February 13, 2020
|
East Lake - Tarpon Springs, FL

Girls' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 North Port Taylor Gray, Sarah Mendez, kylah Buckle, Charleze Borer 4:14.74 4:14.74 4:07.10 3:26.34 3:54.36 10
2 Clearwater Central Catholic Madison Hickey, Keeley Karnes, Kasey Singer, Emily Rich 4:18.01 5:30.26 5:19.94 4:25.75 5:07.04 8
3 Osceola (Seminole) Taylor Stone, Angeleena Waaland, Andrea Ballestero, Ciera Marion 4:20.50 3:54.45 4:38.74 5:28.23 3:31.01 6
4 Palm Harbor University Arion Newby, Rachael Reagan, Anna Davis, Daveela Bauer 4:30.28 5:05.42 4:30.28 3:14.61 5:32.45 5
5 Braden River Jamie Bolduc, Brooke McGreevy, Hannah King, Hailey Marston 4:32.85 5:51.98 3:54.66 3:38.28 3:43.74 4
6 Sunlake Meadow Millett, Annie Winborn, Cathryne Newport, Bailey Antunez 4:36.11 4:25.07 4:22.31 4:00.22 5:03.73 3
7 George Steinbrenner Rebecca Allen, Sydney Grimm, Anna Breede, Ayden Krueger 4:41.22 5:20.59 5:37.47 4:27.16 5:43.09 2
8 Seminole Sofia Johnston, Hailey Smith, Lily Jerauld, Madison Barrucci-Parlin 4:45.59 4:25.60 3:22.77 4:19.89 4:48.45 1
9 River Ridge Chole Adamson, Joanne Grove, Aleeah Bowman, Lynette Scutari 4:58.26 3:31.77 5:34.06 4:13.53 5:37.04 -
10 Gulf Courtney West, Ida Rose Moore, Lexie Duke, Rachel Van Ooyen 5:04.39 4:55.26 3:42.21 5:37.88 3:33.08 -
11 Mitchell Tracey Guash, Emily Redmon, Sarah Logan, Allison White 5:05.04 4:55.89 4:07.09 5:59.95 5:11.14 -
12 Clearwater Indya Benjamin, Kori Shackelford, Bilu Bianchi, Delaney Crandall 5:06.42 5:55.45 6:16.90 5:30.94 3:43.69 -
Girls' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
4 Palm Harbor University Newby, Reagan, Davis, Bauer 3:11.90 4:30.28 5:02.72 5
8 Seminole Johnston, Smith, Jerauld, Barrucci-Parlin 4:11.32 4:45.59 5:59.85 1
9 River Ridge Adamson, Grove, Bowman, Scutari 6:00.90 4:58.26 3:49.66 -
10 Gulf West, Moore, Duke, Van Ooyen 4:27.87 5:04.39 5:56.14 -
11 Mitchell Guash, Redmon, Logan, White 6:15.20 5:05.04 3:39.63 -
12 Clearwater Benjamin, Shackelford, Bianchi, Crandall 5:15.62 5:06.42 5:30.94 -
Girls' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 North Port Gray, Mendez, Buckle, Borer 3:21.25 3:59.46 5:20.98 4:14.74 4:52.95 10
2 Clearwater Central Catholic Hickey, Karnes, Singer, Rich 3:26.41 4:02.53 4:46.40 4:18.01 4:46.40 8
3 Osceola (Seminole) Stone, Waaland, Ballestero, Marion 3:31.01 3:44.03 4:28.32 4:20.50 4:49.16 6
5 Braden River Bolduc, McGreevy, King, Marston 4:02.84 3:38.28 3:32.83 4:32.85 5:19.24 4
6 Sunlake Millett, Winborn, Newport, Antunez 4:41.64 3:46.41 5:09.25 4:36.11 5:36.86 3
7 George Steinbrenner Allen, Grimm, Breede, Krueger 3:50.60 5:00.91 5:29.03 4:41.22 3:47.79 2