February 20, 2021
|
George Jenkins - Lakeland, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keleigh Scallon SR Newsome 2:18.24 10
2 Alicia Ruiz SR George Jenkins 2:18.91 8
3 Kendall Hughes JR Newsome 2:19.33 6
4 Alexandra Raquet SO Sickles 2:29.14 5
5 Ella Mckee JR Sickles 2:36.16 4
6 Skyler Gillett SO Alonso 2:37.50 3
7 Jasmine Little JR Dr. Phillips 2:39.81 2
8 Aisjah Hunter SR Lake Region 2:41.98 1
9 Sydney Lockner JR Newsome 2:43.64 -
10 Aleecia Collins SR Charlotte 2:45.51 -
11 Grace Boatright SO George Jenkins 2:50.16 -
12 Alia Peets SR George Jenkins 2:51.53 -
13 Amelie Olarte FR Charlotte 2:54.31 -
14 Katherine Adams FR Lakeland 2:56.17 -
15 Meaghan Knowles SO Auburndale 2:59.21 -
16 Daria Joshway SO Auburndale 3:00.55 -
17 Giuliana Barrios JR Wharton 3:07.27 -
18 Carlson Henry FR Alonso 3:08.25 -
19 Briana Courtney SO Wharton 3:08.51 -
20 Katherine Tommasi FR Dr. Phillips 3:10.84 -
21 Heidi Nolan FR Bartow 3:11.64 -
22 Jasmine Harvell SO Auburndale 3:15.42 -
23 Samantha Leslie JR Lakeland 3:15.45 -
24 Ruby Valenzuela JR Ridge Community 3:16.07 -
25 Johanna Gordillo SR Ridge Community 3:17.79 -
26 Maitlyn Evans FR Bartow 3:21.43 -
27 Elyza DeCardenas JR Wharton 3:25.15 -
28 Aaliyah Salas JR Haines City 3:25.99 -
29 Dalayna Goodwin FR Winter Haven 3:28.21 -
30 Alaisha Vasquez JR Haines City 3:32.66 -
31 Evelyn Quiroz SO Lake Region 3:33.35 -
32 Roxanna Valladares FR Ridge Community 3:37.56 -
33 Sophia Herbert 8 Ridgeview Global Studies 3:38.79 -
34 Kaylee Kelly 7 Ridgeview Global Studies 3:40.59 -
35 Lily DiMotta FR Lakeland Christian 4:20.17 -
  Anika Donohue FR Lake Region DQ   
  Jennifer Sandusky FR Gaither DNS   
  Charlotte Eller FR Haines City DNS   
  Autumn Martin SR Bartow DNS   
  Lydia Stabler 7 Lakeland Christian DNS   
  Anika Hisler FR Sickles DNS   
  Audri Anderson JR Lakeland Christian DNS   
  Alex Quevedo JR Lakeland DNS   
  Hailee Rush-Hamilton JR Charlotte DNS   
  Mariah Brown-Tullis JR Winter Haven DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Meaghan Knowles SO Auburndale 2:59.21 -
18 Carlson Henry FR Alonso 3:08.25 -
20 Katherine Tommasi FR Dr. Phillips 3:10.84 -
21 Heidi Nolan FR Bartow 3:11.64 -
24 Ruby Valenzuela JR Ridge Community 3:16.07 -
25 Johanna Gordillo SR Ridge Community 3:17.79 -
28 Aaliyah Salas JR Haines City 3:25.99 -
29 Dalayna Goodwin FR Winter Haven 3:28.21 -
30 Alaisha Vasquez JR Haines City 3:32.66 -
32 Roxanna Valladares FR Ridge Community 3:37.56 -
33 Sophia Herbert 8 Ridgeview Global Studies 3:38.79 -
34 Kaylee Kelly 7 Ridgeview Global Studies 3:40.59 -
  Lydia Stabler 7 Lakeland Christian DNS   
  Autumn Martin SR Bartow DNS   
  Anika Hisler FR Sickles DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Amelie Olarte FR Charlotte 2:54.31 -
14 Katherine Adams FR Lakeland 2:56.17 -
17 Giuliana Barrios JR Wharton 3:07.27 -
19 Briana Courtney SO Wharton 3:08.51 -
23 Samantha Leslie JR Lakeland 3:15.45 -
26 Maitlyn Evans FR Bartow 3:21.43 -
27 Elyza DeCardenas JR Wharton 3:25.15 -
31 Evelyn Quiroz SO Lake Region 3:33.35 -
35 Lily DiMotta FR Lakeland Christian 4:20.17 -
  Anika Donohue FR Lake Region DQ   
  Hailee Rush-Hamilton JR Charlotte DNS   
  Alex Quevedo JR Lakeland DNS   
  Audri Anderson JR Lakeland Christian DNS   
  Charlotte Eller FR Haines City DNS   
  Jennifer Sandusky FR Gaither DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Keleigh Scallon SR Newsome 2:18.24 10
2 Alicia Ruiz SR George Jenkins 2:18.91 8
3 Kendall Hughes JR Newsome 2:19.33 6
4 Alexandra Raquet SO Sickles 2:29.14 5
5 Ella Mckee JR Sickles 2:36.16 4
6 Skyler Gillett SO Alonso 2:37.50 3
7 Jasmine Little JR Dr. Phillips 2:39.81 2
8 Aisjah Hunter SR Lake Region 2:41.98 1
9 Sydney Lockner JR Newsome 2:43.64 -
10 Aleecia Collins SR Charlotte 2:45.51 -
11 Grace Boatright SO George Jenkins 2:50.16 -
12 Alia Peets SR George Jenkins 2:51.53 -
16 Daria Joshway SO Auburndale 3:00.55 -
22 Jasmine Harvell SO Auburndale 3:15.42 -
  Mariah Brown-Tullis JR Winter Haven DNS