March 7, 2020
|
Cypress Creek (Wesley Chapel) - Wesley Chapel, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jared Hammill JR Wharton 2:00.06 10
2 Ludcheel Colas SR Sunlake 2:01.87 8
3 Edward Scheid SR Sunlake 2:01.91 6
4 Cade Whitfield JR Sunlake 2:02.17 5
5 Anthony Dimarco SR Wiregrass Ranch 2:03.99 4
6 Alex Morales Ramos SR Wiregrass Ranch 2:04.13 3
7 Joseph Levesque JR Land O'Lakes 2:06.70 2
8 Jacob Unger SR Mitchell 2:06.98 1
9 Andres Alfonso-Herrera SO Sunlake 2:07.78 -
10 Albert Williams SR Wharton 2:07.97 -
11 Micah Kirkham SR Mulberry 2:09.50 -
12 Jacob Hindman SR Mitchell 2:10.83 -
13 John Rowsell JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:11.13 -
14 Jackson Blanchard SR Wharton 2:11.84 -
15 Matt Schwindler FR Wharton 2:14.19 -
16 Evan Carpenter SO Mitchell 2:14.55 -
17 Ashston Jhoda SO Wiregrass Ranch 2:16.02 -
18 Sun Woo Lee JR Lakeland Christian 2:16.18 -
19 Andrew Levesque FR Land O'Lakes 2:16.80 -
20 Seth Stringer JR Pasco 2:18.03 -
21 Sergio Betancourt SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:18.68 -
22 Kevin Salcedo SO Mulberry 2:20.32 -
23 Andrew Stephens JR Lakeland Christian 2:23.49 -
24 Addison Cooper SO Mitchell 2:23.91 -
25 Ziad Hussein SO Wiregrass Ranch 2:26.18 -
26 Kevin Rivera SO Lakeland Christian 2:26.47 -
27 Blake Sheffield SO Lecanto 2:27.75 -
28 Bryan Marquez JR Zephyrhills 2:29.48 -
29 Thomas Gianquitti SO Zephyrhills 2:29.57 -
30 Michael Coats SO Pasco 2:31.15 -
31 Jason Rennie JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:31.99 -
32 Tyler Cornell FR Lecanto 2:32.94 -
33 Anthony Rojas JR Zephyrhills 2:40.42 -
  Elijah Ferreira SR Land O'Lakes NT   
  Patrick Stearns JR Pasco DNF   
  Jayden Georgiev FR Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS   
  Joseph Hoppe SR Zephyrhills DNS   
  Peter Ian Holzer JR Lecanto DNS   
  Ethan Caswell JR Lakeland Christian DNS   
  Daniel Urbonas SO Land O'Lakes DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jared Hammill JR Wharton 2:00.06 10
2 Ludcheel Colas SR Sunlake 2:01.87 8
3 Edward Scheid SR Sunlake 2:01.91 6
4 Cade Whitfield JR Sunlake 2:02.17 5
5 Anthony Dimarco SR Wiregrass Ranch 2:03.99 4
6 Alex Morales Ramos SR Wiregrass Ranch 2:04.13 3
7 Joseph Levesque JR Land O'Lakes 2:06.70 2
8 Jacob Unger SR Mitchell 2:06.98 1
9 Andres Alfonso-Herrera SO Sunlake 2:07.78 -
10 Albert Williams SR Wharton 2:07.97 -
11 Micah Kirkham SR Mulberry 2:09.50 -
12 Jacob Hindman SR Mitchell 2:10.83 -
13 John Rowsell JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:11.13 -
14 Jackson Blanchard SR Wharton 2:11.84 -
16 Evan Carpenter SO Mitchell 2:14.55 -
17 Ashston Jhoda SO Wiregrass Ranch 2:16.02 -
18 Sun Woo Lee JR Lakeland Christian 2:16.18 -
  Elijah Ferreira SR Land O'Lakes NT   
  Patrick Stearns JR Pasco DNF   
  Joseph Hoppe SR Zephyrhills DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Matt Schwindler FR Wharton 2:14.19 -
19 Andrew Levesque FR Land O'Lakes 2:16.80 -
20 Seth Stringer JR Pasco 2:18.03 -
21 Sergio Betancourt SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:18.68 -
22 Kevin Salcedo SO Mulberry 2:20.32 -
23 Andrew Stephens JR Lakeland Christian 2:23.49 -
24 Addison Cooper SO Mitchell 2:23.91 -
25 Ziad Hussein SO Wiregrass Ranch 2:26.18 -
26 Kevin Rivera SO Lakeland Christian 2:26.47 -
27 Blake Sheffield SO Lecanto 2:27.75 -
28 Bryan Marquez JR Zephyrhills 2:29.48 -
29 Thomas Gianquitti SO Zephyrhills 2:29.57 -
30 Michael Coats SO Pasco 2:31.15 -
31 Jason Rennie JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 2:31.99 -
32 Tyler Cornell FR Lecanto 2:32.94 -
33 Anthony Rojas JR Zephyrhills 2:40.42 -
  Daniel Urbonas SO Land O'Lakes DNS   
  Peter Ian Holzer JR Lecanto DNS   
  Ethan Caswell JR Lakeland Christian DNS   
  Jayden Georgiev FR Cypress Creek (Wesley Chapel) DNS