February 29, 2020
|
Naples - Naples, FL

Boys' Sprint Medley Relay (800 Meters)

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Lehigh Tarvarish Dawson, Aiden Gousby, Richard Young, Willie McCray 1:34.15 10
2 Ida Baker Aumarrion Davis, Brenden Faulkner, Daniel Newson, Lavontai Sommerset 1:37.17 8
3 Dunbar Albert Nunez, Deondrick McCutcheon, Kenneth Jackson, Dylan Frison 1:39.15 6
4 Barron Collier Tyler Echeverry, Christopher Crouch, Romeo Jimenez, Jason Grimes 1:39.38 5
5 Naples Dominiq Ponder, Devin Moore, Matthew Hamel, Jason Deshommes 1:40.19 4
6 South Plantation Amir Marcelin, Nicholas Smith, Colten Appet, Maurice Lapierre 1:41.08 3
7 South Fort Myers Nathan Castor, J'Andre Huffman, Adams Jocelyn, Joel Rene 1:42.64 2
8 East Lee County Darnell Williams, Markell Williams, Thailand Carey, Alfred Williams 1:42.79 1
9 Immokalee Alex Sannon, Charles Toombs, Lunex Illozier, Jeff Rinvil 1:43.30 -
10 North Fort Myers Taven Turner, Dominic Castagna, Atavius Weaver, Jacob Pucin 1:43.55 -
11 Southwest Florida Christian Nathaniel Riley, Ryan Walrod, Justin Rodgers, Michael Mueller 1:44.10 -
12 St. John Neumann John Roy, Jacques Dreyfuss, Kevin Nourse, Joshua Gulapa 1:44.33 -
13 Cape Coral Drew Peters, Adrian Medacco, Jacob Jimenez, Damien Miranda 1:45.20 -
14 First Baptist (Naples) Dario Araya, Michael Votta, Andrew Fabela, Matthew Searc 1:45.48 -
15 Mason Classical Academy Tariq Morame, Christopher Reyes, Isaiah Herard, John Smith 1:48.87 -
16 Estero Kendrick Agenor, Drew Davidson, Eddian Gonzalez, Carlos Tabora Reyes 1:48.96 -
17 Canterbury (FM) Jacob Schwartz, Austin Alley, Dominic Camarca, Zachary Loveland 1:48.99 -
18 Community School (Naples) Luke Brumley, Brandon Yenshaw, Chris Lepore, Peter Shaffer 1:50.72 -
19 Riverdale Ebenson Cesar, Dylan Osnac, Zachary Alley, Brandon Pierce 1:52.98 -
20 Village School John Casterline, Zach DeLeo, Ethan Taylor, Camden Rowe 1:59.84 -
21 Marco Island Academy Devon Wheeler, Ryan Miner, Juan Rojas, Nicholas Vergo 2:15.78 -
  Golden Gate Kenson Marcelin, Davidson Noel, Ryan Magel, Wadley Jean Jacques DQ -
  Gulf Coast Makhai Lewis, Jovain Cameron, Konner Barrett, Tayshun Lesane DNF -
Boys' Sprint Medley Relay (800 Meters) Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME SC
7 South Fort Myers Castor, Huffman, Jocelyn, Rene 1:42.64 2
8 East Lee County Williams, Williams, Carey, Williams 1:42.79 1
14 First Baptist (Naples) Araya, Votta, Fabela, Searc 1:45.48 -
16 Estero Agenor, Davidson, Gonzalez, Tabora Reyes 1:48.96 -
18 Community School (Naples) Brumley, Yenshaw, Lepore, Shaffer 1:50.72 -
21 Marco Island Academy Wheeler, Miner, Rojas, Vergo 2:15.78 -
  Golden Gate Marcelin, Noel, Magel, Jean Jacques DQ -
Boys' Sprint Medley Relay (800 Meters) Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME SC
10 North Fort Myers Turner, Castagna, Weaver, Pucin 1:43.55 -
11 Southwest Florida Christian Riley, Walrod, Rodgers, Mueller 1:44.10 -
12 St. John Neumann Roy, Dreyfuss, Nourse, Gulapa 1:44.33 -
13 Cape Coral Peters, Medacco, Jimenez, Miranda 1:45.20 -
15 Mason Classical Academy Morame, Reyes, Herard, Smith 1:48.87 -
17 Canterbury (FM) Schwartz, Alley, Camarca, Loveland 1:48.99 -
19 Riverdale Cesar, Osnac, Alley, Pierce 1:52.98 -
20 Village School Casterline, DeLeo, Taylor, Rowe 1:59.84 -
Boys' Sprint Medley Relay (800 Meters) Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Lehigh Dawson, Gousby, Young, McCray 1:34.15 10
2 Ida Baker Davis, Faulkner, Newson, Sommerset 1:37.17 8
3 Dunbar Nunez, McCutcheon, Jackson, Frison 1:39.15 6
4 Barron Collier Echeverry, Crouch, Jimenez, Grimes 1:39.38 5
5 Naples Ponder, Moore, Hamel, Deshommes 1:40.19 4
6 South Plantation Marcelin, Smith, Appet, Lapierre 1:41.08 3
9 Immokalee Sannon, Toombs, Illozier, Rinvil 1:43.30 -
  Gulf Coast Lewis, Cameron, Barrett, Lesane DNF -