February 7, 2020
|
Abilene Christian - Abilene, TX
|
200m (Flat)

Boys' 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nathan Bailes   Buchholz 1:24.50
2 Daniel Reyes Junior Spruce Creek 1:27.04
3 Ken'Deric Morton Senior Flagler Palm Coast 1:27.18
4 Bailey Tucker Senior Buchholz 1:27.45
5 Jamey Bennett   Flagler Palm Coast 1:28.12
6 Matthew Flint Junior Flagler Palm Coast 1:29.56
7 Kevante Caldwell Senior Atlantic (PO) 1:30.20
8 Darnell Rooplal Junior Atlantic (PO) 1:30.27
9 Luke Alexander Junior Buchholz 1:30.94
10 Joshua Hyde Senior Flagler Palm Coast 1:31.14
11 Jason Chum Senior Flagler Palm Coast 1:31.25
12 Kasey Wheatley   Spruce Creek 1:33.68
13 Alexander Barneski Junior Flagler Palm Coast 1:34.68
14 Sean Gilliam Sophomore Flagler Palm Coast 1:35.54
15 Cameron Daniel   Atlantic Coast 1:35.92
16 Mason Tandy   Atlantic (PO) 1:36.65
17 Aaron Hernandez   University (OC) 1:37.14
18 Masen Keltner   Flagler Palm Coast 1:37.87
19 Jeremi Weekes Senior University (OC) 1:37.94
20 Jeffrey Robinson   Atlantic (PO) 1:38.08
21 Abheesh Gupta Sophomore Atlantic Coast 1:39.35
22 Jose Cruz   University (OC) 1:39.41
23 Jalen Taylor   Paxon 1:40.91
24 Alexander Miller   Paxon 1:41.71
25 Saryn Hatcher   Paxon 1:41.75
26 Bryan Soudrain   Flagler Palm Coast 1:42.44
27 Chase Penna   University (OC) 1:46.19
28 Corey Johnson   Atlantic (PO) 1:46.97
29 Joshua Kanesky   Spruce Creek 1:47.68
30 Antonio Fuentes Freshman Menendez 1:47.77
31 Keegan Bille   Fernandina Beach 1:49.34
32 Nicholas Flowers   Paxon 1:53.70
33 Aiden Miner   Flagler Palm Coast 1:54.89
34 Joshua Bermudo   University (OC) 2:02.16
35 Rylan Atkinson   University (OC) 2:08.50
36 Matthew Santana   Menendez 2:09.23
37 Aidan Ruth   Satellite 2:09.98
38 Zach Cumbie   New Smyrna Beach 2:22.52
39 Pierce Parker   New Smyrna Beach 2:46.95
Boys' 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Daniel Reyes Junior Spruce Creek 1:27.04
7 Kevante Caldwell Senior Atlantic (PO) 1:30.20
9 Luke Alexander Junior Buchholz 1:30.94
15 Cameron Daniel   Atlantic Coast 1:35.92
24 Alexander Miller   Paxon 1:41.71
25 Saryn Hatcher   Paxon 1:41.75
28 Corey Johnson   Atlantic (PO) 1:46.97
32 Nicholas Flowers   Paxon 1:53.70
35 Rylan Atkinson   University (OC) 2:08.50
39 Pierce Parker   New Smyrna Beach 2:46.95
Boys' 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Darnell Rooplal Junior Atlantic (PO) 1:30.27
12 Kasey Wheatley   Spruce Creek 1:33.68
16 Mason Tandy   Atlantic (PO) 1:36.65
22 Jose Cruz   University (OC) 1:39.41
23 Jalen Taylor   Paxon 1:40.91
33 Aiden Miner   Flagler Palm Coast 1:54.89
34 Joshua Bermudo   University (OC) 2:02.16
36 Matthew Santana   Menendez 2:09.23
37 Aidan Ruth   Satellite 2:09.98
Boys' 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Aaron Hernandez   University (OC) 1:37.14
20 Jeffrey Robinson   Atlantic (PO) 1:38.08
21 Abheesh Gupta Sophomore Atlantic Coast 1:39.35
27 Chase Penna   University (OC) 1:46.19
29 Joshua Kanesky   Spruce Creek 1:47.68
30 Antonio Fuentes Freshman Menendez 1:47.77
38 Zach Cumbie   New Smyrna Beach 2:22.52
Boys' 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Bailey Tucker Senior Buchholz 1:27.45
14 Sean Gilliam Sophomore Flagler Palm Coast 1:35.54
18 Masen Keltner   Flagler Palm Coast 1:37.87
19 Jeremi Weekes Senior University (OC) 1:37.94
26 Bryan Soudrain   Flagler Palm Coast 1:42.44
31 Keegan Bille   Fernandina Beach 1:49.34
Boys' 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nathan Bailes   Buchholz 1:24.50
3 Ken'Deric Morton Senior Flagler Palm Coast 1:27.18
5 Jamey Bennett   Flagler Palm Coast 1:28.12
6 Matthew Flint Junior Flagler Palm Coast 1:29.56
10 Joshua Hyde Senior Flagler Palm Coast 1:31.14
11 Jason Chum Senior Flagler Palm Coast 1:31.25
13 Alexander Barneski Junior Flagler Palm Coast 1:34.68