February 29, 2020
|
Naples - Naples, FL

Girls' Sprint Medley Relay (800 Meters)

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 South Plantation Bailey Perez, Kamala Ramsey, Aniyah Ferguson, Cimia Clunis 2:09.52 1:55.64 1:30.20 2:12.99 2:22.24 2:22.24 1:54.49 10
2 Naples Richcarnia Louis, Chinique Atkinson, Alyssa McDaniel, Juline Jadzinski 2:30.62 1:56.76 1:33.41 2:27.12 1:27.57 2:09.61 1:39.25 8
3 Lehigh Ba'Lisha Coleman, Satoria Gary, Kearrah Martin, Princess Holston 2:22.72 1:56.98 2:05.17 1:32.42 2:25.06 1:58.15 1:59.32 6
4 First Baptist (Naples) Rose Pierre, Emily Simoldoni, Gena Munn, Avery Erikson 1:49.95 1:59.51 1:53.54 2:11.47 1:46.37 1:42.78 2:29.39 5
5 Dunbar Jumiracle Crumbly, Khashaunti Hall, Kie'niyah James, Raija Motley 1:24.23 2:00.32 2:08.75 1:59.12 2:03.93 1:39.87 2:02.73 4
6 Cape Coral Nyla Alexander, Chania Crowder, Savannah Lang, Jalis Rodriguez 2:37.93 2:01.48 1:46.91 1:50.55 2:11.20 2:06.34 1:40.83 3
7 Golden Gate Kabrieona Alexis, Fediani Pierre-Jules, Darlene Thermidor, Sonia Gustave 2:29.47 2:01.52 2:07.60 2:08.82 1:56.66 2:27.04 2:18.54 2
8 Ida Baker Torriah Carnegie, Dashnie Dervil, Skylare Seldon, Amanda Bajana 2:16.96 2:02.28 2:36.52 1:40.27 2:18.18 2:05.95 1:31.71 1
9 Barron Collier Emma Aristizibal, Ashawnti Burger, Francoise Fabien, Natalie Bongirno 2:38.92 2:04.15 2:30.23 2:40.16 2:16.57 1:57.95 2:11.60 -
10 Estero Kaylen Buckner, Grace Guedouar, Natalie Torres, Averie Coup 2:27.27 2:05.87 2:28.53 1:40.70 2:29.79 2:22.24 1:38.18 -
11 Canterbury (FM) Morgan Bradford, Jayda Ballard, Erin Reeves, Payton Ziegler 2:06.67 2:07.95 2:30.99 2:30.99 2:07.95 2:19.47 2:39.94 -
12 South Fort Myers Jada Dixon, Kalaya Walker, Chassidy Moreland, Melissa Mathurin 1:46.87 2:08.75 1:48.15 2:31.93 1:52.02 2:35.79 2:10.04 -
13 North Fort Myers Hannah Chase, Gaby Mendez, Mariah Mele, Malia Scheall 2:05.92 2:11.16 2:25.59 2:47.89 1:46.24 2:32.15 2:04.61 -
14 Mason Classical Academy Katie Lindsey, Amber Bishop, Clara Cunningham, Sydney Switken 1:52.10 2:13.45 2:32.14 2:46.82 1:41.43 2:25.46 1:40.09 -
15 St. John Neumann Caitlin Randall, Jacqueline Acevedo, Madeline Vickers, Hannah Mitchell 1:55.84 2:14.69 2:02.57 2:47.02 2:12.00 2:52.41 2:16.04 -
16 Lely Elisha Randle, Nedgine Morancy, Vitana Jean, Kemline Andris 1:46.58 2:14.90 2:29.74 2:44.58 2:49.98 1:56.02 2:06.81 -
17 Southwest Florida Christian Grace Coggins, Elianna Darby, Alexis Dorman, Aaliyah Harlow 2:23.76 2:15.62 2:38.68 2:54.95 2:02.06 1:48.50 2:25.12 -
18 Village School Annaleigh Walker, Brooklyn Stuben, Samantha Sweet, Savannah-Bel Walker 1:54.44 2:17.87 1:55.81 2:56.48 2:42.69 2:02.71 2:26.15 -
19 Gulf Coast Wellsley Hoopes, Jordyn Puthoff, Sara Hooper, Maya Croasdaile 2:53.69 2:18.95 1:45.61 2:39.80 1:58.11 2:16.18 2:48.13 -
20 Riverdale Marissa Skiba, Kashari Woodard, Dejonay Dunkelly, Kayla Rogers 1:46.10 2:23.37 2:42.01 2:34.84 3:00.65 2:44.88 2:00.43 -
  Marco Island Academy Morgan Pohutsky, Victoria Munnelly, Charlize Noyes, Wendy Saynes Ruiz DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ -
  East Lee County Mackenzie Callahan, Mikyana Fortune, Stephanie Lavoille, Ketty Alce DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Community School (Naples) Elisabeth Regan, Emilie Gesdorf, Sydney Schiller, Lily Park DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Girls' Sprint Medley Relay (800 Meters) Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
9 Barron Collier Aristizibal, Burger, Fabien, Bongirno 2:04.15 1:59.19 2:37.67 2:25.26 -
16 Lely Randle, Morancy, Jean, Andris 2:14.90 2:21.65 2:32.44 2:44.58 -
19 Gulf Coast Hoopes, Puthoff, Hooper, Croasdaile 2:18.95 2:13.40 2:09.23 2:27.29 -
20 Riverdale Skiba, Woodard, Dunkelly, Rogers 2:23.37 2:39.14 2:43.45 2:36.28 -
  Marco Island Academy Pohutsky, Munnelly, Noyes, Saynes Ruiz DQ DQ DQ DQ -
  Community School (Naples) Regan, Gesdorf, Schiller, Park DNF DNF DNF DNF -
  East Lee County Callahan, Fortune, Lavoille, Alce DNF DNF DNF DNF -
Girls' Sprint Medley Relay (800 Meters) Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 South Plantation Perez, Ramsey, Ferguson, Clunis 2:25.71 2:25.71 2:26.87 2:01.43 1:55.64 10
11 Canterbury (FM) Bradford, Ballard, Reeves, Ziegler 1:29.57 2:02.84 2:20.75 2:18.19 2:07.95 -
12 South Fort Myers Dixon, Walker, Moreland, Mathurin 2:38.37 2:08.75 2:15.19 2:16.48 2:08.75 -
13 North Fort Myers Chase, Mendez, Mele, Scheall 2:28.21 2:19.03 2:29.53 2:38.71 2:11.16 -
14 Mason Classical Academy Lindsey, Bishop, Cunningham, Switken 2:05.45 2:14.79 2:09.45 1:46.76 2:13.45 -
15 St. John Neumann Randall, Acevedo, Vickers, Mitchell 2:53.75 2:01.23 2:47.02 2:40.29 2:14.69 -
17 Southwest Florida Christian Coggins, Darby, Dorman, Harlow 2:21.05 1:55.28 2:56.31 2:22.41 2:15.62 -
18 Village School Walker, Stuben, Sweet, Walker 2:48.21 2:59.24 1:51.68 1:57.19 2:17.87 -
Girls' Sprint Medley Relay (800 Meters) Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME SC
2 Naples Louis, Atkinson, McDaniel, Jadzinski 1:56.76 8
3 Lehigh Coleman, Gary, Martin, Holston 1:56.98 6
4 First Baptist (Naples) Pierre, Simoldoni, Munn, Erikson 1:59.51 5
5 Dunbar Crumbly, Hall, James, Motley 2:00.32 4
6 Cape Coral Alexander, Crowder, Lang, Rodriguez 2:01.48 3
7 Golden Gate Alexis, Pierre-Jules, Thermidor, Gustave 2:01.52 2
8 Ida Baker Carnegie, Dervil, Seldon, Bajana 2:02.28 1
10 Estero Buckner, Guedouar, Torres, Coup 2:05.87 -