February 28, 2020
|
Pinellas Park - Largo, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Seth Martinez JR Lennard 4:34.23 10
2 David Denkler   Largo 4:41.31 8
3 Hector Monforte SR St. Petersburg 4:41.80 6
4 Cade Deputy SO Clearwater Central Catholic 4:43.58 5
5 Frank Tenore SO St. Petersburg 4:44.22 4
6 Ty Scott SO Bell Creek 4:53.21 3
7 Gavin Pagan SR Lakewood 4:53.34 2
8 Sean Koletsos SO Clearwater Central Catholic 4:58.37 1
9 Thomas Whittington SR Osceola (Seminole) 4:58.55 -
10 Ethan Laue FR Seminole 4:58.62 -
11 Ian McManus SO Osceola (Seminole) 5:00.33 -
12 Conor Laue JR Seminole 5:02.63 -
13 Patrick Cappelli SO Osceola (Seminole) 5:03.45 -
14 Aaron Rubaii SO Osceola (Seminole) 5:04.55 -
15 Javarious Gordon   Largo 5:05.24 -
16 Jonathan Yacobi Junior Largo 5:05.66 -
17 Sebastian Correa SO Bell Creek 5:08.43 -
18 Thomas Wynne JR Osceola (Seminole) 5:08.84 -
19 Matues DosAnjos JR Largo 5:12.39 -
20 Jay Irby SO St. Petersburg 5:17.36 -
21 Darius Harrison SO Lennard 5:22.86 -
22 Eric Cisliek SO Osceola (Seminole) 5:23.28 -
23 Eric Lockett SR Lennard 5:23.57 -
24 Erasmo Passaro JR St. Petersburg 5:24.78 -
25 Shane Cataldo SO Seminole 5:26.66 -
26 Rodrigo Escardo SO Osceola (Seminole) 5:31.48 -
27 Isaac Trujilio   Largo 5:32.28 -
28 Samuel Timberlake SR Seminole 5:37.85 -
29 Kendrick Wilson FR St. Petersburg 5:38.55 -
30 Datarian Kincade SO St. Petersburg 5:40.27 -
31 Alexander Staveley Junior Largo 5:40.36 -
32 Chris Cottrell SR Osceola (Seminole) 5:42.38 -
33 Chase LaGrande SO Osceola (Seminole) 5:42.58 -
34 Gabe Wachtler SO Osceola (Seminole) 5:42.95 -
35 Jackson Bradley FR Seminole 5:44.37 -
36 Andrew Miley SO Clearwater Central Catholic 5:45.82 -
37 Keenan Laperriere FR Seminole 5:46.27 -
38 Wesley Ray FR Seminole 5:47.59 -
39 Raymond Chau Junior Largo 5:47.91 -
40 Angus Kilroy FR Seminole 5:55.28 -
41 Adam Lim SO Largo 5:55.77 -
42 Gavin Bridgewater SR Pinellas Park 5:57.45 -
43 Carlos Arcusa SO Largo 5:58.45 -
44 Joshua Ward SO Osceola (Seminole) 6:00.37 -
45 Jackson Sullivan JR St. Petersburg 6:01.29 -
46 Steven Gowski SO Clearwater Central Catholic 6:02.37 -
47 Eric Jiang   Largo 6:02.59 -
48 Scott Richarz SO Clearwater Central Catholic 6:03.38 -
49 Finlay Williamson SO Clearwater Central Catholic 6:04.28 -
50 Jacob Patag SO Largo 6:15.49 -
51 Justin Ming SO Clearwater Central Catholic 6:16.45 -
52 Joshua Colon JR Pinellas Park 6:20.36 -
53 Lennis Mitchell JR St. Petersburg 6:20.84 -
54 Andrew Terry FR Osceola (Seminole) 6:22.80 -
55 Colin Davis FR Largo 6:27.83 -
56 Connor Inglima SO Largo 6:28.47 -
57 Donald Bitler FR Seminole 6:30.48 -
58 Mohammed Essa JR St. Petersburg 6:31.77 -
59 Dominic Ballone FR Lennard 6:34.88 -
60 Ty Nguyen SO St. Petersburg 6:35.56 -
61 James Moran JR Seminole 6:42.39 -
62 Adarrien Alexis SO Lennard 6:44.80 -
63 Giovanni Siracusa FR Clearwater Central Catholic 6:45.73 -
64 Brendan Black FR Seminole 6:46.34 -
65 Daniel Porter SO Largo 6:52.51 -
66 Devan Rojas SO Clearwater Central Catholic 7:19.29 -
67 Damien Mesen FR St. Petersburg 7:24.76 -
68 Dylan Phelps SO Clearwater Central Catholic 7:30.58 -
  Brogan Slater-White FR St. Petersburg DNF -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Matues DosAnjos JR Largo 5:12.39 -
20 Jay Irby SO St. Petersburg 5:17.36 -
29 Kendrick Wilson FR St. Petersburg 5:38.55 -
30 Datarian Kincade SO St. Petersburg 5:40.27 -
31 Alexander Staveley Junior Largo 5:40.36 -
37 Keenan Laperriere FR Seminole 5:46.27 -
41 Adam Lim SO Largo 5:55.77 -
45 Jackson Sullivan JR St. Petersburg 6:01.29 -
52 Joshua Colon JR Pinellas Park 6:20.36 -
53 Lennis Mitchell JR St. Petersburg 6:20.84 -
56 Connor Inglima SO Largo 6:28.47 -
58 Mohammed Essa JR St. Petersburg 6:31.77 -
59 Dominic Ballone FR Lennard 6:34.88 -
60 Ty Nguyen SO St. Petersburg 6:35.56 -
61 James Moran JR Seminole 6:42.39 -
62 Adarrien Alexis SO Lennard 6:44.80 -
63 Giovanni Siracusa FR Clearwater Central Catholic 6:45.73 -
64 Brendan Black FR Seminole 6:46.34 -
65 Daniel Porter SO Largo 6:52.51 -
66 Devan Rojas SO Clearwater Central Catholic 7:19.29 -
67 Damien Mesen FR St. Petersburg 7:24.76 -
68 Dylan Phelps SO Clearwater Central Catholic 7:30.58 -
  Brogan Slater-White FR St. Petersburg DNF -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Erasmo Passaro JR St. Petersburg 5:24.78 -
32 Chris Cottrell SR Osceola (Seminole) 5:42.38 -
35 Jackson Bradley FR Seminole 5:44.37 -
36 Andrew Miley SO Clearwater Central Catholic 5:45.82 -
38 Wesley Ray FR Seminole 5:47.59 -
40 Angus Kilroy FR Seminole 5:55.28 -
43 Carlos Arcusa SO Largo 5:58.45 -
44 Joshua Ward SO Osceola (Seminole) 6:00.37 -
46 Steven Gowski SO Clearwater Central Catholic 6:02.37 -
47 Eric Jiang   Largo 6:02.59 -
48 Scott Richarz SO Clearwater Central Catholic 6:03.38 -
49 Finlay Williamson SO Clearwater Central Catholic 6:04.28 -
50 Jacob Patag SO Largo 6:15.49 -
51 Justin Ming SO Clearwater Central Catholic 6:16.45 -
54 Andrew Terry FR Osceola (Seminole) 6:22.80 -
55 Colin Davis FR Largo 6:27.83 -
57 Donald Bitler FR Seminole 6:30.48 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Darius Harrison SO Lennard 5:22.86 -
22 Eric Cisliek SO Osceola (Seminole) 5:23.28 -
23 Eric Lockett SR Lennard 5:23.57 -
25 Shane Cataldo SO Seminole 5:26.66 -
26 Rodrigo Escardo SO Osceola (Seminole) 5:31.48 -
27 Isaac Trujilio   Largo 5:32.28 -
28 Samuel Timberlake SR Seminole 5:37.85 -
33 Chase LaGrande SO Osceola (Seminole) 5:42.58 -
34 Gabe Wachtler SO Osceola (Seminole) 5:42.95 -
39 Raymond Chau Junior Largo 5:47.91 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Seth Martinez JR Lennard 4:34.23 10
2 David Denkler   Largo 4:41.31 8
3 Hector Monforte SR St. Petersburg 4:41.80 6
4 Cade Deputy SO Clearwater Central Catholic 4:43.58 5
5 Frank Tenore SO St. Petersburg 4:44.22 4
6 Ty Scott SO Bell Creek 4:53.21 3
7 Gavin Pagan SR Lakewood 4:53.34 2
8 Sean Koletsos SO Clearwater Central Catholic 4:58.37 1
9 Thomas Whittington SR Osceola (Seminole) 4:58.55 -
10 Ethan Laue FR Seminole 4:58.62 -
11 Ian McManus SO Osceola (Seminole) 5:00.33 -
12 Conor Laue JR Seminole 5:02.63 -
13 Patrick Cappelli SO Osceola (Seminole) 5:03.45 -
14 Aaron Rubaii SO Osceola (Seminole) 5:04.55 -
15 Javarious Gordon   Largo 5:05.24 -
16 Jonathan Yacobi Junior Largo 5:05.66 -
17 Sebastian Correa SO Bell Creek 5:08.43 -
18 Thomas Wynne JR Osceola (Seminole) 5:08.84 -
42 Gavin Bridgewater SR Pinellas Park 5:57.45 -