March 6- 7, 2020
|
Tropical Park - Miami, FL

Boys 200m Dash Division 1 Finals

W: 3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Da'marcus Fleming SR Miami Northwestern 20.55 10
2 Domictress Robinson JR Ribault 21.36 8
3 Tariq Garrison JR American Heritage 21.57 6
4 Jalen Brown FR Gulliver Prep 21.59 5
5 Xzavier Henderson SR Miami Columbus 21.97 4
6 Sean Watkins JR St. Thomas Aquinas 22.19 3
7 Craig Saddler SR Cardinal Gibbons 25.79 2
  Shawn Guerrier SR North Miami DNS -

Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Da'marcus Fleming SR Miami Northwestern 20.68 3.9
2 Xzavier Henderson SR Miami Columbus 21.31 4.0
3 Domictress Robinson JR Ribault 21.36 2.7
4 Craig Saddler SR Cardinal Gibbons 21.68 3.3
5 Shawn Guerrier SR North Miami 21.77 2.1
6 Jalen Brown FR Gulliver Prep 21.78 2.4
7 Sean Watkins JR St. Thomas Aquinas 21.80 2.1
8 Tariq Garrison JR American Heritage 21.89 2.8
9 Brenton Shippy SR Homestead 21.90 3.3
10 Tyrice Peterson SR Ribault 21.95 3.6
11 Shamar Morgan FR St. Thomas Aquinas 21.95 2.1
12 Jamari Sharpe SO Miami Northwestern 21.98 2.1
13 David Jones SR West Orange 22.00 2.4
14 Jackson Marseille SR Cardinal Gibbons 22.03 3.6
15 Jerrod Cameron SO St. Thomas Aquinas 22.04 3.4
16 Cody Brown JR Somerset Academy (PP) 22.05 3.5
17 Maurice Dawson SR First Coast 22.13 3.4
18 Alec Duhaney SR West Orange 22.14 3.8
19 Malakhi Harrigan SR Boyd Anderson 22.15 3.6
20 Emmanuel Pierre   Dr. Phillips 22.18 1.9
21 Darren McQueen SO Coral Gables 22.19 3.3
22 coleman Bennett SR Cardinal Gibbons 22.21 3.5
23 Matthew McDoom SO West Orange 22.29 2.9
24 Desmond Reid SO Miramar 22.33 3.9
25 Davonte Brown SR American Heritage 22.39 2.4
26 Duriel Moss JR Miami Columbus 22.42 2.9
27 Trevon Peterson SR Ribault 22.46 3.6
28 Quincy Burroughs SO Raines 22.48 3.9
29 Reginald Harden SR Raines 22.54 2.1
30 Daniel Daley SO Ransom Everglades 22.56 3.6
31 Jordan Givens JR Fort Lauderdale 22.57 3.3
32 Keshawn Renejuste SO Coral Gables 22.64 2.7
33 Lebron Williams SO Miami Southridge 22.65 3.8
34 Michael Delcin SR North Miami 22.66 2.4
35 Kyvon Tatham SO Pembroke Pines Charter 22.67 4.0
36 Zacchaeus Byrd SR American Heritage 22.74 2.4
37 NYHEIM FLOYD Senior Miami Palmetto 22.75 1.9
38 Eric Canelon SO Flanagan 22.79 2.8
39 Ethan Hanna SR Piper 22.80 3.8
40 Joshua Adams SO Spanish River 22.96 2.7
41 Arthur Olivares SR Doral Academy 22.98 3.8
42 Richard Cabrales   Dr. Phillips 23.02 3.5
43 Isaiah Fuller JR Belen Jesuit Prep 23.11 3.4
44 Schwartz Guilleau JR Spanish River 23.12 2.1
45 Damacio Green JR Miami Northwestern 23.20 4.0
46 Reech Daniel SR North Miami 23.22 4.0
47 Maurice Daniels SO Dr. Krop 23.24 3.9
48 Tyler Hamilton JR Coral Reef 23.31 3.3
49 Amin Hassan SR Gulliver Prep 23.32 3.3
50 Trayvaugh Robbins FR Piper 23.33 2.1
51 Nijeh Bethel SR Miami Washington 23.37 1.9
52 Antonio Lopez SR Braddock 23.40 2.9
53 Darius Baker SR Miami Edison 23.50 3.6
54 Dequan Courtney SO Miami Edison 23.54 2.1
55 Douglas Hernendez FR Mater Academy 23.55 3.4
56 Dwight Crews JR Coral Gables 23.56 2.1
57 Antwone Lafluer SR Homestead 23.61 2.4
58 Christopher Brice JR Southwest Miami 23.64 2.6
59 Da'Sani Thomas JR Miami Killian 23.70 2.8
60 Mischael Francois JR Naples 23.71 2.4
61 Shai Momplaisir FR Dr. Krop 23.81 2.6
62 Jorge Mesa SO Belen Jesuit Prep 23.85 2.1
63 Damian Gonzalez SO Braddock 24.02 2.7
64 Horacio Johnson JR Miami Washington 24.02 2.9
65 Reginald Alvin SR Dr. Krop 24.04 3.3
66 Javaris Jones SO St. Brendan 24.05 3.6
67 Jarrisien Washington SR Miami Edison 24.12 3.9
68 Quincy Moore JR Coral Reef 24.17 4.0
69 COLIN BESARES SO Miami Palmetto 24.21 3.5
70 Richard Dandrige FR St. Brendan 24.24 2.9
71 Jose Corbo JR Palmer Trinity 24.25 3.5
72 Joshua Canada SO Miami Sunset 24.29 3.3
73 Jean Mendoza SO Miami Coral Park 24.33 3.3
74 Tyler Price SR Miramar 24.35 2.4
75 Kyndal Royal JR Palmer Trinity 24.41 2.8
76 Ernie Rodriguez SO Mater Academy 24.47 3.4
77 Christian Hodge SR Spanish River 24.50 2.4
78 Jonathan Nabaka SO Miami Beach 24.51 3.3
79 Raymond Williams JR Miami Sunset 24.51 3.9
80 Immanuel Byrum FR Miami Sunset 24.56 2.4
81 Yourhi Dalmacy SR Boca Raton 24.85 3.5
82 MARTIN ZULUAGA SR Doral Academy 24.97 3.6
83 Akira Melvin SR South Dade 25.01 3.8
84 Brandon Valdes SO Varela 25.15 2.6
85 SANTIAGO MOLANO JR Doral Academy 25.21 2.7
86 Daniel Saviano FR FAU High 25.32 3.8
87 Maverick St Louis SR Naples 25.42 2.1
88 Collin Bethel SO Southwest Miami 25.53 2.4
89 Brian Alonzo SO Varela 25.62 3.6
90 Sebastian Salazar SO Palmer Trinity 25.64 3.8
91 Cesareo Beruvides FR Braddock 25.74 4.0
92 Alexander Baez JR Miami Killian 26.04 2.9
93 Theophilus Howe SO Varela 26.08 3.5
94 Joe Ross SO FAU High 26.14 3.6
95 Lorenzo Rhodel SR Southwest Miami 26.26 2.8
96 Brian Cordova FR iMater Prep 26.34 1.9
97 EDDIE CHAPPELL JR Miami Palmetto 26.76 2.1
98 Carlos Aleman SR Miami Coral Park 26.80 2.4
99 Brian Hernandez FR iMater Prep 26.89 1.9
100 Micheal Paoliello SR Miami Coral Park 27.27 3.5
101 Zidane Wisdom JR Miramar 27.63 3.3
102 Patrick Reeves SO Miami Killian 27.77 2.4
103 Osny Dosina SO Boca Raton 28.10 2.6
104 Daniel Acosta FR iMater Prep 28.12 3.8
105 Daniel Chirinos 6 Mater Academy (Cutler Bay) 32.05 3.4
106 Aaron Campbell JR Piper 40.75 3.6
  Joshua Keller SR Cypress Bay DNS -
  Joshua Johnson JR Cypress Bay DNS -
  Joseph Lopez-Ulacia SR Archimedean DNS -
  Matthew Ariza SO Archimedean DNS -
  Sebastian Vanegas SO Archimedean DNS -
  Jeremiah Peters JR Miami Washington DNS -
  Tyree Womble SR Hialeah-Miami Lakes DNS -
  James Richardson JR Hialeah-Miami Lakes DNS -
  Alejandro Xiques JR Archbishop Carroll DNS -
  David De La Rosa FR Archbishop Carroll DNS -
  Noah Florio SR FAU High DNS -
  Thompson Defhommes FR Naples DNS -
  Kamari Scott FR Raines DNS -
  Micheal Crosby SO South Dade DNS -
  Alex Collier SR Orange Park DNS -
  Jerry Johnson   Miami Beach DNS -
  Gavin Basner   Miami Beach DNS -
  Joshua Medina JR McArthur DNS -
  Sedrick Irvin FR Gulliver Prep DNS -
  Nicholas Willingham JR Fort Lauderdale DNS -
  Jacquez Jones Senior Dr. Phillips DNS -
  Deandre Everett SO Dade Christian DNS -
  William Fowles FR Dade Christian DNS -
  Darian Anderson SO Dade Christian DNS -
  Donovan Bryant JR Coral Reef DNS -
  Tremonte Underwood FR Miami Columbus DNS -
  Mathew Beliard SR Boca Raton DNS -
  Bryan Bjorkman SO Belen Jesuit Prep DNS -
  Jorge Salazar 7 Mater Academy (Cutler Bay) DNS -
  Ricardo Palenzuela 6 Mater Academy (Cutler Bay) DNS -
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 1
W: 3.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Da'marcus Fleming SR Miami Northwestern 20.68
24 Desmond Reid SO Miramar 22.33
28 Quincy Burroughs SO Raines 22.48
47 Maurice Daniels SO Dr. Krop 23.24
67 Jarrisien Washington SR Miami Edison 24.12
79 Raymond Williams JR Miami Sunset 24.51
  Jorge Salazar 7 Mater Academy (Cutler Bay) DNS
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 2
W: 4.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Xzavier Henderson SR Miami Columbus 21.31
35 Kyvon Tatham SO Pembroke Pines Charter 22.67
45 Damacio Green JR Miami Northwestern 23.20
46 Reech Daniel SR North Miami 23.22
68 Quincy Moore JR Coral Reef 24.17
91 Cesareo Beruvides FR Braddock 25.74
  Deandre Everett SO Dade Christian DNS
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 3
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Domictress Robinson JR Ribault 21.36
32 Keshawn Renejuste SO Coral Gables 22.64
40 Joshua Adams SO Spanish River 22.96
63 Damian Gonzalez SO Braddock 24.02
85 SANTIAGO MOLANO JR Doral Academy 25.21
  Jerry Johnson   Miami Beach DNS
  Donovan Bryant JR Coral Reef DNS
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 4
W: 3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Brenton Shippy SR Homestead 21.90
21 Darren McQueen SO Coral Gables 22.19
31 Jordan Givens JR Fort Lauderdale 22.57
48 Tyler Hamilton JR Coral Reef 23.31
49 Amin Hassan SR Gulliver Prep 23.32
65 Reginald Alvin SR Dr. Krop 24.04
101 Zidane Wisdom JR Miramar 27.63
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 5
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
58 Christopher Brice JR Southwest Miami 23.64
61 Shai Momplaisir FR Dr. Krop 23.81
84 Brandon Valdes SO Varela 25.15
103 Osny Dosina SO Boca Raton 28.10
  Kamari Scott FR Raines DNS
  Alex Collier SR Orange Park DNS
  Sedrick Irvin FR Gulliver Prep DNS
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 6
W: 3.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Craig Saddler SR Cardinal Gibbons 21.68
72 Joshua Canada SO Miami Sunset 24.29
73 Jean Mendoza SO Miami Coral Park 24.33
78 Jonathan Nabaka SO Miami Beach 24.51
  David De La Rosa FR Archbishop Carroll DNS
  Darian Anderson SO Dade Christian DNS
  Mathew Beliard SR Boca Raton DNS
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 7
W: 2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Matthew McDoom SO West Orange 22.29
26 Duriel Moss JR Miami Columbus 22.42
52 Antonio Lopez SR Braddock 23.40
64 Horacio Johnson JR Miami Washington 24.02
70 Richard Dandrige FR St. Brendan 24.24
92 Alexander Baez JR Miami Killian 26.04
  Noah Florio SR FAU High DNS
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 8
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Shawn Guerrier SR North Miami 21.77
7 Sean Watkins JR St. Thomas Aquinas 21.80
44 Schwartz Guilleau JR Spanish River 23.12
62 Jorge Mesa SO Belen Jesuit Prep 23.85
97 EDDIE CHAPPELL JR Miami Palmetto 26.76
  Alejandro Xiques JR Archbishop Carroll DNS
  Joshua Medina JR McArthur DNS
  Ricardo Palenzuela 6 Mater Academy (Cutler Bay) DNS
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 9
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jalen Brown FR Gulliver Prep 21.78
25 Davonte Brown SR American Heritage 22.39
34 Michael Delcin SR North Miami 22.66
57 Antwone Lafluer SR Homestead 23.61
60 Mischael Francois JR Naples 23.71
74 Tyler Price SR Miramar 24.35
102 Patrick Reeves SO Miami Killian 27.77
  Jeremiah Peters JR Miami Washington DNS
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 10
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 David Jones SR West Orange 22.00
36 Zacchaeus Byrd SR American Heritage 22.74
77 Christian Hodge SR Spanish River 24.50
80 Immanuel Byrum FR Miami Sunset 24.56
88 Collin Bethel SO Southwest Miami 25.53
98 Carlos Aleman SR Miami Coral Park 26.80
  Thompson Defhommes FR Naples DNS
  Tremonte Underwood FR Miami Columbus DNS
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 11
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Tariq Garrison JR American Heritage 21.89
38 Eric Canelon SO Flanagan 22.79
59 Da'Sani Thomas JR Miami Killian 23.70
75 Kyndal Royal JR Palmer Trinity 24.41
95 Lorenzo Rhodel SR Southwest Miami 26.26
  Joshua Keller SR Cypress Bay DNS
  Joseph Lopez-Ulacia SR Archimedean DNS
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 12
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Emmanuel Pierre   Dr. Phillips 22.18
37 NYHEIM FLOYD Senior Miami Palmetto 22.75
51 Nijeh Bethel SR Miami Washington 23.37
96 Brian Cordova FR iMater Prep 26.34
99 Brian Hernandez FR iMater Prep 26.89
  Nicholas Willingham JR Fort Lauderdale DNS
  Jacquez Jones Senior Dr. Phillips DNS
  William Fowles FR Dade Christian DNS
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 13
W: 3.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Alec Duhaney SR West Orange 22.14
33 Lebron Williams SO Miami Southridge 22.65
39 Ethan Hanna SR Piper 22.80
41 Arthur Olivares SR Doral Academy 22.98
83 Akira Melvin SR South Dade 25.01
86 Daniel Saviano FR FAU High 25.32
90 Sebastian Salazar SO Palmer Trinity 25.64
104 Daniel Acosta FR iMater Prep 28.12
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 14
W: 3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Malakhi Harrigan SR Boyd Anderson 22.15
53 Darius Baker SR Miami Edison 23.50
94 Joe Ross SO FAU High 26.14
106 Aaron Campbell JR Piper 40.75
  Joshua Johnson JR Cypress Bay DNS
  Sebastian Vanegas SO Archimedean DNS
  Micheal Crosby SO South Dade DNS
  Bryan Bjorkman SO Belen Jesuit Prep DNS
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 15
W: 3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Tyrice Peterson SR Ribault 21.95
14 Jackson Marseille SR Cardinal Gibbons 22.03
27 Trevon Peterson SR Ribault 22.46
30 Daniel Daley SO Ransom Everglades 22.56
66 Javaris Jones SO St. Brendan 24.05
82 MARTIN ZULUAGA SR Doral Academy 24.97
89 Brian Alonzo SO Varela 25.62
  James Richardson JR Hialeah-Miami Lakes DNS
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 16
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Shamar Morgan FR St. Thomas Aquinas 21.95
12 Jamari Sharpe SO Miami Northwestern 21.98
29 Reginald Harden SR Raines 22.54
50 Trayvaugh Robbins FR Piper 23.33
54 Dequan Courtney SO Miami Edison 23.54
56 Dwight Crews JR Coral Gables 23.56
87 Maverick St Louis SR Naples 25.42
  Gavin Basner   Miami Beach DNS
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 17
W: 3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Cody Brown JR Somerset Academy (PP) 22.05
22 coleman Bennett SR Cardinal Gibbons 22.21
42 Richard Cabrales   Dr. Phillips 23.02
69 COLIN BESARES SO Miami Palmetto 24.21
71 Jose Corbo JR Palmer Trinity 24.25
81 Yourhi Dalmacy SR Boca Raton 24.85
93 Theophilus Howe SO Varela 26.08
100 Micheal Paoliello SR Miami Coral Park 27.27
Boys 200m Dash Division 1 Preliminaries Heat 18
W: 3.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Jerrod Cameron SO St. Thomas Aquinas 22.04
17 Maurice Dawson SR First Coast 22.13
43 Isaiah Fuller JR Belen Jesuit Prep 23.11
55 Douglas Hernendez FR Mater Academy 23.55
76 Ernie Rodriguez SO Mater Academy 24.47
105 Daniel Chirinos 6 Mater Academy (Cutler Bay) 32.05
  Matthew Ariza SO Archimedean DNS
  Tyree Womble SR Hialeah-Miami Lakes DNS