February 20, 2021
|
George Jenkins - Lakeland, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Myles Wiley SR Dr. Phillips 50.92 10
2 Jordan Rupe JR George Jenkins 52.23 8
3 Keyshawn Johnson SR Kathleen 52.39 6
4 Talik Jeffers SR Wharton 52.61 5
5 Gavin Bendross JR George Jenkins 53.39 4
6 Christopher Donaldson SO Auburndale 53.63 3
7 Tyler Summers JR Gaither 54.68 2
8 Cameron Rupe JR George Jenkins 54.79 1
9 Henry Tolliver SO Haines City 54.86 -
10 Alijah Nelson JR Newsome 55.40 -
11 Riley Kincheloe SR Charlotte 55.95 -
12 Justin Stith SO Dr. Phillips 55.96 -
13 Essmal Reed SR Kathleen 56.35 -
14 Keno Foresyeth JR Winter Haven 56.79 -
15 Richard Cabrales SR Dr. Phillips 57.18 -
16 Logan Culver JR Alonso 57.22 -
17 Devin Peebles JR Newsome 57.26 -
18 Alex Rootz JR Charlotte 57.26 -
19 Jeremiah Rutledge SO Bartow 57.39 -
20 Solomon Cleveland FR Lakeland Christian 57.67 -
21 Malik Wilson JR Sickles 57.84 -
22 Quavantez Jackson JR Kathleen 57.93 -
23 Corbin Bush JR Newsome 57.97 -
24 Emanuel Rivera SO Gaither 57.98 -
25 Daniel Baez SR Haines City 58.05 -
26 Sun Woo Lee SR Lakeland Christian 58.66 -
27 Kalid Jones SR Lake Region 58.79 -
28 Don Skipper SR Lake Region 59.36 -
29 Dylan Ghastin FR Bartow 59.77 -
30 Javier Sanchez JR Alonso 59.79 -
31 Jacob Mckeirnan JR Sickles 59.91 -
32 Zackary Stewart FR Sickles 1:00.24 -
33 Frantz-ley Innocent JR Charlotte 1:00.40 -
34 Kamarion Cole FR Auburndale 1:00.54 -
35 Jakari Ward SO Ridge Community 1:00.90 -
36 Xavier Cruz SO Ridge Community 1:00.92 -
37 Jameson Appolon SR Haines City 1:01.21 -
38 Henry MacDonald FR Lakeland Christian 1:01.33 -
39 Dah'Mieyon Paulin FR Alonso 1:02.24 -
40 Jaden Lippett FR Winter Haven 1:04.16 -
41 Russell Patterson SO Lakeland 1:04.27 -
42 Romario Burgess FR Bartow 1:05.53 -
43 James Wonders SO Lakeland 1:05.59 -
44 Derrick Wilson SR Winter Haven 1:07.09 -
45 Anthony Alls SR Auburndale 1:07.58 -
46 Nolan Olson SO Ridge Community 1:12.87 -
47 Alex Nguyen SR Gaither 1:13.22 -
  Deniarius Dowdell FR Lakeland DQ   
  Benjie Toussaint SR Lake Region DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Zackary Stewart FR Sickles 1:00.24 -
40 Jaden Lippett FR Winter Haven 1:04.16 -
43 James Wonders SO Lakeland 1:05.59 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Henry Tolliver SO Haines City 54.86 -
14 Keno Foresyeth JR Winter Haven 56.79 -
19 Jeremiah Rutledge SO Bartow 57.39 -
20 Solomon Cleveland FR Lakeland Christian 57.67 -
37 Jameson Appolon SR Haines City 1:01.21 -
  Deniarius Dowdell FR Lakeland DQ   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Alijah Nelson JR Newsome 55.40 -
25 Daniel Baez SR Haines City 58.05 -
28 Don Skipper SR Lake Region 59.36 -
29 Dylan Ghastin FR Bartow 59.77 -
34 Kamarion Cole FR Auburndale 1:00.54 -
36 Xavier Cruz SO Ridge Community 1:00.92 -
41 Russell Patterson SO Lakeland 1:04.27 -
42 Romario Burgess FR Bartow 1:05.53 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Emanuel Rivera SO Gaither 57.98 -
27 Kalid Jones SR Lake Region 58.79 -
30 Javier Sanchez JR Alonso 59.79 -
33 Frantz-ley Innocent JR Charlotte 1:00.40 -
38 Henry MacDonald FR Lakeland Christian 1:01.33 -
39 Dah'Mieyon Paulin FR Alonso 1:02.24 -
46 Nolan Olson SO Ridge Community 1:12.87 -
47 Alex Nguyen SR Gaither 1:13.22 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Justin Stith SO Dr. Phillips 55.96 -
16 Logan Culver JR Alonso 57.22 -
17 Devin Peebles JR Newsome 57.26 -
21 Malik Wilson JR Sickles 57.84 -
22 Quavantez Jackson JR Kathleen 57.93 -
26 Sun Woo Lee SR Lakeland Christian 58.66 -
31 Jacob Mckeirnan JR Sickles 59.91 -
44 Derrick Wilson SR Winter Haven 1:07.09 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Tyler Summers JR Gaither 54.68 2
8 Cameron Rupe JR George Jenkins 54.79 1
11 Riley Kincheloe SR Charlotte 55.95 -
13 Essmal Reed SR Kathleen 56.35 -
15 Richard Cabrales SR Dr. Phillips 57.18 -
18 Alex Rootz JR Charlotte 57.26 -
23 Corbin Bush JR Newsome 57.97 -
  Benjie Toussaint SR Lake Region DNS   
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Myles Wiley SR Dr. Phillips 50.92 10
2 Jordan Rupe JR George Jenkins 52.23 8
3 Keyshawn Johnson SR Kathleen 52.39 6
4 Talik Jeffers SR Wharton 52.61 5
5 Gavin Bendross JR George Jenkins 53.39 4
6 Christopher Donaldson SO Auburndale 53.63 3
35 Jakari Ward SO Ridge Community 1:00.90 -
45 Anthony Alls SR Auburndale 1:07.58 -