February 7, 2020
|
Abilene Christian - Abilene, TX
|
200m (Flat)

Girls' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kahdia Jones Junior Atlantic (PO) 1:46.27
2 Allison Drummond Junior Buchholz 1:49.85
3 Danielle Gill   Paxon 1:54.74
4 Lauren Taylor   Spruce Creek 1:55.20
5 Jailynn Youmas Senior Menendez 1:56.12
6 Maddison Green   Paxon 1:57.05
7 Jackie Langrell   New Smyrna Beach 1:57.06
8 Alexas Cox   Paxon 1:57.35
9 Ayanna Fulton Junior Flagler Palm Coast 1:59.23
10 McKenna Casimir Sophomore Flagler Palm Coast 1:59.64
11 Emma Guidoin   Ponte Vedra 2:00.14
12 Gabriella Figureroa Junior Buchholz 2:00.51
13 Kayleigh Johnson Freshman Flagler Palm Coast 2:01.35
14 Jewel Simmons Sophomore Spruce Creek 2:04.84
15 Abigail Tunkas   Menendez 2:06.68
16 Alyssa Bell Junior University (OC) 2:07.29
17 Jazmine Vargas   University (OC) 2:09.24
18 Amarhi Moore Senior Atlantic (PO) 2:09.27
19 Kathryn Handy Freshman Buchholz 2:11.01
20 Louisa Wagemann   Fernandina Beach 2:11.04
21 Addison Cutshaw   Fernandina Beach 2:21.21
22 Chinnel Rooplal   Atlantic (PO) 2:21.85
23 Riley Sauter   New Smyrna Beach 2:23.73
24 Grace Markel   New Smyrna Beach 2:52.23
Girls' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Lauren Taylor   Spruce Creek 1:55.20
12 Gabriella Figureroa Junior Buchholz 2:00.51
14 Jewel Simmons Sophomore Spruce Creek 2:04.84
15 Abigail Tunkas   Menendez 2:06.68
16 Alyssa Bell Junior University (OC) 2:07.29
24 Grace Markel   New Smyrna Beach 2:52.23
Girls' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Maddison Green   Paxon 1:57.05
7 Jackie Langrell   New Smyrna Beach 1:57.06
19 Kathryn Handy Freshman Buchholz 2:11.01
20 Louisa Wagemann   Fernandina Beach 2:11.04
21 Addison Cutshaw   Fernandina Beach 2:21.21
Girls' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jailynn Youmas Senior Menendez 1:56.12
8 Alexas Cox   Paxon 1:57.35
17 Jazmine Vargas   University (OC) 2:09.24
18 Amarhi Moore Senior Atlantic (PO) 2:09.27
22 Chinnel Rooplal   Atlantic (PO) 2:21.85
23 Riley Sauter   New Smyrna Beach 2:23.73
Girls' 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kahdia Jones Junior Atlantic (PO) 1:46.27
2 Allison Drummond Junior Buchholz 1:49.85
3 Danielle Gill   Paxon 1:54.74
9 Ayanna Fulton Junior Flagler Palm Coast 1:59.23
10 McKenna Casimir Sophomore Flagler Palm Coast 1:59.64
11 Emma Guidoin   Ponte Vedra 2:00.14
13 Kayleigh Johnson Freshman Flagler Palm Coast 2:01.35