February 28, 2020
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Girls' 100 Meters Finals

W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cydney Wright JR Mainland 12.13 10
2 Alohnnaelyse Lee SR St. Augustine 12.93 8
3 Avari Walker SO Mainland 13.44 6
4 Tremesha Harris FR Ed White 13.51 5
5 Anya Spragg JR Lake Brantley 13.52 4
6 Reggina Alexander SR Fernandina Beach 13.58 3
7 Yolanda Peprah-Asante SR Buchholz 13.64 2
8 Tiajsa Carley JR Ed White 13.73 1

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME WIND
1 Cydney Wright JR Mainland 11.71 12.59 14.48 0.4
2 Alohnnaelyse Lee SR St. Augustine 10.95 13.03 10.69 2.0
3 Reggina Alexander SR Fernandina Beach 16.05 13.48 15.24 1.1
4 Avari Walker SO Mainland 9.60 13.52 10.96 1.4
5 Tremesha Harris FR Ed White 16.24 13.53 17.59 2.0
6 Anya Spragg JR Lake Brantley 15.92 13.60 14.28 2.3
7 Yolanda Peprah-Asante SR Buchholz 14.22 13.67 10.53 2.0
8 Tiajsa Carley JR Ed White 11.12 13.72 15.10 -0.6
9 Fredericka Mackey SO DeLand 11.67 13.72 12.35 1.4
10 Jada Christian SO Buchholz 15.01 13.77 10.06 -0.6
11 Yanari Padgett FR Atlantic (PO) 17.23 13.78 9.65 1.4
12 Skye Humphrey JR Mainland 16.70 13.80 17.39 2.3
13 Haylee Gamble SR New Smyrna Beach 10.53 13.85 14.55 -0.6
14 Ma'Shuyn Jeffers FR Flagler Palm Coast 17.04 13.85 14.96 2.3
15 Kiley Stahlman SO University (OC) 15.67 13.86 16.22 0.4
16 Minyara Jones SO St. Augustine 11.25 13.88 11.80 1.1
17 Dashya Ellis SR Ed White 14.32 13.90 16.27 -1.3
18 Endea Dixon SR DeLand 10.89 13.95 11.30 1.4
19 Brianna Henderson FR Ed White 12.99 13.96 17.59 1.1
20 Jaliyah Moore-Felton SO DeLand 12.73 13.98 14.82 0.4
21 Toni Levy-Davis FR Buchholz 15.25 13.99 12.87 1.4
22 Hailey Bovino SO Flagler Palm Coast 15.02 14.03 17.54 2.3
23 Gabriella Figureroa JR Buchholz 17.55 14.04 15.45 -0.6
24 Rikkayla Madden SR Flagler Palm Coast 11.72 14.12 17.09 1.4
25 Kaylyn Lane FR Lake Brantley 18.15 14.18 18.30 0.4
26 Aleah Johnson JR Mainland 12.49 14.19 11.78 -1.3
27 Jo Tazashya Stephens SR Lake Brantley 14.26 14.40 10.23 1.1
28 Kishayla Cherry SO Flagler Palm Coast 12.69 14.42 11.25 1.4
29 Makayla Dubose SR Fernandina Beach 10.53 14.42 16.44 2.3
30 Na'Riya Perry SO Flagler Palm Coast 18.41 14.49 18.84 -0.6
31 Chayil Logan FR Lake Brantley 14.13 14.56 18.79 -0.6
32 Marisa Gonzalez SO Flagler Palm Coast 10.88 14.70 16.76 1.4
33 Jenessa Oxendine FR Atlantic (PO) 13.57 14.75 12.69 1.4
34 Madeline Sims FR Flagler Palm Coast 16.56 14.78 11.24 1.4
35 Chazae Joseph JR Flagler Palm Coast 18.89 14.87 13.24 1.4
36 Nadia White SO Fernandina Beach 16.47 14.97 18.27 2.0
37 Chenin Cook JR Seabreeze 12.15 15.00 17.85 1.1
38 Sophie Hernandez FR University (OC) 18.47 15.01 17.87 2.3
39 Phoenix Woods SO DeLand 16.02 15.11 14.21 0.4
40 Veronica Low FR Seabreeze 13.77 15.13 15.59 2.0
41 Zaria Walker JR Flagler Palm Coast 17.73 15.15 14.55 1.1
42 Midlyne Thomas FR Flagler Palm Coast 13.64 15.32 12.26 0.4
43 Mariel Wiscmerer FR New Smyrna Beach 14.51 15.43 18.21 -1.3
44 Amya Brockington JR Atlantic (PO) 16.72 15.48 15.17 2.0
45 Saige McLemore FR New Smyrna Beach 12.55 15.49 15.34 -0.6
46 Lois Stevenson JR Spruce Creek 17.06 16.09 15.77 2.0
47 Kayla Culp SO Flagler Palm Coast 18.25 16.15 12.12 0.4
48 Isis June FR Flagler Palm Coast 16.41 16.24 12.67 2.3
49 Malisha Moise FR Flagler Palm Coast 21.43 17.14 18.34 -1.3
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cydney Wright JR Mainland 12.59
15 Kiley Stahlman SO University (OC) 13.86
20 Jaliyah Moore-Felton SO DeLand 13.98
25 Kaylyn Lane FR Lake Brantley 14.18
39 Phoenix Woods SO DeLand 15.11
42 Midlyne Thomas FR Flagler Palm Coast 15.32
47 Kayla Culp SO Flagler Palm Coast 16.15
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Alohnnaelyse Lee SR St. Augustine 15.51 10.56 15.25 13.03
5 Tremesha Harris FR Ed White 14.62 10.02 17.05 13.53
7 Yolanda Peprah-Asante SR Buchholz 14.77 13.81 12.31 13.67
36 Nadia White SO Fernandina Beach 16.32 15.72 17.82 14.97
40 Veronica Low FR Seabreeze 15.74 15.89 12.11 15.13
44 Amya Brockington JR Atlantic (PO) 19.51 14.56 20.13 15.48
46 Lois Stevenson JR Spruce Creek 17.06 19.31 18.51 16.09
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
17 Dashya Ellis SR Ed White 18.07 13.90
26 Aleah Johnson JR Mainland 11.21 14.19
43 Mariel Wiscmerer FR New Smyrna Beach 19.75 15.43
49 Malisha Moise FR Flagler Palm Coast 15.43 17.14
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Avari Walker SO Mainland 11.50 13.12 13.52 16.63 15.69
18 Endea Dixon SR DeLand 9.91 12.98 13.95 14.23 17.02
24 Rikkayla Madden SR Flagler Palm Coast 10.17 16.10 14.12 14.27 15.54
28 Kishayla Cherry SO Flagler Palm Coast 10.24 14.42 14.42 18.46 11.40
33 Jenessa Oxendine FR Atlantic (PO) 16.08 15.64 14.75 15.20 12.39
35 Chazae Joseph JR Flagler Palm Coast 11.90 12.05 14.87 17.25 15.77
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Fredericka Mackey SO DeLand 15.10 13.72 16.19 16.06 14.00
11 Yanari Padgett FR Atlantic (PO) 14.75 13.78 12.82 15.02 11.85
21 Toni Levy-Davis FR Buchholz 13.15 13.99 13.57 18.05 13.29
32 Marisa Gonzalez SO Flagler Palm Coast 18.23 14.70 13.09 18.97 14.12
34 Madeline Sims FR Flagler Palm Coast 16.26 14.78 15.82 10.79 16.85
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Tiajsa Carley JR Ed White 13.72
10 Jada Christian SO Buchholz 13.77
13 Haylee Gamble SR New Smyrna Beach 13.85
23 Gabriella Figureroa JR Buchholz 14.04
30 Na'Riya Perry SO Flagler Palm Coast 14.49
31 Chayil Logan FR Lake Brantley 14.56
45 Saige McLemore FR New Smyrna Beach 15.49
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Reggina Alexander SR Fernandina Beach 13.48 13.75 13.89 14.43
16 Minyara Jones SO St. Augustine 13.88 13.33 11.39 10.55
19 Brianna Henderson FR Ed White 13.96 15.50 10.47 15.64
27 Jo Tazashya Stephens SR Lake Brantley 14.40 15.12 16.42 13.11
37 Chenin Cook JR Seabreeze 15.00 13.65 16.50 16.50
41 Zaria Walker JR Flagler Palm Coast 15.15 19.40 18.79 19.24
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 8
W: 2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Anya Spragg JR Lake Brantley 13.60 15.10 12.52 15.92 16.05 16.32
12 Skye Humphrey JR Mainland 13.80 14.49 17.67 10.22 12.01 15.87
14 Ma'Shuyn Jeffers FR Flagler Palm Coast 13.85 17.32 15.24 12.75 11.36 10.81
22 Hailey Bovino SO Flagler Palm Coast 14.03 17.40 12.63 14.03 11.37 11.51
29 Makayla Dubose SR Fernandina Beach 14.42 10.24 16.01 16.44 12.41 10.67
38 Sophie Hernandez FR University (OC) 15.01 11.26 15.91 13.51 15.46 12.31
48 Isis June FR Flagler Palm Coast 16.24 19.65 20.47 19.00 19.17 13.81