February 28, 2020
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 200 Meters Finals

W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevar Williams SO DeLand 22.19 10
2 Abraham Fuentes SR DeLand 22.61 8
3 Theodore Lockley JR Mainland 22.66 6
4 Cornelius Cooks JR Ed White 23.36 5
5 Chris Lewis SO Seabreeze 23.65 4
6 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 23.77 3
7 Jakyli Johnson JR Ed White 24.55 2

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Kevar Williams SO DeLand 22.51 0.8
2 Chadrick Richards JR Lake Brantley 22.78 0.9
3 Abraham Fuentes SR DeLand 22.79 1.8
4 Cornelius Cooks JR Ed White 23.19 0.5
5 Jakyli Johnson JR Ed White 23.31 0.1
6 Theodore Lockley JR Mainland 23.49 1.1
7 Chris Lewis SO Seabreeze 23.54 0.8
8 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 23.56 0.1
9 Teddrick Thomas SR Flagler Palm Coast 23.68 0.8
10 Marcus Allen FR Flagler Palm Coast 23.78 1.1
11 Michael Harris FR Lake Brantley 23.79 0.3
12 Andrew Harris FR Lake Brantley 23.83 1.0
13 Nathaniel Davis SO Atlantic (PO) 23.84 0.3
14 Delbert Franklin JR Mainland 23.99 1.8
15 Jermaine Joyner FR Buchholz 23.99 0.9
16 James Fuller SR New Smyrna Beach 24.01 0.7
17 Latrell Whitehurst JR Fernandina Beach 24.05 1.8
18 Jadon Hampton SO Flagler Palm Coast 24.09 0.9
19 Saleem Garner JR Mainland 24.09 0.9
20 Kalonje Gordon SR Flagler Palm Coast 24.20 0.8
21 Richard Ballard JR Atlantic (PO) 24.21 1.1
22 Gabriel Jones SO Lake Brantley 24.27 0.7
23 Jevan Rivers JR Ed White 24.37 0.1
24 Travius Davis SO Spruce Creek 24.45 1.0
25 Tyler Smith JR Seabreeze 24.47 1.1
26 Kentrelle Williams SR Ed White 24.53 0.3
27 Ronin Davis SR University (OC) 24.53 0.7
28 Quandarius Smith JR Buchholz 24.57 0.5
29 D'Zirath Steward FR Flagler Palm Coast 24.64 1.0
30 Devin Franklin SO Mainland 24.77 0.5
31 Tyrek Whitfield SR St. Augustine 24.90 0.8
32 Isaac Oliver FR Seabreeze 25.12 1.8
33 Brandon Kalasnik FR Flagler Palm Coast 25.14 0.7
34 Miguel Castillo SO Flagler Palm Coast 25.23 1.0
35 Cyncere Wilson JR Spruce Creek 25.25 1.8
36 Cole Leasure JR University (OC) 25.26 1.1
37 Sebastian Bracamonte SO University (OC) 25.34 0.7
38 Oreoluwa Akinbo JR Flagler Palm Coast 25.37 0.1
39 Russel Adams JR Flagler Palm Coast 25.57 1.1
40 Jamarie Lang FR Buchholz 25.67 0.1
41 Andre Lucas FR Fernandina Beach 25.82 1.8
42 Ashton Bracewell FR Flagler Palm Coast 25.90 1.1
43 Javon Williams-Santiago SO Flagler Palm Coast 26.05 0.3
44 Ryan Alderman SO New Smyrna Beach 26.16 0.5
45 Dylan Allison JR Seabreeze 26.25 1.0
46 Brock Nanni SO New Smyrna Beach 26.30 0.9
47 Aiden Miner JR Flagler Palm Coast 26.40 0.8
48 Aiden Barnett SO Flagler Palm Coast 26.51 0.7
49 Isaiah Joseph FR Flagler Palm Coast 26.53 0.8
50 Eduardo Luna FR Flagler Palm Coast 26.54 1.1
51 Davin Kirouac JR Fernandina Beach 26.85 0.1
52 Maximus Campbell SR Atlantic (PO) 27.10 0.7
53 Matthew Joy SO Flagler Palm Coast 29.02 1.0
53 Benjamin Higgs FR Flagler Palm Coast 29.02 0.1
55 Austin Boylan-Bailey FR Flagler Palm Coast 29.07 0.3
56 Jeremiah Handberry SO Flagler Palm Coast 29.53 0.7
57 Dakota Schake FR Flagler Palm Coast 30.38 1.0
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Chadrick Richards JR Lake Brantley 22.78
15 Jermaine Joyner FR Buchholz 23.99
18 Jadon Hampton SO Flagler Palm Coast 24.09
19 Saleem Garner JR Mainland 24.09
46 Brock Nanni SO New Smyrna Beach 26.30
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Theodore Lockley JR Mainland 23.49
10 Marcus Allen FR Flagler Palm Coast 23.78
21 Richard Ballard JR Atlantic (PO) 24.21
25 Tyler Smith JR Seabreeze 24.47
36 Cole Leasure JR University (OC) 25.26
39 Russel Adams JR Flagler Palm Coast 25.57
42 Ashton Bracewell FR Flagler Palm Coast 25.90
50 Eduardo Luna FR Flagler Palm Coast 26.54
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kevar Williams SO DeLand 22.51
7 Chris Lewis SO Seabreeze 23.54
9 Teddrick Thomas SR Flagler Palm Coast 23.68
20 Kalonje Gordon SR Flagler Palm Coast 24.20
31 Tyrek Whitfield SR St. Augustine 24.90
47 Aiden Miner JR Flagler Palm Coast 26.40
49 Isaiah Joseph FR Flagler Palm Coast 26.53
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Abraham Fuentes SR DeLand 22.79
14 Delbert Franklin JR Mainland 23.99
17 Latrell Whitehurst JR Fernandina Beach 24.05
32 Isaac Oliver FR Seabreeze 25.12
35 Cyncere Wilson JR Spruce Creek 25.25
41 Andre Lucas FR Fernandina Beach 25.82
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Cornelius Cooks JR Ed White 23.19
28 Quandarius Smith JR Buchholz 24.57
30 Devin Franklin SO Mainland 24.77
44 Ryan Alderman SO New Smyrna Beach 26.16
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Andrew Harris FR Lake Brantley 23.83
24 Travius Davis SO Spruce Creek 24.45
29 D'Zirath Steward FR Flagler Palm Coast 24.64
34 Miguel Castillo SO Flagler Palm Coast 25.23
45 Dylan Allison JR Seabreeze 26.25
53 Matthew Joy SO Flagler Palm Coast 29.02
57 Dakota Schake FR Flagler Palm Coast 30.38
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 James Fuller SR New Smyrna Beach 24.01
22 Gabriel Jones SO Lake Brantley 24.27
27 Ronin Davis SR University (OC) 24.53
33 Brandon Kalasnik FR Flagler Palm Coast 25.14
37 Sebastian Bracamonte SO University (OC) 25.34
48 Aiden Barnett SO Flagler Palm Coast 26.51
52 Maximus Campbell SR Atlantic (PO) 27.10
56 Jeremiah Handberry SO Flagler Palm Coast 29.53
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jakyli Johnson JR Ed White 23.31
8 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 23.56
23 Jevan Rivers JR Ed White 24.37
38 Oreoluwa Akinbo JR Flagler Palm Coast 25.37
40 Jamarie Lang FR Buchholz 25.67
51 Davin Kirouac JR Fernandina Beach 26.85
53 Benjamin Higgs FR Flagler Palm Coast 29.02
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 9
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Michael Harris FR Lake Brantley 23.79
13 Nathaniel Davis SO Atlantic (PO) 23.84
26 Kentrelle Williams SR Ed White 24.53
43 Javon Williams-Santiago SO Flagler Palm Coast 26.05
55 Austin Boylan-Bailey FR Flagler Palm Coast 29.07