February 12, 2020
|
DeLand - DeLand, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Daniel Reyes JR Spruce Creek 2:28.9h 1:42.1h 2:03.1h 1:54.4h 10
2 Dillon Wilson-Beck SR DeLand 1:49.2h 2:36.4h 2:04.2h 2:11.6h 8
3 Kasey Wheatley FR Spruce Creek 2:05.3h 2:31.9h 2:06.6h 1:48.8h 6
4 Caleb Roberts JR DeLand 2:06.5h 1:38.4h 2:07.8h 2:11.6h 5
5 Ethan Myrick SO DeLand 2:09.1h 2:07.9h 2:07.9h 2:15.5h 4
6 Trent Crick JR Seabreeze 2:32.6h 2:32.6h 2:08.3h 2:09.5h 3
7 Jeffrey Robinson SR Atlantic (PO) 1:45.2h 2:20.2h 2:09.9h 1:38.7h 2
8 Chris Hill SO New Smyrna Beach 2:42.7h 2:47.9h 2:10.2h 2:33.6h 1
9 James Gannon FR DeLand 1:36.7h 2:48.7h 2:10.8h 1:47.2h -
10 Jonah Reilly JR Mainland 2:11.6h 1:39.0h 2:15.7h 2:56.4h -
10 Dalton Brown JR Spruce Creek 2:50.9h 2:38.7h 2:15.7h 2:52.3h -
12 Cole Crkvenac SO New Smyrna Beach 2:54.3h 1:54.4h 2:16.2h 1:59.8h -
13 Darnell Rooplal JR Atlantic (PO) 1:51.0h 1:49.6h 2:18.8h 2:21.5h -
14 Carter Jefferys FR New Smyrna Beach 2:13.3h 1:46.9h 2:18.9h 2:28.6h -
15 Arthur Francisco SO DeLand 2:24.5h 1:51.2h 2:19.0h 2:34.2h -
16 Steven Kuznicki SO First Baptist (Bunnell) 2:29.2h 2:40.4h 2:19.5h 2:48.7h -
17 Luke Tugwell JR Seabreeze 2:32.6h 1:39.3h 2:20.0h 1:40.8h -
18 Garrett Gallentine SR University (OC) 2:28.8h 1:55.1h 2:20.4h 2:20.4h -
19 Kim Heller SR Seabreeze 2:07.8h 2:41.5h 2:20.5h 2:41.5h -
20 John Bazel SO New Smyrna Beach 2:27.9h 2:22.3h 2:20.9h 2:18.0h -
21 Arjon Abdurahman SR Mainland 1:54.4h 2:53.7h 2:21.3h 2:53.7h -
22 Ryan Hentzel SO Mainland 2:12.9h 2:31.2h 2:21.4h 3:02.4h -
23 Elijah Morrow SO DeLand 2:29.9h 2:14.4h 2:21.5h 2:46.9h -
24 Hunter Wilson JR DeLand 1:59.0h 2:23.1h 2:21.7h 2:57.1h -
25 Mason Tandy JR Atlantic (PO) 2:29.4h 2:39.3h 2:22.3h 2:18.0h -
26 Jarrod Williams SR Spruce Creek 1:54.4h 2:07.3h 2:23.1h 2:18.8h -
27 Zachery Russell FR Atlantic (PO) 1:57.7h 2:20.7h 2:23.6h 2:33.6h -
28 Thomas Winegardner FR DeLand 2:09.7h 2:47.2h 2:24.2h 1:43.8h -
29 Jay Rosato SO Atlantic (PO) 2:37.7h 1:42.7h 2:24.7h 3:03.7h -
30 Gianfranco Tommaso SR University (OC) 2:09.0h 2:30.8h 2:25.0h 1:51.6h -
31 Wayne Matthews JR Mainland 3:02.1h 2:15.1h 2:26.9h 2:38.6h -
32 Josiah Roberts FR DeLand 2:33.2h 2:43.6h 2:27.4h 2:06.7h -
33 Riley Garrison FR DeLand 1:56.6h 3:05.9h 2:27.6h 2:52.6h -
34 Tyler Sintscha FR University (OC) 2:01.1h 1:59.7h 2:27.8h 2:36.6h -
35 Benjamin Bradley FR University (OC) 2:06.2h 1:55.8h 2:28.5h 2:34.4h -
36 Kenny Nickerson SO Deltona 2:25.8h 2:07.9h 2:28.8h 2:31.7h -
37 Cole Bowman SO Mainland 3:02.0h 2:15.7h 2:29.2h 2:05.3h -
38 Carlos Pineda SR Deltona 1:50.5h 2:38.3h 2:29.4h 2:30.8h -
39 Mario Latorre SR Seabreeze 2:25.1h 1:53.6h 2:29.6h 2:31.0h -
40 Raymond Maldonado SR Spruce Creek 1:55.4h 2:40.3h 2:29.9h 2:04.4h -
41 Karim Zaghloul JR Spruce Creek 2:58.7h 2:28.6h 2:30.2h 2:06.1h -
42 Quincy Chisholm SR DeLand 1:54.6h 3:03.9h 2:30.8h 2:03.6h -
43 Ethan Cabral SO Seabreeze 2:14.5h 2:08.5h 2:31.2h 1:57.9h -
44 Jacob Phillips SR University (OC) 2:45.0h 2:14.7h 2:31.4h 2:51.0h -
45 Alonzo Bell JR Mainland 3:04.9h 2:58.8h 2:31.6h 3:12.5h -
46 Dean Cobb SO Spruce Creek 2:12.0h 2:42.4h 2:31.8h 3:08.2h -
47 Ethan Dean SO DeLand 2:24.4h 3:17.7h 2:32.1h 3:00.9h -
48 Klellan Lubbe FR Seabreeze 3:05.9h 3:15.0h 2:32.4h 1:54.3h -
49 Noah Sibley SO Seabreeze 2:31.0h 2:43.2h 2:32.6h 2:06.6h -
50 Alex Smith JR Atlantic (PO) 1:57.7h 1:50.0h 2:32.8h 1:51.6h -
51 Anjelo Lott FR Deltona 2:40.6h 2:59.0h 2:33.0h 1:57.8h -
52 Chris Murdock 8 First Baptist (Bunnell) 2:30.0h 2:25.4h 2:33.1h 2:53.0h -
53 Joshua Weaver SO Mainland 3:19.1h 2:33.2h 2:33.2h 2:31.6h -
54 Joseph Pullen SO DeLand 1:50.4h 3:07.1h 2:33.4h 2:11.9h -
55 Leonard Marinaccio JR Seabreeze 1:58.2h 2:12.0h 2:33.6h 3:10.4h -
56 Jacob Labonte SO Seabreeze 2:30.9h 2:23.2h 2:34.0h 2:18.6h -
57 Nicholas Vojtisek SO Spruce Creek 2:49.7h 2:58.9h 2:34.3h 1:48.0h -
58 Kevin Johnson JR DeLand 1:56.4h 2:36.8h 2:35.3h 2:39.9h -
59 Jay Teters FR Seabreeze 2:55.7h 2:33.9h 2:35.5h 2:41.7h -
60 Levi Keele SO Seabreeze 2:45.3h 2:26.4h 2:37.5h 3:10.5h -
61 Lawrence Page JR Seabreeze 1:52.5h 3:22.8h 2:38.5h 2:02.0h -
62 Jermey Mitchel SR New Smyrna Beach 2:37.5h 3:04.5h 2:39.1h 2:42.2h -
63 Rashad Stokes SO Mainland 3:10.5h 3:10.5h 2:40.1h 2:48.1h -
64 Taiyo Chamberlain SO New Smyrna Beach 1:52.5h 1:54.1h 2:40.8h 2:02.2h -
65 Freddy Tejada SO Deltona 3:10.4h 3:26.5h 2:41.4h 2:31.7h -
66 Caiden Patton JR Seabreeze 2:16.8h 2:46.1h 2:42.9h 2:59.1h -
67 Lincoln Davis FR Deltona 2:14.1h 3:31.0h 2:43.6h 2:19.0h -
68 Blake Justice SO Seabreeze 2:22.9h 2:18.0h 2:44.3h 2:54.1h -
69 Ja'Vonte Reed FR Atlantic (PO) 2:16.4h 2:41.4h 2:46.4h 2:28.0h -
70 Scott Treur FR Seabreeze 3:02.5h 1:59.9h 2:49.0h 3:38.0h -
71 Benjamin Parry JR University (OC) 2:22.8h 3:02.0h 2:50.1h 2:53.5h -
72 Benjamin Benson FR DeLand 3:05.6h 2:40.0h 2:50.3h 3:22.6h -
73 Jonathan Francis FR Mainland 3:23.3h 2:42.3h 2:50.9h 2:18.4h -
74 Reynaldo Gonzalez FR Seabreeze 2:51.4h 2:58.2h 2:51.4h 2:53.1h -
75 Matthew Nickell FR Seabreeze 2:07.5h 2:58.1h 2:54.7h 3:22.6h -
76 Ryan Keeling FR DeLand 3:05.8h 2:39.3h 2:57.0h 2:14.5h -
77 Noah Parris FR Seabreeze 2:43.1h 2:23.6h 2:57.3h 2:36.0h -
78 Joshua Bethke SR University (OC) 2:41.1h 3:29.1h 3:11.9h 3:40.6h -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Daniel Reyes JR Spruce Creek 1:49.5h 2:40.0h 1:44.6h 2:03.1h 2:11.7h 10
2 Dillon Wilson-Beck SR DeLand 2:04.2h 2:22.8h 1:36.8h 2:04.2h 1:28.1h 8
3 Kasey Wheatley FR Spruce Creek 1:52.6h 1:40.0h 1:57.7h 2:06.6h 2:10.3h 6
4 Caleb Roberts JR DeLand 2:23.1h 2:21.8h 1:40.9h 2:07.8h 2:02.6h 5
5 Ethan Myrick SO DeLand 2:37.3h 2:11.7h 2:34.7h 2:07.9h 1:41.0h 4
6 Trent Crick JR Seabreeze 2:46.7h 1:49.0h 2:33.9h 2:08.3h 2:30.1h 3
7 Jeffrey Robinson SR Atlantic (PO) 2:25.4h 1:45.2h 2:09.9h 2:09.9h 2:42.3h 2
8 Chris Hill SO New Smyrna Beach 1:40.2h 1:44.1h 2:16.7h 2:10.2h 1:44.1h 1
9 James Gannon FR DeLand 1:51.1h 2:27.8h 2:22.5h 2:10.8h 2:22.5h -
10 Jonah Reilly JR Mainland 2:07.5h 2:19.7h 2:56.4h 2:15.7h 2:04.8h -
14 Carter Jefferys FR New Smyrna Beach 1:58.0h 2:56.4h 2:06.3h 2:18.9h 2:50.8h -
15 Arthur Francisco SO DeLand 2:41.2h 2:24.5h 2:09.2h 2:19.0h 2:56.5h -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Steven Kuznicki SO First Baptist (Bunnell) 1:47.4h 2:19.5h 2:16.7h 2:30.6h 2:22.2h 2:02.7h 2:36.2h -
17 Luke Tugwell JR Seabreeze 2:08.8h 2:20.0h 2:04.6h 2:36.8h 2:36.8h 2:31.2h 1:52.0h -
19 Kim Heller SR Seabreeze 2:00.8h 2:20.5h 1:38.3h 1:39.7h 1:41.1h 2:13.4h 2:41.5h -
20 John Bazel SO New Smyrna Beach 2:19.4h 2:20.9h 2:20.9h 1:51.3h 2:47.6h 2:25.1h 2:37.8h -
21 Arjon Abdurahman SR Mainland 2:41.0h 2:21.3h 2:15.6h 2:38.2h 2:21.3h 2:25.5h 2:04.3h -
22 Ryan Hentzel SO Mainland 2:49.6h 2:21.4h 2:56.7h 1:46.0h 2:05.8h 1:54.5h 3:02.4h -
23 Elijah Morrow SO DeLand 2:15.8h 2:21.5h 2:22.9h 1:46.1h 1:41.8h 1:39.0h 2:10.1h -
24 Hunter Wilson JR DeLand 2:24.5h 2:21.7h 2:23.1h 2:28.7h 2:11.7h 1:49.1h 1:39.1h -
25 Mason Tandy JR Atlantic (PO) 2:57.8h 2:22.3h 2:09.4h 3:00.7h 2:27.9h 2:36.5h 1:45.3h -
28 Thomas Winegardner FR DeLand 2:50.1h 2:24.2h 2:01.1h 2:37.1h 2:54.4h 2:54.4h 2:05.4h -
32 Josiah Roberts FR DeLand 2:12.6h 2:27.4h 1:56.4h 3:05.7h 2:52.4h 2:24.4h 2:58.3h -
37 Cole Bowman SO Mainland 1:50.4h 2:29.2h 2:17.2h 2:38.1h 1:47.4h 2:14.2h 2:36.6h -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
30 Gianfranco Tommaso SR University (OC) 1:41.5h 1:58.8h 2:10.5h 3:01.2h 2:25.0h 2:07.6h 1:42.9h -
39 Mario Latorre SR Seabreeze 2:49.0h 1:49.2h 2:26.6h 1:50.7h 2:29.6h 3:11.4h 2:07.1h -
43 Ethan Cabral SO Seabreeze 2:37.2h 2:16.0h 2:56.9h 2:00.9h 2:31.2h 2:58.4h 2:37.2h -
52 Chris Murdock 8 First Baptist (Bunnell) 2:42.2h 2:10.1h 1:53.2h 2:23.9h 2:33.1h 2:16.2h 1:54.8h -
58 Kevin Johnson JR DeLand 3:09.4h 3:20.3h 3:20.3h 2:43.0h 2:35.3h 3:21.8h 2:33.7h -
71 Benjamin Parry JR University (OC) 3:22.4h 3:29.2h 3:29.2h 2:44.9h 2:50.1h 3:24.1h 3:17.3h -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Dalton Brown JR Spruce Creek 2:15.7h -
12 Cole Crkvenac SO New Smyrna Beach 2:16.2h -
13 Darnell Rooplal JR Atlantic (PO) 2:18.8h -
18 Garrett Gallentine SR University (OC) 2:20.4h -
26 Jarrod Williams SR Spruce Creek 2:23.1h -
27 Zachery Russell FR Atlantic (PO) 2:23.6h -
29 Jay Rosato SO Atlantic (PO) 2:24.7h -
31 Wayne Matthews JR Mainland 2:26.9h -
33 Riley Garrison FR DeLand 2:27.6h -
34 Tyler Sintscha FR University (OC) 2:27.8h -
35 Benjamin Bradley FR University (OC) 2:28.5h -
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
36 Kenny Nickerson SO Deltona 1:44.1h 2:51.1h 2:48.1h 2:28.8h 2:27.3h 2:19.8h -
38 Carlos Pineda SR Deltona 2:47.3h 2:38.3h 2:48.8h 2:29.4h 2:04.0h 2:09.9h -
40 Raymond Maldonado SR Spruce Creek 2:29.9h 1:50.9h 3:14.8h 2:29.9h 2:22.4h 2:53.8h -
41 Karim Zaghloul JR Spruce Creek 2:21.1h 1:57.1h 2:01.6h 2:30.2h 2:16.6h 1:49.6h -
42 Quincy Chisholm SR DeLand 3:03.9h 2:11.1h 2:42.8h 2:30.8h 1:50.0h 3:14.5h -
44 Jacob Phillips SR University (OC) 2:48.0h 1:45.9h 2:23.8h 2:31.4h 3:04.7h 3:07.7h -
45 Alonzo Bell JR Mainland 3:04.9h 2:42.2h 2:05.8h 2:31.6h 2:43.7h 2:24.0h -
46 Dean Cobb SO Spruce Creek 3:02.1h 2:28.7h 1:53.8h 2:31.8h 2:22.6h 1:58.4h -
47 Ethan Dean SO DeLand 1:54.0h 2:22.9h 2:36.6h 2:32.1h 2:51.8h 2:27.5h -
48 Klellan Lubbe FR Seabreeze 2:35.4h 2:03.4h 3:01.3h 2:32.4h 2:59.8h 2:24.7h -
49 Noah Sibley SO Seabreeze 3:15.3h 3:13.8h 3:10.7h 2:32.6h 2:49.3h 2:12.7h -
50 Alex Smith JR Atlantic (PO) 2:32.8h 2:34.4h 2:14.5h 2:32.8h 2:32.8h 2:22.1h -
Boys' 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
51 Anjelo Lott FR Deltona 2:34.5h 2:33.0h 2:52.8h -
53 Joshua Weaver SO Mainland 2:01.0h 2:33.2h 2:04.0h -
54 Joseph Pullen SO DeLand 2:31.8h 2:33.4h 2:01.1h -
55 Leonard Marinaccio JR Seabreeze 2:15.1h 2:33.6h 2:02.8h -
56 Jacob Labonte SO Seabreeze 2:55.5h 2:34.0h 2:06.2h -
57 Nicholas Vojtisek SO Spruce Creek 1:55.7h 2:34.3h 1:57.2h -
59 Jay Teters FR Seabreeze 2:35.5h 2:35.5h 2:24.6h -
60 Levi Keele SO Seabreeze 2:17.0h 2:37.5h 2:42.2h -
61 Lawrence Page JR Seabreeze 3:16.5h 2:38.5h 2:17.8h -
62 Jermey Mitchel SR New Smyrna Beach 2:24.7h 2:39.1h 2:08.8h -
63 Rashad Stokes SO Mainland 2:04.8h 2:40.1h 2:14.4h -
64 Taiyo Chamberlain SO New Smyrna Beach 2:47.2h 2:40.8h 3:01.7h -
Boys' 800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
65 Freddy Tejada SO Deltona 2:49.4h 3:13.6h 3:00.7h 2:39.7h 2:33.3h 2:41.4h 2:07.5h -
66 Caiden Patton JR Seabreeze 2:36.3h 3:12.2h 2:05.4h 3:25.2h 2:15.2h 2:42.9h 2:46.1h -
67 Lincoln Davis FR Deltona 3:19.5h 2:04.3h 2:37.0h 2:28.8h 3:14.6h 2:43.6h 3:11.4h -
68 Blake Justice SO Seabreeze 2:44.3h 1:58.2h 3:30.3h 2:59.0h 2:22.9h 2:44.3h 3:20.4h -
69 Ja'Vonte Reed FR Atlantic (PO) 2:43.0h 2:13.1h 2:56.3h 2:56.3h 3:23.0h 2:46.4h 2:06.4h -
70 Scott Treur FR Seabreeze 2:55.7h 2:43.9h 2:23.6h 3:04.2h 2:50.6h 2:49.0h 3:09.2h -
72 Benjamin Benson FR DeLand 2:33.2h 3:03.9h 2:40.0h 2:40.0h 3:19.2h 2:50.3h 2:41.7h -
73 Jonathan Francis FR Mainland 2:23.5h 2:56.0h 3:01.1h 3:42.1h 3:21.6h 2:50.9h 2:18.4h -
74 Reynaldo Gonzalez FR Seabreeze 2:46.2h 3:42.8h 3:08.5h 2:47.9h 3:15.3h 2:51.4h 2:08.5h -
75 Matthew Nickell FR Seabreeze 2:07.5h 3:15.6h 2:18.0h 3:29.6h 2:18.0h 2:54.7h 2:21.5h -
76 Ryan Keeling FR DeLand 2:53.4h 2:10.9h 2:14.5h 3:37.7h 3:27.0h 2:57.0h 3:39.4h -
77 Noah Parris FR Seabreeze 3:27.4h 2:53.7h 2:28.9h 2:11.2h 2:43.1h 2:57.3h 3:23.8h -
Boys' 800 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
78 Joshua Bethke SR University (OC) 3:25.3h 3:06.1h 3:15.7h 3:38.7h 3:11.9h -