March 12, 2020
|
Hernando - Brooksville, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jake Turner SR Armwood 2:02.80 10
2 Chigo Anunobi SO Armwood 2:05.04 8
3 Bokai Hilton Junior Nature Coast 2:09.50 6
4 Joseph Hoppe SR Zephyrhills 2:09.96 5
5 Cody Bishir SO Citrus 2:11.34 4
6 Adam Rahman Sophomore Nature Coast 2:12.01 3
7 Davin Stranger SR Weeki Wachee 2:12.30 2
8 Preston Lang SO Lake Gibson 2:13.91 1
9 Kadin Rahman Sophomore Nature Coast 2:13.99 -
10 Cisro Hill SO Hernando 2:14.32 -
11 Jaiden Raghunandan JR Weeki Wachee 2:14.38 -
12 Christian Hobbs FR Weeki Wachee 2:15.81 -
13 Brandon Rydzewski SO Lecanto 2:16.84 -
14 Kyle Desmond SR Springstead 2:16.91 -
15 Justin Fabela JR Hernando 2:17.10 -
16 Travis LaBelle FR Lecanto 2:20.54 -
17 Jack Gardner SO Citrus 2:24.82 -
18 Brody Bean   Central (Brooksville) 2:26.64 -
19 Dustin Day FR Zephyrhills 2:26.74 -
20 Aaron Romero SO Springstead 2:27.56 -
21 Luis Aponte SR Armwood 2:32.11 -
22 Caden Luyett FR Citrus 2:33.77 -
23 Christian Clemens FR Zephyrhills 2:35.59 -
24 Jamar Thomas FR Lake Gibson 2:36.63 -
25 Charlie Mindrup SO Fivay 2:37.30 -
26 Evan McQuown Junior Central (Brooksville) 2:37.80 -
27 Andrew Brittain FR Springstead 2:37.87 -
28 Emanuel Cabal FR Hernando 2:38.12 -
29 Colin Kearse 8 Seven Rivers Christian 2:47.52 -
30 Zach Saint 8 Seven Rivers Christian 2:52.35 -
  Blake Sheffield SO Lecanto NT   
  Isaiah Beutiler FR Central (Brooksville) NT   
  Marlon McClendon FR Lake Gibson NT   
  Demetrius Justiniano JR Fivay NT   
  Michael Ortiz FR Fivay NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Kadin Rahman Sophomore Nature Coast 2:13.99 -
16 Travis LaBelle FR Lecanto 2:20.54 -
17 Jack Gardner SO Citrus 2:24.82 -
18 Brody Bean   Central (Brooksville) 2:26.64 -
19 Dustin Day FR Zephyrhills 2:26.74 -
20 Aaron Romero SO Springstead 2:27.56 -
22 Caden Luyett FR Citrus 2:33.77 -
23 Christian Clemens FR Zephyrhills 2:35.59 -
24 Jamar Thomas FR Lake Gibson 2:36.63 -
25 Charlie Mindrup SO Fivay 2:37.30 -
26 Evan McQuown Junior Central (Brooksville) 2:37.80 -
27 Andrew Brittain FR Springstead 2:37.87 -
29 Colin Kearse 8 Seven Rivers Christian 2:47.52 -
30 Zach Saint 8 Seven Rivers Christian 2:52.35 -
  Marlon McClendon FR Lake Gibson NT   
  Isaiah Beutiler FR Central (Brooksville) NT   
  Michael Ortiz FR Fivay NT   
  Blake Sheffield SO Lecanto NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jake Turner SR Armwood 2:02.80 10
2 Chigo Anunobi SO Armwood 2:05.04 8
3 Bokai Hilton Junior Nature Coast 2:09.50 6
4 Joseph Hoppe SR Zephyrhills 2:09.96 5
5 Cody Bishir SO Citrus 2:11.34 4
6 Adam Rahman Sophomore Nature Coast 2:12.01 3
7 Davin Stranger SR Weeki Wachee 2:12.30 2
8 Preston Lang SO Lake Gibson 2:13.91 1
10 Cisro Hill SO Hernando 2:14.32 -
11 Jaiden Raghunandan JR Weeki Wachee 2:14.38 -
12 Christian Hobbs FR Weeki Wachee 2:15.81 -
13 Brandon Rydzewski SO Lecanto 2:16.84 -
14 Kyle Desmond SR Springstead 2:16.91 -
15 Justin Fabela JR Hernando 2:17.10 -
21 Luis Aponte SR Armwood 2:32.11 -
28 Emanuel Cabal FR Hernando 2:38.12 -
  Demetrius Justiniano JR Fivay NT