March 6- 7, 2020
|
Tropical Park - Miami, FL

Girls 800m Run Division 1 Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Natalie Varela SR Gulliver Prep 2:07.51 2:12.77 2:11.45 2:33.80 2:23.28 2:00.94 10
2 Krystal Rodriguez JR Coral Reef 2:11.45 2:03.48 2:12.77 1:54.19 1:51.53 2:39.33 8
3 Lauren McGaffic FR Miami Country Day 2:03.42 1:54.03 2:14.15 2:00.74 2:26.23 2:27.57 6
4 Cha'iel Johnson FR St. Thomas Aquinas 1:59.45 2:00.79 2:14.21 2:53.13 2:20.92 1:55.42 5
5 Valerie Lastra SR Mater Academy 2:59.43 1:45.14 2:20.18 2:00.56 1:53.55 2:52.43 4
6 Lenai Hunter JR Miami Northwestern 2:34.25 2:44.16 2:21.51 1:50.38 3:01.14 2:55.48 3
7 Noemi Kerjean SR St. Brendan 2:37.64 2:39.09 2:24.62 2:01.48 3:00.78 2:15.95 2
8 Pia Beaulieu JR Boca Raton 2:47.70 2:31.66 2:25.82 2:57.90 2:40.41 3:02.28 1
9 Paola Bencosme JR Braddock 2:57.55 3:03.42 2:26.73 1:47.12 1:45.65 1:51.52 -
10 Brooke Scott JR Ransom Everglades 1:50.46 2:09.60 2:27.27 2:08.13 2:56.73 2:16.97 -
11 Jasmine Little   Dr. Phillips 2:18.69 3:05.90 2:27.54 3:07.38 2:12.79 1:55.09 -
12 Monica Lozada SR Pembroke Pines Charter 1:43.51 1:56.81 2:27.86 3:10.74 2:39.69 2:35.26 -
13 Faith Wallace SO St. Thomas Aquinas 2:56.93 2:53.85 2:33.85 2:41.55 2:56.93 2:30.78 -
  Cayla Moore SO Miami Southridge DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Jinah Mickens-malik JR Mater Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Dayna Dorestin SR Naples DNS DNS DNS DNS DNS DNS -

Girls 800m Run Division 1 Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Krystal Rodriguez JR Coral Reef 2:13.14 2:23.90 2:37.35 2:14.48 2:07.76 1:55.66 2:30.62
2 Lauren McGaffic FR Miami Country Day 1:40.89 1:43.69 2:59.36 2:20.12 2:24.33 2:07.51 2:25.73
3 Lenai Hunter JR Miami Northwestern 2:24.43 2:17.42 2:42.66 2:20.22 2:07.60 2:10.41 1:52.18
4 Natalie Varela SR Gulliver Prep 1:39.56 2:03.40 3:00.89 2:20.22 1:52.18 2:37.05 2:59.49
5 Cha'iel Johnson FR St. Thomas Aquinas 2:45.35 2:38.28 3:02.31 2:21.32 2:53.83 1:38.93 2:31.22
6 Pia Beaulieu JR Boca Raton 2:34.85 2:56.16 2:56.16 2:22.06 2:44.79 2:37.69 2:05.02
7 Noemi Kerjean SR St. Brendan 1:46.70 1:56.66 2:20.84 2:22.26 2:37.91 2:37.91 2:12.31
8 Valerie Lastra SR Mater Academy 2:58.14 2:01.14 3:00.99 2:22.51 3:00.99 2:12.54 2:29.64
9 Jinah Mickens-malik JR Mater Academy 2:23.42 2:13.38 1:50.44 2:23.42 2:09.08 1:44.70 2:03.35
10 Jasmine Little   Dr. Phillips 1:41.24 2:27.52 1:47.02 2:24.62 2:26.07 2:59.33 1:47.02
11 Dayna Dorestin SR Naples 1:54.80 2:12.24 2:57.28 2:25.31 3:03.09 2:39.85 2:58.74
12 Paola Bencosme JR Braddock 1:48.15 2:24.68 2:34.91 2:26.14 2:34.91 2:23.22 2:15.91
13 Faith Wallace SO St. Thomas Aquinas 2:26.55 1:46.99 2:20.69 2:26.55 2:20.69 1:51.38 1:49.92
14 Monica Lozada SR Pembroke Pines Charter 1:52.92 2:00.26 2:01.72 2:26.65 1:57.32 1:51.46 1:44.13
15 Cayla Moore SO Miami Southridge 1:53.12 1:51.66 2:41.61 2:26.91 1:56.06 1:42.84 1:45.78
16 Brooke Scott JR Ransom Everglades 1:53.96 2:26.52 1:43.60 2:28.00 1:53.96 2:50.20 3:09.44
17 Penelope Sosa SO Miami Coral Park 3:02.09 2:35.45 2:29.52 2:28.04 2:13.24 1:43.63 1:43.63
18 Kayla Clary SR Fort Lauderdale 2:36.12 3:08.83 2:40.58 2:28.68 2:27.20 2:27.20 2:27.20
19 Nina Starvaggi SO Gulliver Prep 2:16.98 2:00.60 2:51.23 2:28.89 2:11.03 2:36.34 2:33.36
20 Paola Garcia FR Lourdes 2:47.70 3:05.67 2:49.20 2:29.73 2:41.71 1:46.31 1:53.80
21 Ana Rodriguez JR Lourdes 1:58.61 3:15.17 1:55.60 2:30.13 2:22.63 2:22.63 2:22.63
22 Allison Astorga JR Braddock 3:01.82 2:36.27 2:00.21 2:30.26 2:09.23 2:24.25 2:03.22
23 Carmen Gonzalez DelValle SR Palmer Trinity 3:00.88 2:57.87 1:45.51 2:30.73 2:03.60 2:48.82 1:59.08
24 Morgan LaBord FR Jones 1:57.73 2:20.37 2:11.31 2:30.93 3:02.63 2:49.05 3:14.70
25 Emma Granda SO Lourdes 2:44.87 1:53.44 2:50.92 2:31.25 3:09.07 1:47.39 2:55.45
26 Vennise Shelton SR Piper 2:08.01 2:53.73 2:24.77 2:32.39 1:48.20 2:14.11 2:55.25
27 Camila Alvarez SR St. Brendan 2:29.88 1:57.76 2:51.29 2:32.93 1:57.76 1:59.29 2:51.29
28 Amaiya Samuel 8 American Heritage 2:14.77 2:33.14 2:31.61 2:33.14 2:36.21 2:45.40 3:03.77
29 Holly Spitler SR Fort Lauderdale 2:11.08 3:03.51 2:09.54 2:34.21 3:01.97 2:17.25 2:03.37
30 Daniela Alvarez FR St. Brendan 2:28.26 2:37.52 3:05.32 2:34.43 3:08.41 2:02.00 3:20.76
31 Alisha Doris SR North Miami 2:14.40 1:51.23 2:17.49 2:34.48 2:05.13 2:12.86 3:03.84
32 Antanyah Lee FR Miami Southridge 2:40.82 2:23.81 2:57.83 2:34.63 2:08.35 2:56.28 1:59.07
33 Victoria Siqueira SR Spanish River 1:53.09 2:07.03 2:19.42 2:34.91 2:45.76 3:13.64 2:16.32
34 Amyah Petit-juene SR Piper 3:16.74 2:27.17 1:59.28 2:34.91 2:44.21 3:12.09 3:19.84
35 Adrianna Diaz SR Carrollton 1:56.34 2:47.52 3:20.10 2:35.11 2:58.38 1:51.68 3:15.44
36 Danielle Martinez JR St. Thomas Aquinas 1:58.34 1:53.67 2:23.26 2:35.71 3:06.86 3:19.31 1:50.56
37 Lakeira Gathers SR Miami Northwestern 2:52.14 2:28.67 2:45.88 2:36.49 3:04.66 2:02.07 2:27.10
38 Nora El Abbar JR FAU High 2:13.05 2:03.66 2:50.62 2:36.53 3:15.67 2:45.93 1:57.40
39 Jasmin Williams SO Miami Southridge 2:03.94 2:22.76 3:12.97 2:36.88 3:11.40 2:41.59 2:27.47
40 Zoe Dantonio SR Naples 2:41.71 2:55.84 2:51.13 2:37.00 2:13.45 2:19.73 2:07.17
41 Isabella Smilowitz 7 Miami Country Day 2:16.96 2:51.59 3:12.06 2:37.42 2:12.24 3:21.50 2:02.79
42 Neith Reid el SO Raines 2:36.05 1:51.91 2:43.93 2:37.62 1:56.64 2:43.93 3:07.57
43 Katie Astorga JR Braddock 2:20.57 1:53.72 1:58.46 2:37.94 2:28.47 2:52.16 3:04.79
44 Roxanne Deisseroth Senior Dr. Phillips 2:31.85 2:08.12 3:05.06 2:38.17 2:28.68 2:42.92 2:38.17
45 Emelie Perez JR Coral Reef 2:30.35 2:35.10 2:12.94 2:38.26 3:05.17 2:05.03 3:13.08
46 Marissa Montadas SR Carrollton 2:31.49 2:15.55 2:47.44 2:39.46 2:07.57 3:19.33 1:51.63
47 CAMRYN GIVENS FR Miami Palmetto 3:03.59 2:49.22 3:00.40 2:39.64 2:41.24 3:14.76 3:17.96
48 Charlotte Clivio FR Gulliver Prep 2:41.31 2:25.34 2:25.34 2:39.71 3:14.85 2:09.37 2:41.31
49 Hannah Claytor FR Dr. Phillips 1:57.42 2:13.51 2:55.33 2:40.85 2:23.16 1:54.21 1:59.03
50 Prisilla Gonzalez SR iMater Prep 3:27.68 2:02.36 2:07.19 2:40.99 3:24.46 1:59.14 2:00.75
51 Katelyn Williams SO Coral Reef 3:15.94 2:16.03 2:03.07 2:41.93 2:32.22 2:32.22 3:30.51
52 VALERIA BUSCA   Doral Academy 2:07.11 2:10.37 2:47.85 2:42.96 3:23.70 2:51.11 2:18.52
53 Alexis Villarose SO Boca Raton 2:20.67 3:31.00 1:54.50 2:43.56 3:22.82 2:40.29 3:06.46
54 Kayla Facey FR Fort Lauderdale 2:40.67 3:28.21 3:13.45 2:43.94 3:08.53 2:52.14 2:52.14
55 Annabelle Sanders FR Ransom Everglades 2:19.52 2:06.39 2:55.63 2:44.14 3:02.20 2:57.28 2:08.03
56 Kiley McKernan FR Naples 3:20.32 2:16.28 1:58.22 2:44.19 2:06.43 2:04.79 2:21.21
57 Sarah Phillips JR Spanish River 3:11.36 2:05.37 2:33.42 2:44.96 2:36.72 2:48.26 2:07.02
58 Mina Trachtenberg SO FAU High 3:00.84 3:19.26 3:29.30 2:47.44 2:45.77 3:12.56 3:24.28
59 Shanice Ramsey FR Flanagan 3:29.79 1:57.49 3:31.47 2:47.83 3:19.72 2:12.59 2:57.90
60 BARBARA HERNANDEZ   Doral Academy 2:58.15 3:13.27 2:17.81 2:48.06 2:46.38 2:51.43 2:34.62
61 Natalie Rodriguez SR Varela 3:09.26 2:43.91 2:52.36 2:48.98 3:02.50 3:39.68 3:31.23
62 Samantha Prieto SO Miami Coral Park 2:44.28 2:03.64 2:39.20 2:49.36 2:49.36 3:23.24 3:02.91
63 Elena Fontana SR Varela 2:54.75 2:08.95 2:17.43 2:49.66 2:37.79 2:53.06 2:39.48
64 Joyah Anderson FR Miami Killian 2:17.53 2:43.00 2:59.98 2:49.79 2:43.00 3:06.77 2:49.79
65 Janiyah Moore SO South Dade 3:13.85 3:24.05 2:07.53 2:50.04 3:20.65 2:48.34 3:00.25
66 Isabella Morales FR Coral Gables 2:19.90 2:11.37 3:17.90 2:50.60 2:57.43 2:14.78 3:41.78
67 VALERIA MEJIA   Doral Academy 1:59.63 3:42.17 3:16.54 2:50.90 2:03.05 2:13.31 3:19.96
68 Kiara Betancourt SO Ferguson 2:56.60 3:18.89 3:03.46 2:51.45 3:15.46 2:30.88 2:49.74
69 Sofia Lara SO Ferguson 2:56.64 3:15.50 2:44.63 2:51.49 2:01.76 3:39.51 2:36.06
70 Ahlia Sandifer JR Homestead 2:25.06 2:04.34 2:49.24 2:52.69 3:08.24 3:34.14 3:32.41
71 Aliana Saia SO Spanish River 2:30.48 2:39.13 2:18.37 2:52.96 2:14.91 3:05.07 3:24.10
72 Natalie Lord JR West Orange 2:31.29 2:46.94 3:32.15 2:53.89 3:06.07 2:31.29 2:27.81
73 Ana Sofia Cepeda Diaz FR Boca Raton 3:42.04 2:12.87 2:25.11 2:54.83 3:14.07 3:08.82 3:08.82
74 ANAIS ROATTA Junior Miami Palmetto 3:33.49 2:16.50 3:03.74 2:54.99 3:17.74 3:36.99 2:51.49
75 Caniya Olizia SO Jones 3:00.28 2:34.03 2:41.03 2:55.03 3:24.79 2:37.53 2:18.28
76 Ariadna Torras FR Coral Gables 2:19.80 2:51.66 2:58.73 2:56.96 3:05.81 2:07.42 3:32.36
77 Aset Reid el SO Raines 2:14.98 2:23.86 3:08.26 2:57.60 3:31.35 3:15.36 2:52.28
78 Jania Martin SO Miami Washington 2:55.51 2:53.70 2:42.84 3:00.93 3:00.93 3:15.41 2:33.79
79 Jennine Rodriguez JR South Dade 3:38.56 2:14.78 3:11.24 3:02.13 2:18.42 2:23.89 3:18.53
80 Fredricka Wright JR Miramar 3:14.61 2:32.38 3:43.98 3:03.59 2:10.35 3:12.77 2:25.04
81 Asia Vinciguerra 7 Mater Academy (Cutler Bay) 3:59.31 3:15.13 3:50.10 3:04.08 2:53.04 3:50.10 3:59.31
82 Michelle Russo SO Mater Academy 3:15.25 2:27.36 3:29.98 3:04.19 2:51.30 2:14.46 2:53.14
83 Snaidine Petitfrere FR South Dade 2:39.35 3:14.56 3:21.97 3:05.29 3:07.15 3:31.23 3:33.09
84 Alexa Ernce FR FAU High 3:47.17 3:52.75 2:32.69 3:06.20 3:52.75 2:38.27 2:47.58
85 Stephanie Triana FR Miami Sunset 2:55.07 2:51.34 3:21.14 3:06.24 3:26.73 3:00.66 3:50.94
86 Paulina Ordonez SO Palmer Trinity 3:37.16 3:54.00 2:59.72 3:07.20 2:24.15 2:33.51 3:24.05
87 Isabella Galbis FR Westminster Christian 3:59.93 2:42.48 4:03.71 3:08.92 3:44.82 3:42.93 3:14.59
88 Brianna Romeo FR Dr. Krop 2:18.67 3:33.78 2:39.85 3:12.59 3:12.59 4:10.37 3:16.45
89 Paula Gomez FR Southwest Miami 4:12.78 2:59.71 3:21.43 3:17.48 3:39.21 3:58.95 2:43.91
90 ISABEL LOPEZ   Miami Palmetto 2:55.22 2:59.25 2:37.10 3:21.40 3:11.33 3:09.32 3:49.60
91 Alejandra Mora FR Palmer Trinity 4:16.85 4:06.32 2:48.43 3:30.53 2:42.11 3:26.32 3:20.01
92 Claudajah Brown JR North Miami 3:08.39 4:06.86 4:41.51 3:36.54 3:34.38 4:13.36 3:36.54
  Myrka Cadet JR American Heritage DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Keschay Smith SO Miami Northwestern DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Claire Kennedy JR Westminster Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Nicole Derivet SO Archimedean DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Danielle Bess SR American Heritage DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Isabella Marty FR Varela DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Vanessa Bustos JR Miami Sunset DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Franchesca Castillo JR Miami Sunset DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Isabella Velazquez FR Coral Gables DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Brianna Easy JR Dr. Krop DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Anissa Lespinasse-Casimir JR Dr. Krop DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jada Saloman SO Homestead DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Selket Reid el SO Raines DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Karlee Malloy SO Ransom Everglades DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Chakira Louis FR North Miami DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kumariyah Singh FR McArthur DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Skye Stewart FR McArthur DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ashanti Davis   Flanagan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Arianna Ritchie   Flanagan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ruthie McNeil SO West Orange DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Rebekah Gutierrez FR Mater Academy (Cutler Bay) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Giavanna Vinciguerra FR Mater Academy (Cutler Bay) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kayla Williams 7 Somerset Academy (PP) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sara Gumier 7 Somerset Academy (PP) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 800m Run Division 1 Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Natalie Varela SR Gulliver Prep 2:46.87 2:48.27 2:20.22 2:53.88 2:34.25 2:31.44
16 Brooke Scott JR Ransom Everglades 2:41.32 1:53.96 2:28.00 2:35.40 1:59.88 1:53.96
20 Paola Garcia FR Lourdes 3:07.17 2:35.72 2:29.73 2:22.25 2:41.71 2:13.26
28 Amaiya Samuel 8 American Heritage 2:27.02 2:27.02 2:33.14 2:13.24 2:00.98 2:42.33
29 Holly Spitler SR Fort Lauderdale 2:45.01 2:52.72 2:34.21 2:15.71 3:12.77 3:11.22
32 Antanyah Lee FR Miami Southridge 2:54.74 2:05.25 2:34.63 2:23.81 3:07.11 2:50.10
39 Jasmin Williams SO Miami Southridge 3:08.26 2:41.59 2:36.88 3:23.95 3:14.54 2:47.87
44 Roxanne Deisseroth Senior Dr. Phillips 2:30.27 3:06.64 2:38.17 2:31.85 1:58.63 2:58.74
60 BARBARA HERNANDEZ   Doral Academy 3:31.76 3:01.51 2:48.06 2:39.66 2:59.83 3:33.44
62 Samantha Prieto SO Miami Coral Park 3:04.61 2:05.33 2:49.36 2:03.64 2:35.82 2:42.59
63 Elena Fontana SR Varela 3:03.24 2:15.73 2:49.66 2:58.15 2:00.46 3:21.90
70 Ahlia Sandifer JR Homestead 3:39.32 2:31.97 2:52.69 3:42.77 2:31.97 3:06.51
80 Fredricka Wright JR Miramar 3:40.31 2:30.55 3:03.59 2:14.02 3:47.66 2:08.52
  Jada Saloman SO Homestead DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Giavanna Vinciguerra FR Mater Academy (Cutler Bay) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Franchesca Castillo JR Miami Sunset DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Danielle Bess SR American Heritage DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 800m Run Division 1 Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Jinah Mickens-malik JR Mater Academy 2:23.42
10 Jasmine Little   Dr. Phillips 2:24.62
17 Penelope Sosa SO Miami Coral Park 2:28.04
24 Morgan LaBord FR Jones 2:30.93
25 Emma Granda SO Lourdes 2:31.25
34 Amyah Petit-juene SR Piper 2:34.91
42 Neith Reid el SO Raines 2:37.62
46 Marissa Montadas SR Carrollton 2:39.46
54 Kayla Facey FR Fort Lauderdale 2:43.94
55 Annabelle Sanders FR Ransom Everglades 2:44.14
57 Sarah Phillips JR Spanish River 2:44.96
81 Asia Vinciguerra 7 Mater Academy (Cutler Bay) 3:04.08
88 Brianna Romeo FR Dr. Krop 3:12.59
92 Claudajah Brown JR North Miami 3:36.54
  Ruthie McNeil SO West Orange DNS
  Isabella Velazquez FR Coral Gables DNS
  Sara Gumier 7 Somerset Academy (PP) DNS
Girls 800m Run Division 1 Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Lauren McGaffic FR Miami Country Day 2:52.35 2:08.91 2:20.12
7 Noemi Kerjean SR St. Brendan 2:25.11 2:49.29 2:22.26
19 Nina Starvaggi SO Gulliver Prep 2:37.83 2:12.52 2:28.89
31 Alisha Doris SR North Miami 3:19.28 2:06.68 2:34.48
36 Danielle Martinez JR St. Thomas Aquinas 3:05.30 2:17.03 2:35.71
37 Lakeira Gathers SR Miami Northwestern 3:04.66 1:49.55 2:36.49
45 Emelie Perez JR Coral Reef 2:16.11 3:14.66 2:38.26
47 CAMRYN GIVENS FR Miami Palmetto 2:17.29 3:19.55 2:39.64
51 Katelyn Williams SO Coral Reef 3:28.89 3:19.18 2:41.93
67 VALERIA MEJIA   Doral Academy 3:04.58 2:38.94 2:50.90
76 Ariadna Torras FR Coral Gables 3:02.27 3:42.97 2:56.96
90 ISABEL LOPEZ   Miami Palmetto 3:07.31 3:07.31 3:21.40
  Myrka Cadet JR American Heritage DNF DNF DNF
  Chakira Louis FR North Miami DNS DNS DNS
  Brianna Easy JR Dr. Krop DNS DNS DNS
  Isabella Marty FR Varela DNS DNS DNS
  Rebekah Gutierrez FR Mater Academy (Cutler Bay) DNS DNS DNS
Girls 800m Run Division 1 Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Cha'iel Johnson FR St. Thomas Aquinas 2:21.32 2:39.70 2:35.46 2:58.07 2:42.52 1:43.17
15 Cayla Moore SO Miami Southridge 2:26.91 2:56.30 2:18.10 2:22.51 2:10.75 2:51.89
18 Kayla Clary SR Fort Lauderdale 2:28.68 2:19.76 2:13.82 2:27.20 2:09.36 3:07.34
22 Allison Astorga JR Braddock 2:30.26 2:36.27 2:12.23 2:30.26 2:30.26 3:10.83
30 Daniela Alvarez FR St. Brendan 2:34.43 3:08.41 2:43.70 2:23.62 1:51.19 3:03.78
40 Zoe Dantonio SR Naples 2:37.00 2:57.41 1:54.61 1:51.47 2:41.71 2:52.70
43 Katie Astorga JR Braddock 2:37.94 1:52.14 2:50.58 2:12.67 2:39.52 3:07.95
48 Charlotte Clivio FR Gulliver Prep 2:39.71 3:10.06 2:10.97 3:26.03 2:42.91 1:59.79
64 Joyah Anderson FR Miami Killian 2:49.79 3:40.73 2:09.04 3:25.45 3:35.64 3:25.45
69 Sofia Lara SO Ferguson 2:51.49 2:22.34 3:34.37 2:36.06 2:36.06 2:22.34
72 Natalie Lord JR West Orange 2:53.89 3:02.59 2:12.16 2:41.72 3:44.32 3:35.63
77 Aset Reid el SO Raines 2:57.60 2:06.10 3:49.11 3:02.93 2:50.50 2:48.72
83 Snaidine Petitfrere FR South Dade 3:05.29 2:22.68 2:52.32 3:20.12 2:37.50 3:16.41
  Selket Reid el SO Raines DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Arianna Ritchie   Flanagan DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Anissa Lespinasse-Casimir JR Dr. Krop DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Vanessa Bustos JR Miami Sunset DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 800m Run Division 1 Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Krystal Rodriguez JR Coral Reef 2:03.73 2:14.48 2:13.14 2:13.14 2:34.66 2:26.59
11 Dayna Dorestin SR Naples 1:53.35 2:25.31 2:52.92 2:06.42 3:07.45 2:19.50
14 Monica Lozada SR Pembroke Pines Charter 1:49.99 2:26.65 2:16.39 1:58.79 3:10.65 2:00.26
21 Ana Rodriguez JR Lourdes 2:40.64 2:30.13 3:09.17 2:07.61 3:10.67 3:03.16
26 Vennise Shelton SR Piper 2:55.25 2:32.39 2:12.58 2:29.35 2:33.92 2:29.35
38 Nora El Abbar JR FAU High 2:27.14 2:36.53 2:39.66 2:41.23 1:58.97 2:24.01
52 VALERIA BUSCA   Doral Academy 3:00.89 2:42.96 2:51.11 3:23.70 3:12.30 2:07.11
68 Kiara Betancourt SO Ferguson 2:18.88 2:51.45 2:27.45 3:10.31 2:12.02 2:18.88
71 Aliana Saia SO Spanish River 2:32.21 2:52.96 3:08.53 3:44.85 2:46.05 3:44.85
74 ANAIS ROATTA Junior Miami Palmetto 3:17.74 2:54.99 3:43.99 2:46.24 3:12.49 3:26.49
75 Caniya Olizia SO Jones 2:58.53 2:55.03 3:19.54 3:17.79 2:27.03 2:39.28
87 Isabella Galbis FR Westminster Christian 4:05.60 3:08.92 3:29.71 2:34.92 3:14.59 2:53.81
89 Paula Gomez FR Southwest Miami 2:53.79 3:17.48 4:14.75 2:18.24 2:20.21 3:49.08
  Claire Kennedy JR Westminster Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Nicole Derivet SO Archimedean DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ashanti Davis   Flanagan DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls 800m Run Division 1 Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Valerie Lastra SR Mater Academy 3:05.27 2:45.32 2:22.51
12 Paola Bencosme JR Braddock 2:33.45 1:56.92 2:26.14
13 Faith Wallace SO St. Thomas Aquinas 2:01.64 3:00.26 2:26.55
23 Carmen Gonzalez DelValle SR Palmer Trinity 2:12.65 2:23.20 2:30.73
33 Victoria Siqueira SR Spanish River 2:47.31 2:31.82 2:34.91
41 Isabella Smilowitz 7 Miami Country Day 3:23.08 2:23.26 2:37.42
58 Mina Trachtenberg SO FAU High 1:58.89 1:58.89 2:47.44
59 Shanice Ramsey FR Flanagan 3:07.97 3:04.62 2:47.83
61 Natalie Rodriguez SR Varela 3:09.26 1:59.98 2:48.98
65 Janiyah Moore SO South Dade 3:08.75 3:32.55 2:50.04
78 Jania Martin SO Miami Washington 3:35.31 2:53.70 3:00.93
79 Jennine Rodriguez JR South Dade 3:38.56 3:16.70 3:02.13
85 Stephanie Triana FR Miami Sunset 3:52.80 2:47.62 3:06.24
  Karlee Malloy SO Ransom Everglades DNS DNS DNS
  Skye Stewart FR McArthur DNS DNS DNS
  Kayla Williams 7 Somerset Academy (PP) DNS DNS DNS
Girls 800m Run Division 1 Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Lenai Hunter JR Miami Northwestern 2:20.22 2:21.63 2:09.01 2:27.24
6 Pia Beaulieu JR Boca Raton 2:22.06 2:07.86 2:29.17 3:01.84
27 Camila Alvarez SR St. Brendan 2:32.93 2:14.58 2:32.93 1:50.11
35 Adrianna Diaz SR Carrollton 2:35.11 2:27.36 1:57.89 2:50.63
49 Hannah Claytor FR Dr. Phillips 2:40.85 2:02.25 3:00.16 2:10.29
50 Prisilla Gonzalez SR iMater Prep 2:40.99 2:39.38 2:23.29 2:24.90
53 Alexis Villarose SO Boca Raton 2:43.56 2:46.84 2:51.74 2:58.28
56 Kiley McKernan FR Naples 2:44.19 2:24.49 2:16.28 3:21.96
66 Isabella Morales FR Coral Gables 2:50.60 3:31.55 3:29.84 2:18.19
73 Ana Sofia Cepeda Diaz FR Boca Raton 2:54.83 3:15.81 2:11.13 2:23.36
82 Michelle Russo SO Mater Academy 3:04.19 3:18.93 3:13.40 2:49.46
84 Alexa Ernce FR FAU High 3:06.20 3:15.51 3:30.41 3:54.62
86 Paulina Ordonez SO Palmer Trinity 3:07.20 3:31.54 3:10.95 2:11.04
91 Alejandra Mora FR Palmer Trinity 3:30.53 4:31.59 3:11.59 3:17.90
  Keschay Smith SO Miami Northwestern DNF DNF DNF DNF
  Kumariyah Singh FR McArthur DNS DNS DNS DNS