February 13, 2020
|
East Lake - Tarpon Springs, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Taylor Stone SR Osceola (Seminole) 2:43.27 2:20.75 2:54.53 2:06.68 1:45.57 10
2 Grace Marston SO Braden River 1:56.61 2:25.76 2:21.39 2:38.88 1:49.32 8
3 Juliana Courville SO Venice 3:08.14 2:26.98 1:57.59 2:44.62 2:29.92 6
4 Andrea Ballestero SO Osceola (Seminole) 1:49.49 2:27.95 1:43.57 2:07.24 2:39.79 5
5 Cathryne Newport JR Sunlake 1:53.03 2:34.83 2:54.96 2:08.51 2:53.41 4
6 Hailey Marston SO Braden River 2:52.48 2:35.38 2:30.72 2:19.85 2:07.42 3
7 Anna Breede SO George Steinbrenner 3:07.29 2:36.07 3:11.97 3:10.41 3:08.85 2
8 Annie Winborn FR Sunlake 1:57.20 2:38.37 2:14.62 2:46.29 3:16.38 1
9 Allison White JR Mitchell 2:21.42 2:38.89 2:15.06 2:16.65 2:24.59 -
10 Jensen Mayer SR Cambridge Christian 1:57.75 2:39.11 3:07.75 3:26.85 3:10.94 -
11 Caitlyn Culpepper SO Sunlake 3:26.06 2:39.73 2:39.73 2:54.11 2:42.93 -
12 Gretchen Ranson JR Cambridge Christian 1:52.20 2:40.28 3:28.37 3:21.96 3:12.34 -
13 Lindie Mayer SO Cambridge Christian 2:54.71 2:40.28 2:09.83 2:21.05 2:46.70 -
14 Alina Fruendt JR Sunlake 3:16.09 2:40.73 2:27.88 3:22.52 2:19.84 -
15 Alyssa Crettol JR Venice 1:59.88 2:42.00 2:51.72 2:45.24 2:37.14 -
16 Reese Small SO Palm Harbor University 3:23.73 2:46.99 2:53.67 3:35.42 3:22.06 -
17 Kristen Rood SR Clearwater Central Catholic 3:02.06 2:48.57 3:07.12 3:03.75 2:46.89 -
18 Haylee Marsicovetere FR North Port 2:22.04 2:49.09 2:38.95 2:30.49 2:42.33 -
19 Genavieve Newton FR Mitchell 2:34.29 2:53.35 2:23.88 3:26.29 2:46.42 -
20 Abigail Ralph FR Seminole 2:47.91 2:54.90 2:47.91 2:47.91 2:37.41 -
21 Erin Joyner JR Seminole 3:14.32 2:55.06 3:00.32 3:16.07 2:25.30 -
22 Skyler Vaughn JR Seminole 2:25.96 2:55.85 3:22.23 3:38.06 2:38.27 -
23 Bailey Budde JR Venice 3:41.37 2:57.09 2:05.74 3:27.20 3:02.41 -
24 Alexa Revello SO River Ridge 2:06.27 3:00.38 3:14.81 2:15.29 3:11.21 -
25 Ellen Densmore SO Palm Harbor University 3:31.90 3:01.11 3:26.47 3:26.47 2:15.84 -
26 Aubrie Woodward SO Osceola (Seminole) 2:30.33 3:01.11 3:31.90 3:48.20 2:39.38 -
27 Michelle Weber SO Clearwater Central Catholic 3:34.14 3:01.47 2:45.14 3:06.92 2:21.55 -
28 Lauren Elsey SO Palm Harbor University 3:26.68 3:02.90 2:55.59 3:15.71 2:22.67 -
29 Courtney Fornshell SR Clearwater 2:23.73 3:06.66 3:14.13 2:42.40 2:27.47 -
30 Adia D'Piazza FR Mitchell 3:58.76 3:09.49 2:33.49 3:49.29 3:05.70 -
31 Gwendolyn Cocuzza SO River Ridge 3:51.54 3:16.22 3:51.54 2:36.98 3:45.66 -
32 Annie Haupt JR Braden River 2:24.95 3:18.55 2:52.74 3:26.50 3:36.42 -
33 Kylee Wion JR River Ridge 3:07.71 3:21.83 3:52.11 4:22.38 4:16.33 -
34 Katherine Armstrong FR Clearwater 2:38.49 3:23.19 3:17.10 3:00.84 4:22.12 -
35 Ariel Farmer FR Gulf 2:59.52 3:31.20 2:42.63 3:58.66 2:34.18 -
36 Julia Reding JR Clearwater 3:05.92 3:33.70 2:29.59 2:53.10 3:33.70 -
37 Emily Stacey SR Gulf 3:37.31 3:39.50 4:23.40 4:21.21 2:35.85 -
38 Amaya Murphy SR Clearwater 4:48.48 3:45.37 2:53.54 4:10.16 3:04.81 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
15 Alyssa Crettol JR Venice 2:19.32 2:42.00 -
16 Reese Small SO Palm Harbor University 3:35.42 2:46.99 -
21 Erin Joyner JR Seminole 2:14.80 2:55.06 -
22 Skyler Vaughn JR Seminole 3:11.68 2:55.85 -
25 Ellen Densmore SO Palm Harbor University 2:23.08 3:01.11 -
27 Michelle Weber SO Clearwater Central Catholic 3:55.92 3:01.47 -
28 Lauren Elsey SO Palm Harbor University 2:09.86 3:02.90 -
32 Annie Haupt JR Braden River 3:48.34 3:18.55 -
33 Kylee Wion JR River Ridge 3:54.13 3:21.83 -
34 Katherine Armstrong FR Clearwater 4:01.80 3:23.19 -
35 Ariel Farmer FR Gulf 4:15.56 3:31.20 -
38 Amaya Murphy SR Clearwater 4:07.91 3:45.37 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Caitlyn Culpepper SO Sunlake 2:39.73 2:41.33 3:27.65 2:17.37 3:21.26 2:17.37 3:05.29 -
14 Alina Fruendt JR Sunlake 2:40.73 3:00.02 2:42.34 2:55.20 2:03.77 2:03.77 2:47.16 -
17 Kristen Rood SR Clearwater Central Catholic 2:48.57 2:04.75 2:24.97 2:46.89 2:53.63 3:13.86 1:59.69 -
18 Haylee Marsicovetere FR North Port 2:49.09 2:50.78 3:22.91 2:55.86 3:11.08 2:55.86 2:30.49 -
19 Genavieve Newton FR Mitchell 2:53.35 2:22.15 3:08.96 3:34.96 2:49.89 2:48.15 2:41.22 -
20 Abigail Ralph FR Seminole 2:54.90 2:07.68 2:47.91 3:03.65 2:19.92 2:33.92 2:44.41 -
23 Bailey Budde JR Venice 2:57.09 2:35.84 3:27.20 2:11.05 3:36.05 2:34.07 2:32.30 -
24 Alexa Revello SO River Ridge 3:00.38 2:18.90 3:40.07 3:49.09 3:54.50 3:40.07 2:15.29 -
26 Aubrie Woodward SO Osceola (Seminole) 3:01.11 2:55.68 3:55.45 2:39.38 2:33.95 3:46.39 3:46.39 -
29 Courtney Fornshell SR Clearwater 3:06.66 4:00.80 2:57.33 3:40.26 2:34.93 3:04.80 3:51.46 -
30 Adia D'Piazza FR Mitchell 3:09.49 2:44.86 3:54.97 3:53.08 3:43.60 2:18.33 3:56.87 -
31 Gwendolyn Cocuzza SO River Ridge 3:16.22 4:03.32 3:00.53 2:31.09 3:18.19 3:49.58 4:05.28 -
36 Julia Reding JR Clearwater 3:33.70 2:53.10 4:16.44 3:44.39 4:35.68 3:46.53 3:48.66 -
37 Emily Stacey SR Gulf 3:39.50 2:46.82 2:46.82 4:29.99 2:35.85 3:39.50 3:32.92 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Taylor Stone SR Osceola (Seminole) 2:20.75 2:03.86 2:17.94 2:43.27 2:58.76 10
2 Grace Marston SO Braden River 2:25.76 2:40.34 2:05.36 1:46.41 2:18.48 8
3 Juliana Courville SO Venice 2:26.98 1:59.06 2:00.53 2:34.33 3:05.20 6
4 Andrea Ballestero SO Osceola (Seminole) 2:27.95 2:36.83 2:14.64 2:42.75 1:48.01 5
5 Cathryne Newport JR Sunlake 2:34.83 2:27.09 2:20.90 3:13.54 2:54.96 4
6 Hailey Marston SO Braden River 2:35.38 2:29.17 2:19.85 3:22.00 2:21.40 3
7 Anna Breede SO George Steinbrenner 2:36.07 2:54.80 2:20.47 2:50.12 3:08.85 2
8 Annie Winborn FR Sunlake 2:38.37 3:24.30 2:05.12 3:13.22 2:14.62 1
9 Allison White JR Mitchell 2:38.89 2:10.29 2:37.31 2:13.47 1:59.17 -
10 Jensen Mayer SR Cambridge Christian 2:39.11 2:21.61 2:02.52 2:00.93 2:21.61 -
12 Gretchen Ranson JR Cambridge Christian 2:40.28 3:04.33 3:10.74 1:57.01 2:48.30 -
13 Lindie Mayer SO Cambridge Christian 2:40.28 3:05.93 2:46.70 2:30.67 3:09.13 -