55 -
19 Skylar Waechter SR Harmony 2:19.95 -
21 Daniel Jaramillo FR Timber Creek 2:21.45 -
22 Zachary Andreasen SR Geneva School 2:21.85 -
23 Trenton Stahll SO Lake Brantley 2:24.59 -
29 Kevin Johnson SR DeLand 2:33.74 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Nathan Henning FR Lake Mary 2:27.30 -
25 Mikle Solano SR Colonial 2:30.00 -
26 Killian Reyes SO Colonial 2:31.50 -
27 Chris Eckholdt JR Harmony 2:31.60 -
28 Daniel Gonzalez FR Ocoee 2:33.40 -
30 Logan Marchetti FR Lyman 2:35.80 -
31 Gabriel Gonzalez FR Ocoee 2:38.70 -
32 Morgan Domonique FR Lyman 2:40.90 -
33 Amante Ugarte FR Ocoee 2:41.40 -
  Fraisure Alfonso FR Lyman DNS   
  Daniel Fandino SR Lake Mary DNS   
  Dylan Black FR Harmony DNS