February 28, 2020
|
Bishop Moore - Orlando, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Samuel Austin JR Oviedo 1:33.32 2:09.03 1:55.20 1:33.32 2:06.72 1:58.66 10
2 Aiden Arnold JR Winter Springs 1:24.47 2:13.74 1:57.31 2:04.35 2:07.87 1:58.49 8
3 Kevin Miranda SO Lake Mary 1:56.35 1:53.85 2:05.10 1:40.08 1:41.34 2:18.87 6
4 Adam Berriz JR Dr. Phillips 2:15.87 2:22.16 2:05.80 1:50.71 2:41.03 2:41.03 5
5 Adam Yche JR Dr. Phillips 2:24.89 2:28.74 2:08.22 2:33.87 2:28.74 2:18.48 4
6 Lucas Varnedore SO Timber Creek 2:46.98 1:45.32 2:08.44 2:32.85 1:50.46 2:35.42 3
7 Ty Kenoyer SR Lake Highland Prep 2:16.89 2:01.40 2:09.14 1:42.02 1:40.73 2:14.31 2
8 Joshua Walton SR Lake Highland Prep 1:33.27 1:42.34 2:09.54 1:52.70 2:41.93 2:45.82 1
9 Sirr Andrews SR Jones 2:12.76 2:40.36 2:11.44 2:32.47 2:02.24 2:39.05 -
10 Valentino Balzano FR Winter Springs 2:08.46 1:43.30 2:12.43 2:40.24 2:03.16 1:40.65 -
11 Blaine Farrell SR Lake Mary 2:51.33 2:27.42 2:12.81 2:06.17 2:02.19 2:43.36 -
12 Justin Ortiz SO Timber Creek 1:43.86 2:33.13 2:13.15 1:58.51 1:51.85 2:35.79 -
13 Christian Pastrana JR Lake Howell 2:00.55 2:34.03 2:13.94 2:12.60 1:55.19 1:57.87 -
14 Jackson Babington JR Tavares 2:00.68 2:27.49 2:14.08 2:06.04 1:45.93 1:59.34 -
15 William Howard   Jones 2:32.27 2:47.09 2:14.75 1:51.85 2:43.05 2:03.97 -
16 Jack Williams SR Lake Highland Prep 1:50.57 2:24.28 2:14.84 2:51.25 2:00.01 1:45.18 -
17 Henson Lis FR Dr. Phillips 2:27.78 1:49.82 2:15.57 2:31.84 2:11.51 1:37.61 -
18 Javon Woodson JR Edgewater 2:40.12 1:48.56 2:15.69 2:38.76 1:49.91 2:38.76 -
19 Joshua Mckay SO Geneva School 2:52.85 2:01.13 2:16.10 1:39.36 2:39.24 2:12.02 -
20 Colin O'Toole JR Lake Howell 1:52.04 2:31.66 2:16.63 1:56.14 2:38.49 2:20.73 -
21 Jalen Blake FR Winter Springs 1:37.07 1:39.84 2:18.66 1:55.09 2:11.73 1:37.07 -
22 Isaiah Rodriguez FR Edgewater 3:00.39 2:53.45 2:18.76 2:28.48 2:49.29 1:52.40 -
23 Jehu Clarke Senior Edgewater 2:25.93 1:49.80 2:18.98 1:38.68 2:31.49 2:02.31 -
24 Brandon Blake FR Lake Mary 2:34.11 2:55.13 2:20.10 1:47.88 2:17.30 1:46.48 -
25 Trevor Metz FR Oviedo 1:57.70 2:11.71 2:20.11 1:40.88 2:43.93 2:45.33 -
26 Martin White JR Geneva School 2:44.21 1:46.67 2:20.35 1:45.27 1:52.28 1:57.90 -
27 John Shircliff JR Bishop Moore 2:56.29 2:05.52 2:21.03 1:54.24 2:36.55 2:16.80 -
28 Austin Langford JR Eustis 1:48.76 1:48.76 2:21.24 2:07.12 2:52.32 2:21.24 -
29 Martino Mafale JR Timber Creek 1:45.05 2:02.08 2:21.95 2:20.53 2:43.25 2:33.31 -
30 Luke Hedrick JR Bishop Moore 1:45.78 1:47.23 2:24.90 2:36.50 2:37.95 2:48.09 -
31 Carter Alloway JR Oviedo 2:34.53 1:58.09 2:25.78 1:44.97 2:02.46 1:44.97 -
32 Zachary Andreasen JR Geneva School 2:12.57 2:25.83 2:27.30 3:05.60 2:03.74 1:47.53 -
33 Clayton Carter JR Tavares 2:19.64 3:04.69 2:30.15 3:13.70 3:04.69 2:03.13 -
34 Luke Mavrofrides SO Bishop Moore 2:09.93 3:06.97 2:38.45 2:54.30 3:25.99 2:38.45 -
35 Jason Potente JR Eustis 2:15.40 2:15.40 2:39.29 2:50.44 2:39.29 1:56.29 -
36 Preston Petrucka SR Eustis 2:13.07 2:48.76 2:42.27 2:27.67 2:08.20 2:53.63 -
37 Parker Lange SR Umatilla 3:08.93 1:59.93 2:44.28 3:31.93 3:30.28 2:54.14 -
38 Henigsmith Jordan FR Umatilla 2:32.43 2:21.67 2:59.32 2:19.87 3:01.12 3:44.15 -
39 Bruce Meurer JR Umatilla 3:12.08 2:57.31 3:04.69 2:48.07 2:25.91 2:49.92 -
40 Jorge Espinoza SO Lake Howell 3:31.44 3:08.58 3:10.48 2:45.72 4:07.63 2:47.63 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Sirr Andrews SR Jones 2:11.44 2:32.47 -
18 Javon Woodson JR Edgewater 2:15.69 1:37.70 -
22 Isaiah Rodriguez FR Edgewater 2:18.76 1:51.01 -
24 Brandon Blake FR Lake Mary 2:20.10 2:36.92 -
25 Trevor Metz FR Oviedo 2:20.11 2:56.54 -
31 Carter Alloway JR Oviedo 2:25.78 2:59.31 -
33 Clayton Carter JR Tavares 2:30.15 2:10.63 -
34 Luke Mavrofrides SO Bishop Moore 2:38.45 2:49.55 -
35 Jason Potente JR Eustis 2:39.29 2:09.03 -
36 Preston Petrucka SR Eustis 2:42.27 1:58.46 -
37 Parker Lange SR Umatilla 2:44.28 3:31.93 -
38 Henigsmith Jordan FR Umatilla 2:59.32 2:18.08 -
39 Bruce Meurer JR Umatilla 3:04.69 3:21.32 -
40 Jorge Espinoza SO Lake Howell 3:10.48 2:38.10 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Valentino Balzano FR Winter Springs 2:12.43 1:57.87 -
12 Justin Ortiz SO Timber Creek 2:13.15 2:11.82 -
15 William Howard   Jones 2:14.75 2:12.06 -
19 Joshua Mckay SO Geneva School 2:16.10 2:50.13 -
21 Jalen Blake FR Winter Springs 2:18.66 2:54.72 -
23 Jehu Clarke Senior Edgewater 2:18.98 2:14.81 -
26 Martin White JR Geneva School 2:20.35 2:32.99 -
27 John Shircliff JR Bishop Moore 2:21.03 2:21.03 -
28 Austin Langford JR Eustis 2:21.24 2:29.72 -
29 Martino Mafale JR Timber Creek 2:21.95 2:34.73 -
30 Luke Hedrick JR Bishop Moore 2:24.90 2:59.68 -
32 Zachary Andreasen JR Geneva School 2:27.30 3:11.49 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Samuel Austin JR Oviedo 1:55.20 1:39.08 2:24.00 10
2 Aiden Arnold JR Winter Springs 1:57.31 1:26.81 1:52.62 8
3 Kevin Miranda SO Lake Mary 2:05.10 1:30.08 2:28.87 6
4 Adam Berriz JR Dr. Phillips 2:05.80 1:57.00 2:28.45 5
5 Adam Yche JR Dr. Phillips 2:08.22 2:03.10 2:46.69 4
6 Lucas Varnedore SO Timber Creek 2:08.44 1:41.47 2:14.87 3
7 Ty Kenoyer SR Lake Highland Prep 2:09.14 2:10.44 2:25.93 2
8 Joshua Walton SR Lake Highland Prep 2:09.54 1:47.52 2:10.84 1
11 Blaine Farrell SR Lake Mary 2:12.81 2:22.11 2:31.41 -
13 Christian Pastrana JR Lake Howell 2:13.94 2:39.39 2:52.79 -
14 Jackson Babington JR Tavares 2:14.08 2:10.06 2:32.86 -
16 Jack Williams SR Lake Highland Prep 2:14.84 2:36.42 2:47.21 -
17 Henson Lis FR Dr. Phillips 2:15.57 1:43.04 1:56.59 -
20 Colin O'Toole JR Lake Howell 2:16.63 1:49.31 2:42.59 -