March 12, 2020
|
Hernando - Brooksville, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jake Turner SR Armwood 4:25.82 10
2 John Carbone   Central (Brooksville) 4:35.72 8
3 Rayaan Kader JR Springstead 4:47.14 6
4 Cody Bishir SO Citrus 4:49.30 5
5 Adam Rahman Sophomore Nature Coast 4:54.48 4
6 Kadin Rahman Sophomore Nature Coast 4:55.19 3
7 Thomas Tyler SO Citrus 4:58.53 2
8 Noah Fahey FR Nature Coast 5:14.18 1
9 Tristan Woods SO Citrus 5:16.93 -
10 Brandon Rydzewski SO Lecanto 5:19.76 -
11 Brandon Howie SO Hernando 5:20.92 -
12 Jeremiah Piraux SR Lecanto 5:21.13 -
13 Thomas Gianquitti SO Zephyrhills 5:27.22 -
14 Trevor Romondi SR Hernando 5:30.17 -
15 Caden Kearse SO Seven Rivers Christian 5:32.79 -
16 Jeremy Walker SR Hernando 5:32.80 -
17 Brody Bean   Central (Brooksville) 5:33.63 -
18 Andrew Brittain FR Springstead 5:33.99 -
19 Bryan Marquez JR Zephyrhills 5:35.20 -
20 Christian Clemens FR Zephyrhills 5:42.66 -
21 Ethan Sbani SO Springstead 5:44.66 -
22 Charlie Mindrup SO Fivay 5:48.52 -
23 Robert Fowler FR Lecanto 5:50.18 -
24 Evan McQuown Junior Central (Brooksville) 5:53.67 -
25 Colin Kearse 8 Seven Rivers Christian 5:56.03 -
26 Brandon Strong FR Weeki Wachee 6:22.31 -
27 Zach Saint 8 Seven Rivers Christian 6:24.76 -
  Michael Ortiz FR Fivay NT   
  Meuse Pierre SO Armwood NT   
  Cormac Murphy FR Weeki Wachee NT   
  Dominick Maisonet SO Weeki Wachee NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Trevor Romondi SR Hernando 5:30.17 -
15 Caden Kearse SO Seven Rivers Christian 5:32.79 -
17 Brody Bean   Central (Brooksville) 5:33.63 -
18 Andrew Brittain FR Springstead 5:33.99 -
19 Bryan Marquez JR Zephyrhills 5:35.20 -
20 Christian Clemens FR Zephyrhills 5:42.66 -
21 Ethan Sbani SO Springstead 5:44.66 -
23 Robert Fowler FR Lecanto 5:50.18 -
24 Evan McQuown Junior Central (Brooksville) 5:53.67 -
25 Colin Kearse 8 Seven Rivers Christian 5:56.03 -
26 Brandon Strong FR Weeki Wachee 6:22.31 -
27 Zach Saint 8 Seven Rivers Christian 6:24.76 -
  Cormac Murphy FR Weeki Wachee NT   
  Michael Ortiz FR Fivay NT   
  Dominick Maisonet SO Weeki Wachee NT   
  Meuse Pierre SO Armwood NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jake Turner SR Armwood 4:25.82 10
2 John Carbone   Central (Brooksville) 4:35.72 8
3 Rayaan Kader JR Springstead 4:47.14 6
4 Cody Bishir SO Citrus 4:49.30 5
5 Adam Rahman Sophomore Nature Coast 4:54.48 4
6 Kadin Rahman Sophomore Nature Coast 4:55.19 3
7 Thomas Tyler SO Citrus 4:58.53 2
8 Noah Fahey FR Nature Coast 5:14.18 1
9 Tristan Woods SO Citrus 5:16.93 -
10 Brandon Rydzewski SO Lecanto 5:19.76 -
11 Brandon Howie SO Hernando 5:20.92 -
12 Jeremiah Piraux SR Lecanto 5:21.13 -
13 Thomas Gianquitti SO Zephyrhills 5:27.22 -
16 Jeremy Walker SR Hernando 5:32.80 -
22 Charlie Mindrup SO Fivay 5:48.52 -