March 5, 2020
|
Seminole - Seminole, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jordan Foreman SR Northeast (SP) 4:32.59 10
2 William Stone SO Osceola (Seminole) 4:49.14 8
3 Tyler Galley FR Palm Harbor University 4:59.91 6
4 Ethan Laue FR Seminole 5:00.62 5
5 John Ward SR Osceola (Seminole) 5:01.02 4
6 Nason Hunsinger SO Northeast (SP) 5:01.95 3
7 Wes D'Angio FR Osceola (Seminole) 5:02.88 2
8 Conor Laue JR Seminole 5:03.67 1
9 Thomas Whittington SR Osceola (Seminole) 5:05.64 -
10 Jonathan Yacobi Junior Largo 5:06.20 -
11 Ethan Karuppiah JR Countryside 5:06.31 -
12 Troy Guinther FR Countryside 5:09.81 -
13 Jeremiah Fictum FR Northeast (SP) 5:12.78 -
14 Patrick Cappelli SO Osceola (Seminole) 5:13.48 -
15 Carson Crowley SO Northside Christian 5:14.14 -
16 Jonathan Cruz-Vega SR Northeast (SP) 5:17.69 -
17 Aaron Guenther JR Palm Harbor University 5:18.73 -
18 Eric Cisliek SO Osceola (Seminole) 5:20.58 -
19 Claude Byiringiro FR Northeast (SP) 5:27.22 -
20 Rodrigo Escardo SO Osceola (Seminole) 5:27.38 -
21 Shane Cataldo SO Seminole 5:27.97 -
22 James Keene SO Wildwood 5:28.04 -
23 Joshua Sourini SO Countryside 5:29.41 -
24 Samuel Lameyer SR Northside Christian 5:31.69 -
25 Robert Foote FR Dixie Hollins 5:32.24 -
26 Gabe Wachtler SO Osceola (Seminole) 5:32.92 -
27 Keenan Laperriere FR Seminole 5:34.43 -
28 Chris Cottrell SR Osceola (Seminole) 5:34.64 -
29 David Brettner SR Pinellas Park 5:39.38 -
30 Jackson Bradley FR Seminole 5:43.17 -
31 Chase LaGrande SO Osceola (Seminole) 5:43.51 -
32 Rylan Soto JR Osceola (Seminole) 5:43.99 -
33 Thomas Elia FR Northeast (SP) 5:48.70 -
34 Chase Workman SO Northside Christian 5:49.12 -
35 Jaiden Roman SO Pinellas Park 5:55.67 -
36 Ian Johnson SR Palm Harbor University 5:55.76 -
37 Wesley Ray FR Seminole 5:55.97 -
38 Angus Kilroy FR Seminole 5:57.88 -
39 Joshua Ward SO Osceola (Seminole) 5:59.40 -
40 Raymond Chau Junior Largo 6:02.76 -
41 Donald Bitler FR Seminole 6:16.92 -
42 Justin Cox SO Pinellas Park 6:18.76 -
43 Andrew Terry FR Osceola (Seminole) 6:19.16 -
44 Phonsavanh Ketavong FR Northeast (SP) 6:42.89 -
45 Brendan Black FR Seminole 6:50.06 -
46 James Moran JR Seminole 6:58.13 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Carson Crowley SO Northside Christian 5:14.14 -
17 Aaron Guenther JR Palm Harbor University 5:18.73 -
24 Samuel Lameyer SR Northside Christian 5:31.69 -
27 Keenan Laperriere FR Seminole 5:34.43 -
32 Rylan Soto JR Osceola (Seminole) 5:43.99 -
36 Ian Johnson SR Palm Harbor University 5:55.76 -
39 Joshua Ward SO Osceola (Seminole) 5:59.40 -
40 Raymond Chau Junior Largo 6:02.76 -
41 Donald Bitler FR Seminole 6:16.92 -
42 Justin Cox SO Pinellas Park 6:18.76 -
43 Andrew Terry FR Osceola (Seminole) 6:19.16 -
44 Phonsavanh Ketavong FR Northeast (SP) 6:42.89 -
45 Brendan Black FR Seminole 6:50.06 -
46 James Moran JR Seminole 6:58.13 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Jonathan Cruz-Vega SR Northeast (SP) 5:17.69 -
18 Eric Cisliek SO Osceola (Seminole) 5:20.58 -
19 Claude Byiringiro FR Northeast (SP) 5:27.22 -
20 Rodrigo Escardo SO Osceola (Seminole) 5:27.38 -
21 Shane Cataldo SO Seminole 5:27.97 -
23 Joshua Sourini SO Countryside 5:29.41 -
25 Robert Foote FR Dixie Hollins 5:32.24 -
26 Gabe Wachtler SO Osceola (Seminole) 5:32.92 -
28 Chris Cottrell SR Osceola (Seminole) 5:34.64 -
29 David Brettner SR Pinellas Park 5:39.38 -
30 Jackson Bradley FR Seminole 5:43.17 -
31 Chase LaGrande SO Osceola (Seminole) 5:43.51 -
33 Thomas Elia FR Northeast (SP) 5:48.70 -
34 Chase Workman SO Northside Christian 5:49.12 -
35 Jaiden Roman SO Pinellas Park 5:55.67 -
37 Wesley Ray FR Seminole 5:55.97 -
38 Angus Kilroy FR Seminole 5:57.88 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jordan Foreman SR Northeast (SP) 4:32.59 10
2 William Stone SO Osceola (Seminole) 4:49.14 8
3 Tyler Galley FR Palm Harbor University 4:59.91 6
4 Ethan Laue FR Seminole 5:00.62 5
5 John Ward SR Osceola (Seminole) 5:01.02 4
6 Nason Hunsinger SO Northeast (SP) 5:01.95 3
7 Wes D'Angio FR Osceola (Seminole) 5:02.88 2
8 Conor Laue JR Seminole 5:03.67 1
9 Thomas Whittington SR Osceola (Seminole) 5:05.64 -
10 Jonathan Yacobi Junior Largo 5:06.20 -
11 Ethan Karuppiah JR Countryside 5:06.31 -
12 Troy Guinther FR Countryside 5:09.81 -
13 Jeremiah Fictum FR Northeast (SP) 5:12.78 -
14 Patrick Cappelli SO Osceola (Seminole) 5:13.48 -
22 James Keene SO Wildwood 5:28.04 -