February 13, 2020
|
East Lake - Tarpon Springs, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jeffery Chamberlin SR Mitchell 51.82 10
2 Kyle Butchko JR River Ridge 52.26 8
3 Allen Eliacin Junior Gulf 52.28 6
4 Jacob Unger SR Mitchell 52.67 5
5 Nicard Labossiere JR North Port 52.91 4
6 John Schwinne SO North Port 53.00 3
7 Wendy Renoit SR North Port 53.24 2
8 Cameron Turnberger JR North Port 54.07 1
9 Alex Dunn SR Sunlake 54.15 -
10 Isaac Taveras SR Sunlake 54.16 -
11 Connor Walser JR Palm Harbor University 56.35 -
12 Sergio Robles SR Mitchell 56.54 -
13 Trent Seidl JR Clearwater Central Catholic 56.83 -
14 John Douglass JR George Steinbrenner 57.00 -
15 TJ Handsel JR East Lake 57.01 -
16 Julian Sammons JR East Lake 57.06 -
17 Jack Ferrari JR East Lake 57.08 -
18 Jaden Schroeder JR River Ridge 57.34 -
19 Luke Anderson SO East Lake 57.39 -
20 Jacob Snow SR Clearwater 57.59 -
21 Dustin Smith SR Venice 57.83 -
22 Austin Burt SR Venice 58.03 -
23 Noah Stahl SO River Ridge 58.14 -
24 Raul Dopico SR Sunlake 58.33 -
25 Arian Cangas SR Sunlake 58.48 -
26 William Wolf JR Braden River 58.54 -
27 Paul McCarthy SR George Steinbrenner 58.71 -
28 Michael Bielanski SR Venice 58.80 -
29 Deniel Espada   Clearwater 58.91 -
30 Jacob Sands SO Palm Harbor University 59.29 -
31 Sean Bender SO Osceola (Seminole) 59.51 -
32 Christian Nisperly SO Palm Harbor University 59.64 -
33 Torrean Britt JR Seminole 59.68 -
34 Shad Thomas FR Gulf 59.70 -
35 Oluwadamilare Ogunleye Senior Clearwater 1:00.04 -
36 John Stone SR River Ridge 1:00.89 -
37 Moksh Patel FR Gulf 1:01.17 -
38 Brandon Smith JR Braden River 1:01.24 -
39 Luke Jordan JR George Steinbrenner 1:01.34 -
40 Dominic Cosentino SR Clearwater Central Catholic 1:01.40 -
41 Jayden Schueler   Clearwater 1:02.20 -
42 Jake Bobb SR Osceola (Seminole) 1:02.43 -
43 Ian Kaminsky FR Gulf 1:04.01 -
44 Hayden Shaddock SR Palm Harbor University 1:04.03 -
45 Austin Pollack SO Dunedin 1:04.40 -
46 Michael Rodriguez SO Dunedin 1:04.54 -
47 Maverick Strot JR Braden River 1:04.77 -
48 Matthew Mills SO Dunedin 1:05.16 -
49 Marcelino Pozo SR Osceola (Seminole) 1:05.23 -
50 Kevin Haymore SO George Steinbrenner 1:05.26 -
51 Dayson Burnette FR Mitchell 1:06.20 -
52 Parker Wood SO Osceola (Seminole) 1:06.28 -
53 Lance Miller SO Dunedin 1:08.05 -
54 Christian Bhagwandin FR Seminole 1:28.54 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 TJ Handsel JR East Lake 57.01 -
24 Raul Dopico SR Sunlake 58.33 -
31 Sean Bender SO Osceola (Seminole) 59.51 -
32 Christian Nisperly SO Palm Harbor University 59.64 -
39 Luke Jordan JR George Steinbrenner 1:01.34 -
44 Hayden Shaddock SR Palm Harbor University 1:04.03 -
49 Marcelino Pozo SR Osceola (Seminole) 1:05.23 -
50 Kevin Haymore SO George Steinbrenner 1:05.26 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Connor Walser JR Palm Harbor University 56.35 -
19 Luke Anderson SO East Lake 57.39 -
25 Arian Cangas SR Sunlake 58.48 -
30 Jacob Sands SO Palm Harbor University 59.29 -
45 Austin Pollack SO Dunedin 1:04.40 -
48 Matthew Mills SO Dunedin 1:05.16 -
53 Lance Miller SO Dunedin 1:08.05 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Julian Sammons JR East Lake 57.06 -
27 Paul McCarthy SR George Steinbrenner 58.71 -
33 Torrean Britt JR Seminole 59.68 -
34 Shad Thomas FR Gulf 59.70 -
36 John Stone SR River Ridge 1:00.89 -
37 Moksh Patel FR Gulf 1:01.17 -
46 Michael Rodriguez SO Dunedin 1:04.54 -
52 Parker Wood SO Osceola (Seminole) 1:06.28 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Jack Ferrari JR East Lake 57.08 -
20 Jacob Snow SR Clearwater 57.59 -
35 Oluwadamilare Ogunleye Senior Clearwater 1:00.04 -
40 Dominic Cosentino SR Clearwater Central Catholic 1:01.40 -
42 Jake Bobb SR Osceola (Seminole) 1:02.43 -
43 Ian Kaminsky FR Gulf 1:04.01 -
47 Maverick Strot JR Braden River 1:04.77 -
54 Christian Bhagwandin FR Seminole 1:28.54 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Jaden Schroeder JR River Ridge 57.34 -
21 Dustin Smith SR Venice 57.83 -
28 Michael Bielanski SR Venice 58.80 -
29 Deniel Espada   Clearwater 58.91 -
38 Brandon Smith JR Braden River 1:01.24 -
41 Jayden Schueler   Clearwater 1:02.20 -
51 Dayson Burnette FR Mitchell 1:06.20 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Allen Eliacin Junior Gulf 52.28 6
7 Wendy Renoit SR North Port 53.24 2
12 Sergio Robles SR Mitchell 56.54 -
13 Trent Seidl JR Clearwater Central Catholic 56.83 -
14 John Douglass JR George Steinbrenner 57.00 -
22 Austin Burt SR Venice 58.03 -
23 Noah Stahl SO River Ridge 58.14 -
26 William Wolf JR Braden River 58.54 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jeffery Chamberlin SR Mitchell 51.82 10
2 Kyle Butchko JR River Ridge 52.26 8
4 Jacob Unger SR Mitchell 52.67 5
5 Nicard Labossiere JR North Port 52.91 4
6 John Schwinne SO North Port 53.00 3
8 Cameron Turnberger JR North Port 54.07 1
9 Alex Dunn SR Sunlake 54.15 -
10 Isaac Taveras SR Sunlake 54.16 -