February 20, 2021
|
George Jenkins - Lakeland, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brooke Reif JR Wharton 5:03.22 10
2 Keleigh Scallon SR Newsome 5:05.57 8
3 Tabitha Suggs SR Alonso 5:15.95 6
4 Kendall Hughes JR Newsome 5:27.41 5
5 Kaleigh Malick JR George Jenkins 5:46.41 4
6 Hannah Claytor SO Dr. Phillips 5:47.20 3
7 Olivia Hammill SO Wharton 5:48.85 2
8 Skyler Gillett SO Alonso 5:50.07 1
9 Payton Rusk SO George Jenkins 5:50.73 -
10 Teaghan Connolly SR Dr. Phillips 5:52.63 -
11 Alexi Amer JR Wharton 5:53.56 -
12 Anika Shah JR Newsome 5:53.86 -
13 Aleecia Collins SR Charlotte 6:00.31 -
14 Hanna Martin FR Charlotte 6:19.14 -
15 Kylie Durney SO Dr. Phillips 6:36.05 -
16 Meaghan Knowles SO Auburndale 6:42.59 -
17 Aisha Garcia FR Ridge Community 6:58.70 -
18 Jasmine Harvell SO Auburndale 6:59.43 -
19 Alena Kozul SO Lakeland 7:04.20 -
20 Madeline Eller JR Haines City 7:04.40 -
21 Heidi Nolan FR Bartow 7:05.60 -
22 Dreana Simpson FR Winter Haven 7:07.01 -
23 Maitlyn Evans FR Bartow 7:10.18 -
24 Ruby Valenzuela JR Ridge Community 7:12.26 -
25 Iva Kozul SO Lakeland 7:14.83 -
26 Kacey Reinhold SO Lakeland 7:17.35 -
27 Sarah Workman 7 Lakeland Christian 7:18.03 -
28 Saylor Clark JR Sickles 7:18.55 -
29 Johanna Gordillo SR Ridge Community 7:18.70 -
30 Valeria Salazar JR Sickles 7:25.98 -
31 Jenna Benjamin JR Sickles 7:34.86 -
32 Alicia Gonzalez JR Lake Region 7:43.41 -
33 Kathryn Kearns JR Charlotte 7:47.11 -
34 Evelyn Quiroz SO Lake Region 7:50.48 -
35 Charlotte Eller FR Haines City 7:55.84 -
36 Azylyah Awer JR Winter Haven 8:10.74 -
  Sage Koury SR George Jenkins DNS   
  Autumn Martin SR Bartow DNS   
  Dalayna Goodwin FR Winter Haven DNS   
  Celeste Ramirez SO Haines City DNS   
  Audri Anderson JR Lakeland Christian DNS   
  Damaris Rios-Ramirez   Auburndale DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Meaghan Knowles SO Auburndale 6:42.59 -
17 Aisha Garcia FR Ridge Community 6:58.70 -
20 Madeline Eller JR Haines City 7:04.40 -
21 Heidi Nolan FR Bartow 7:05.60 -
22 Dreana Simpson FR Winter Haven 7:07.01 -
23 Maitlyn Evans FR Bartow 7:10.18 -
27 Sarah Workman 7 Lakeland Christian 7:18.03 -
28 Saylor Clark JR Sickles 7:18.55 -
29 Johanna Gordillo SR Ridge Community 7:18.70 -
35 Charlotte Eller FR Haines City 7:55.84 -
36 Azylyah Awer JR Winter Haven 8:10.74 -
  Autumn Martin SR Bartow DNS   
  Celeste Ramirez SO Haines City DNS   
  Dalayna Goodwin FR Winter Haven DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Hanna Martin FR Charlotte 6:19.14 -
15 Kylie Durney SO Dr. Phillips 6:36.05 -
18 Jasmine Harvell SO Auburndale 6:59.43 -
19 Alena Kozul SO Lakeland 7:04.20 -
24 Ruby Valenzuela JR Ridge Community 7:12.26 -
25 Iva Kozul SO Lakeland 7:14.83 -
26 Kacey Reinhold SO Lakeland 7:17.35 -
30 Valeria Salazar JR Sickles 7:25.98 -
31 Jenna Benjamin JR Sickles 7:34.86 -
32 Alicia Gonzalez JR Lake Region 7:43.41 -
33 Kathryn Kearns JR Charlotte 7:47.11 -
34 Evelyn Quiroz SO Lake Region 7:50.48 -
  Audri Anderson JR Lakeland Christian DNS   
  Damaris Rios-Ramirez   Auburndale DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brooke Reif JR Wharton 5:03.22 10
2 Keleigh Scallon SR Newsome 5:05.57 8
3 Tabitha Suggs SR Alonso 5:15.95 6
4 Kendall Hughes JR Newsome 5:27.41 5
5 Kaleigh Malick JR George Jenkins 5:46.41 4
6 Hannah Claytor SO Dr. Phillips 5:47.20 3
7 Olivia Hammill SO Wharton 5:48.85 2
8 Skyler Gillett SO Alonso 5:50.07 1
9 Payton Rusk SO George Jenkins 5:50.73 -
10 Teaghan Connolly SR Dr. Phillips 5:52.63 -
11 Alexi Amer JR Wharton 5:53.56 -
12 Anika Shah JR Newsome 5:53.86 -
13 Aleecia Collins SR Charlotte 6:00.31 -
  Sage Koury SR George Jenkins DNS