February 13, 2021
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Matthew Raucci SO Tavares 4:42.67
2 Caleb Brady JR Timber Creek 4:43.66
3 Ethan Wattles SR International Community 4:44.91
4 Shu Komatsu SR Olympia 4:48.67
5 Matthew Wallace SR Edgewater 4:49.38
6 Joshua Mckay JR Geneva School 4:51.52
7 Blake Lewis SR Lake Mary 4:52.90
8 Royce Eggert SO University (OC) 4:53.37
9 Collin Anthony SO Olympia 4:54.54
10 Javon Woodson SR Edgewater 4:54.61
11 Jacob Isham SR Timber Creek 5:06.32
12 Aaron McClure SR Colonial 5:07.59
13 Miles Drennan JR Tavares 5:09.22
14 Corey Johnson FR University (OC) 5:09.64
15 Sebastian Kruger-Lagomarsino SR Timber Creek 5:10.69
16 Benjamin Wooten SR Tavares 5:11.90
17 Noah Gauthier JR Timber Creek 5:14.76
18 Lazarus Seabury SR Tavares 5:15.80
19 Alex Stevens SO Winter Springs 5:15.97
20 Bradley Davies SR Tavares 5:17.29
21 Jacob Hogan JR Winter Springs 5:17.93
22 Brendan Hamilton JR Lake Mary 5:18.76
23 Caleb Elkind SO University (OC) 5:19.01
24 Zane Benham SR Edgewater 5:19.11
25 Anthony Rodriguez JR Timber Creek 5:21.54
26 Tyler Sintscha SO University (OC) 5:21.55
27 Andrew Prowell SO Winter Springs 5:21.91
28 David Fasking SO University (OC) 5:28.42
29 Adam Ruble SO Lake Mary 5:30.22
30 Chase Penna SO University (OC) 5:31.45
31 Clayton Carter SR Tavares 5:32.16
32 Jacob Bormet JR Lake Mary 5:37.06
33 Aaron Hernandez SR University (OC) 5:38.08
34 Armando Alvarez SO University (OC) 5:40.15
35 Daniel Romero JR University (OC) 5:40.38
36 Eduardo Rojas JR Colonial 5:42.27
37 Caleb D'Antonio FR Lake Mary 5:43.81
38 Meir Freddy FR Lyman 5:45.19
39 Markus Mazurowski SO Colonial 5:45.95
40 Khoa Tran SR Colonial 5:50.43
41 Joel Skibbe SR Lake Mary 5:56.93
42 Nathan Henning FR Lake Mary 5:57.65
43 Luke Eckhardt JR Timber Creek 6:01.24
44 Englade Troy FR Lyman 6:02.35
45 Lucas Holmes FR Lake Mary 6:03.25
46 Finley Spurling JR Lake Mary 6:07.19
47 Benjamin Parry SR University (OC) 6:07.96
48 Logan Marchetti FR Lyman 6:17.78
49 Morgan Domonique FR Lyman 6:18.59
50 Jacob Orozco SR Colonial 6:19.45
51 Levi Buffington FR Winter Springs 6:22.30
52 Aidan Vollenweider FR Geneva School 6:26.30
53 Patrick Allen JR Timber Creek 6:28.10
54 Zaid Barrera SR Colonial 6:30.52
55 Jed Flood FR Geneva School 6:39.54
56 Santiago Sanchez FR Faith Christian 6:45.58
57 Joseph Reid FR Geneva School 6:50.16
  Daniel Fandino SR Lake Mary NT
  Ben Barth SO Lake Mary Prep NT
  Zachary Andreasen SR Geneva School NT
  Benjamin Bradley SO University (OC) DNS
  Andrew Miller SR Olympia DNS
  Christopher Hernandez SO Lake Mary DNS
  Lucas Dvorak JR Olympia DNS
  Braydon Anthony JR Olympia DNS
  Kai Komatsu SR Olympia DNS
  Stephan Sinclair SO Olympia DNS
  Issak Taylor SO Olympia DNS
  Bishop Jacob FR Lyman DNS
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Matthew Raucci SO Tavares 4:42.67
2 Caleb Brady JR Timber Creek 4:43.66
3 Ethan Wattles SR International Community 4:44.91
4 Shu Komatsu SR Olympia 4:48.67
6 Joshua Mckay JR Geneva School 4:51.52
7 Blake Lewis SR Lake Mary 4:52.90
8 Royce Eggert SO University (OC) 4:53.37
10 Javon Woodson SR Edgewater 4:54.61
11 Jacob Isham SR Timber Creek 5:06.32
12 Aaron McClure SR Colonial 5:07.59
13 Miles Drennan JR Tavares 5:09.22
15 Sebastian Kruger-Lagomarsino SR Timber Creek 5:10.69
17 Noah Gauthier JR Timber Creek 5:14.76
20 Bradley Davies SR Tavares 5:17.29
21 Jacob Hogan JR Winter Springs 5:17.93
23 Caleb Elkind SO University (OC) 5:19.01
25 Anthony Rodriguez JR Timber Creek 5:21.54
47 Benjamin Parry SR University (OC) 6:07.96
  Braydon Anthony JR Olympia DNS
  Benjamin Bradley SO University (OC) DNS
  Andrew Miller SR Olympia DNS
  Lucas Dvorak JR Olympia DNS
  Kai Komatsu SR Olympia DNS
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Matthew Wallace SR Edgewater 4:49.38
9 Collin Anthony SO Olympia 4:54.54
19 Alex Stevens SO Winter Springs 5:15.97
24 Zane Benham SR Edgewater 5:19.11
26 Tyler Sintscha SO University (OC) 5:21.55
27 Andrew Prowell SO Winter Springs 5:21.91
28 David Fasking SO University (OC) 5:28.42
30 Chase Penna SO University (OC) 5:31.45
31 Clayton Carter SR Tavares 5:32.16
32 Jacob Bormet JR Lake Mary 5:37.06
34 Armando Alvarez SO University (OC) 5:40.15
35 Daniel Romero JR University (OC) 5:40.38
36 Eduardo Rojas JR Colonial 5:42.27
40 Khoa Tran SR Colonial 5:50.43
41 Joel Skibbe SR Lake Mary 5:56.93
43 Luke Eckhardt JR Timber Creek 6:01.24
46 Finley Spurling JR Lake Mary 6:07.19
51 Levi Buffington FR Winter Springs 6:22.30
53 Patrick Allen JR Timber Creek 6:28.10
54 Zaid Barrera SR Colonial 6:30.52
  Zachary Andreasen SR Geneva School NT
  Ben Barth SO Lake Mary Prep NT
  Daniel Fandino SR Lake Mary NT
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Corey Johnson FR University (OC) 5:09.64
16 Benjamin Wooten SR Tavares 5:11.90
18 Lazarus Seabury SR Tavares 5:15.80
22 Brendan Hamilton JR Lake Mary 5:18.76
29 Adam Ruble SO Lake Mary 5:30.22
33 Aaron Hernandez SR University (OC) 5:38.08
37 Caleb D'Antonio FR Lake Mary 5:43.81
38 Meir Freddy FR Lyman 5:45.19
39 Markus Mazurowski SO Colonial 5:45.95
42 Nathan Henning FR Lake Mary 5:57.65
44 Englade Troy FR Lyman 6:02.35
45 Lucas Holmes FR Lake Mary 6:03.25
48 Logan Marchetti FR Lyman 6:17.78
49 Morgan Domonique FR Lyman 6:18.59
50 Jacob Orozco SR Colonial 6:19.45
52 Aidan Vollenweider FR Geneva School 6:26.30
55 Jed Flood FR Geneva School 6:39.54
56 Santiago Sanchez FR Faith Christian 6:45.58
57 Joseph Reid FR Geneva School 6:50.16
  Christopher Hernandez SO Lake Mary DNS
  Bishop Jacob FR Lyman DNS
  Stephan Sinclair SO Olympia DNS
  Issak Taylor SO Olympia DNS