February 14, 2020
|
Bishop Moore - Orlando, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chandler Smith SO Bishop Moore 11.02 10
2 Jayden Gillens FR Jones 11.13 8
3 Soloman Miller   Lake Highland Prep 11.22 6
4 Kevin Butler   Edgewater 11.31 4.5
4 Trayvion Austin JR Astronaut 11.31 4.5
6 Stephen Sparrow SO Jones 11.41 3
7 Romelo Ware 8 Lake Highland Prep 11.42 2
8 Samuel Miller Junior Lake Highland Prep 11.53 1
9 Jeremy Frederick JR Hagerty 11.54 -
10 Ryan Campbell SO Timber Creek 11.55 -
11 Joshua Odimegwu SR Hagerty 11.56 -
12 William Lay Senior Lake Highland Prep 11.57 -
13 Keshan Swain   Edgewater 11.60 -
14 Cameron Bonds SR Umatilla 11.61 -
15 Karlis Bailey-Vice JR Bishop Moore 11.62 -
16 Jose Lima SR Winter Springs 11.63 -
17 Ethan Exilhomme JR Timber Creek 11.64 -
18 Antonio Thomas SR Lake Minneola 11.71 -
18 Dylan Gonzalez SR Lake Mary 11.71 -
20 Chase D'Allesandro SO Timber Creek 11.72 -
21 Joseph Clarke SO Winter Springs 11.73 -
22 Demarion Jenkins 8 Orlando Christian Prep 11.75 -
23 Marc Morrison JR Bishop Moore 11.79 -
24 Sam McMinn SO Bishop Moore 11.80 -
25 Janiero Crankfield JR Bishop Moore 11.82 -
26 Abreon Torres JR Astronaut 11.85 -
27 Gavin Alvarez SO Lake Mary 11.86 -
28 Marquius Jones JR Lake Mary 11.88 -
29 Jack Jafet JR Bishop Moore 11.90 -
29 Kenney Dixon JR Astronaut 11.90 -
31 Antonio Caito SO Astronaut 11.91 -
32 Kevin Hereman SR Lake Minneola 11.92 -
32 Sage Jones SR Orlando Christian Prep 11.92 -
34 Philip Crooms SR Lake Mary 11.94 -
34 Marquis Jones JR Lake Mary 11.94 -
36 Jaylen Williams FR Jones 11.98 -
36 Larry Lee FR Astronaut 11.98 -
36 Trevellis Lincoln FR Astronaut 11.98 -
39 Louis Lubin JR Timber Creek 11.99 -
39 Jacob Spafford Junior Lake Highland Prep 11.99 -
39 James Weatherspoon SO Jones 11.99 -
42 Adrian Florez JR Timber Creek 12.00 -
42 Kolby Diggs SO Umatilla 12.00 -
44 Ryan Farwig SO Hagerty 12.03 -
45 Dayquan Grady JR Edgewater 12.04 -
46 Ja'lan Griffin SO Umatilla 12.06 -
47 Shane Exilhomme FR Timber Creek 12.07 -
48 Michael Garan JR Hagerty 12.09 -
49 Ryan Sen FR Lake Mary 12.10 -
50 Reece Solby JR Bishop Moore 12.13 -
51 Dequan Griggs SR Edgewater 12.22 -
52 Antwone Felix SO Hagerty 12.24 -
52 Ubi Catasus SR Lake Mary 12.24 -
52 Jody Maynard FR Astronaut 12.24 -
55 Zion Flournah SO Edgewater 12.25 -
56 Jabari Smith FR Jones 12.26 -
57 Marshel Wilson JR Tavares 12.31 -
57 Markel Jones FR Lake Mary 12.31 -
57 Nathan Gatchell SO Lake Mary 12.31 -
57 Willie Calcano FR Bishop Moore 12.31 -
61 Levi Guzman FR Timber Creek 12.34 -
62 Javis Ward JR Orlando Christian Prep 12.36 -
63 Caleb Evans SO Timber Creek 12.42 -
63 Malik Alli FR Edgewater 12.42 -
65 Leland Eggleston JR Bishop Moore 12.44 -
66 Kevin Le SR Lake Minneola 12.47 -
67 ZaKai Woods SO Lake Minneola 12.48 -
68 Jorge Castro FR Bishop Moore 12.50 -
69 Cedric Johnson Jr. FR Lake Minneola 12.53 -
69 Aviance Williams SO Jones 12.53 -
71 Alexander Natel-Carmona SO Timber Creek 12.55 -
72 Delvin Salaam JR Lake Minneola 12.56 -
73 Mark Nonsant FR Bishop Moore 12.57 -
74 Quincy Charles JR Edgewater 12.58 -
75 Christian Guerra JR Winter Springs 12.60 -
76 Aiden Hammock JR Lake Mary 12.62 -
77 Eliu Delgado SO Lake Mary 12.65 -
78 Brayden Sutphin SO Tavares 12.66 -
78 Jahnear Allen FR Edgewater 12.66 -
78 James Irwin FR Lake Mary 12.66 -
81 Joshua Steen SR Timber Creek 12.67 -
82 Branden Vegas JR Lake Minneola 12.68 -
83 Oshae Clarke FR Lake Minneola 12.71 -
84 Walansky Richemond JR Edgewater 12.72 -
85 Justin L'Heureux JR Hagerty 12.73 -
86 Julian Borerro SO Lake Minneola 12.75 -
87 Reggie McIntyre FR Lake Mary 12.77 -
88 Joseph Pritts SO Hagerty 12.83 -
89 Daniel Chacon FR Lake Minneola 12.84 -
89 Sean Rubio JR Lake Mary 12.84 -
89 Luke Hedrick JR Bishop Moore 12.84 -
92 Zhyan Karioki FR Orlando Christian Prep 12.87 -
93 Victor Ortega SR Lake Minneola 12.89 -
94 Javier Davis SR Timber Creek 12.91 -
95 Antonio Rodriguez FR Lake Mary 12.93 -
96 William Harris FR Lake Mary 12.99 -
97 Tyshone Bolden FR Lake Minneola 12.99 -
98 Neiken Ngyuyen FR Hagerty 13.00 -
99 David Sessions FR Lake Mary 13.00 -
100 Antonio De Pina FR Lake Mary 13.01 -
101 Ashton Guthrie FR Timber Creek 13.04 -
101 Athos Sattler JR Hagerty 13.04 -
103 Brian Thomas FR Orlando Christian Prep 13.06 -
104 Jerome Douglas SR Lake Minneola 13.11 -
105 Trevor Duncan SO Lake Mary 13.14 -
106 Angelo Alvarez SR Timber Creek 13.21 -
106 John Prudot JR Lake Mary 13.21 -
108 Jonah Mitchell SR Bishop Moore 13.25 -
109 Jonah Foster SR Umatilla 13.31 -
110 Chris Djedi SO Hagerty 13.34 -
111 Joshua Cooper JR Timber Creek 13.35 -
111 Joel Stump SO Lake Minneola 13.35 -
113 Mekhi Ellis FR Edgewater 13.45 -
113 Khylil Murray SO Astronaut 13.45 -
115 Josiah Nieves JR Lake Mary 13.54 -
116 Nicholas Mateo SO Father Lopez 13.68 -
117 Josh Brawner FR Hagerty 13.71 -
118 Robert Woodall SR Umatilla 13.72 -
118 Ryland Brady JR Father Lopez 13.72 -
120 Ethan Webster FR Lake Highland Prep 13.81 -
121 Adrian Benoit SO Tavares 13.82 -
122 Tyrese Mullins SO Astronaut 13.83 -
123 Donovan Murphy JR Bishop Moore 13.87 -
124 Steven Rogers JR Tavares 13.93 -
125 Javon Aikens FR Lake Mary 14.31 -
126 Wimberly Figueroa SO Timber Creek 14.41 -
127 Aaron Thio JR Lake Highland Prep 14.48 -
128 Messiah Harris FR Lake Mary 14.52 -
129 Zayne Sotolongo FR Father Lopez 15.03 -
130 Noah Belinger JR Father Lopez 15.92 -
  Caleb Diggs JR Umatilla DNF -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
57 Nathan Gatchell SO Lake Mary 12.31 -
78 James Irwin FR Lake Mary 12.66 -
123 Donovan Murphy JR Bishop Moore 13.87 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Marc Morrison JR Bishop Moore 11.79 -
55 Zion Flournah SO Edgewater 12.25 -
77 Eliu Delgado SO Lake Mary 12.65 -
87 Reggie McIntyre FR Lake Mary 12.77 -
96 William Harris FR Lake Mary 12.99 -
98 Neiken Ngyuyen FR Hagerty 13.00 -
120 Ethan Webster FR Lake Highland Prep 13.81 -
127 Aaron Thio JR Lake Highland Prep 14.48 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chandler Smith SO Bishop Moore 11.02 10
28 Marquius Jones JR Lake Mary 11.88 -
84 Walansky Richemond JR Edgewater 12.72 -
89 Luke Hedrick JR Bishop Moore 12.84 -
106 John Prudot JR Lake Mary 13.21 -
113 Mekhi Ellis FR Edgewater 13.45 -
118 Robert Woodall SR Umatilla 13.72 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
57 Willie Calcano FR Bishop Moore 12.31 -
73 Mark Nonsant FR Bishop Moore 12.57 -
74 Quincy Charles JR Edgewater 12.58 -
78 Jahnear Allen FR Edgewater 12.66 -
89 Sean Rubio JR Lake Mary 12.84 -
110 Chris Djedi SO Hagerty 13.34 -
128 Messiah Harris FR Lake Mary 14.52 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Dayquan Grady JR Edgewater 12.04 -
51 Dequan Griggs SR Edgewater 12.22 -
57 Markel Jones FR Lake Mary 12.31 -
76 Aiden Hammock JR Lake Mary 12.62 -
95 Antonio Rodriguez FR Lake Mary 12.93 -
100 Antonio De Pina FR Lake Mary 13.01 -
101 Ashton Guthrie FR Timber Creek 13.04 -
  Caleb Diggs JR Umatilla DNF -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Jack Jafet JR Bishop Moore 11.90 -
63 Malik Alli FR Edgewater 12.42 -
105 Trevor Duncan SO Lake Mary 13.14 -
115 Josiah Nieves JR Lake Mary 13.54 -
117 Josh Brawner FR Hagerty 13.71 -
121 Adrian Benoit SO Tavares 13.82 -
124 Steven Rogers JR Tavares 13.93 -
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Keshan Swain   Edgewater 11.60 -
24 Sam McMinn SO Bishop Moore 11.80 -
29 Kenney Dixon JR Astronaut 11.90 -
42 Kolby Diggs SO Umatilla 12.00 -
49 Ryan Sen FR Lake Mary 12.10 -
68 Jorge Castro FR Bishop Moore 12.50 -
75 Christian Guerra JR Winter Springs 12.60 -
99 David Sessions FR Lake Mary 13.00 -
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
52 Ubi Catasus SR Lake Mary 12.24 -
113 Khylil Murray SO Astronaut 13.45 -
116 Nicholas Mateo SO Father Lopez 13.68 -
118 Ryland Brady JR Father Lopez 13.72 -
122 Tyrese Mullins SO Astronaut 13.83 -
125 Javon Aikens FR Lake Mary 14.31 -
129 Zayne Sotolongo FR Father Lopez 15.03 -
130 Noah Belinger JR Father Lopez 15.92 -
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
78 Brayden Sutphin SO Tavares 12.66 -
85 Justin L'Heureux JR Hagerty 12.73 -
92 Zhyan Karioki FR Orlando Christian Prep 12.87 -
93 Victor Ortega SR Lake Minneola 12.89 -
101 Athos Sattler JR Hagerty 13.04 -
103 Brian Thomas FR Orlando Christian Prep 13.06 -
108 Jonah Mitchell SR Bishop Moore 13.25 -
109 Jonah Foster SR Umatilla 13.31 -
Boys' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
57 Marshel Wilson JR Tavares 12.31 -
83 Oshae Clarke FR Lake Minneola 12.71 -
86 Julian Borerro SO Lake Minneola 12.75 -
88 Joseph Pritts SO Hagerty 12.83 -
97 Tyshone Bolden FR Lake Minneola 12.99 -
104 Jerome Douglas SR Lake Minneola 13.11 -
Boys' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
66 Kevin Le SR Lake Minneola 12.47 -
67 ZaKai Woods SO Lake Minneola 12.48 -
72 Delvin Salaam JR Lake Minneola 12.56 -
81 Joshua Steen SR Timber Creek 12.67 -
82 Branden Vegas JR Lake Minneola 12.68 -
111 Joshua Cooper JR Timber Creek 13.35 -
111 Joel Stump SO Lake Minneola 13.35 -
126 Wimberly Figueroa SO Timber Creek 14.41 -
Boys' 100 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Samuel Miller Junior Lake Highland Prep 11.53 1
31 Antonio Caito SO Astronaut 11.91 -
32 Sage Jones SR Orlando Christian Prep 11.92 -
61 Levi Guzman FR Timber Creek 12.34 -
62 Javis Ward JR Orlando Christian Prep 12.36 -
65 Leland Eggleston JR Bishop Moore 12.44 -
89 Daniel Chacon FR Lake Minneola 12.84 -
94 Javier Davis SR Timber Creek 12.91 -
Boys' 100 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 William Lay Senior Lake Highland Prep 11.57 -
27 Gavin Alvarez SO Lake Mary 11.86 -
36 Jaylen Williams FR Jones 11.98 -
39 Jacob Spafford Junior Lake Highland Prep 11.99 -
52 Antwone Felix SO Hagerty 12.24 -
69 Cedric Johnson Jr. FR Lake Minneola 12.53 -
71 Alexander Natel-Carmona SO Timber Creek 12.55 -
106 Angelo Alvarez SR Timber Creek 13.21 -
Boys' 100 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Chase D'Allesandro SO Timber Creek 11.72 -
22 Demarion Jenkins 8 Orlando Christian Prep 11.75 -
34 Marquis Jones JR Lake Mary 11.94 -
36 Larry Lee FR Astronaut 11.98 -
44 Ryan Farwig SO Hagerty 12.03 -
48 Michael Garan JR Hagerty 12.09 -
50 Reece Solby JR Bishop Moore 12.13 -
56 Jabari Smith FR Jones 12.26 -
Boys' 100 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Jayden Gillens FR Jones 11.13 8
3 Soloman Miller   Lake Highland Prep 11.22 6
4 Trayvion Austin JR Astronaut 11.31 4.5
6 Stephen Sparrow SO Jones 11.41 3
9 Jeremy Frederick JR Hagerty 11.54 -
21 Joseph Clarke SO Winter Springs 11.73 -
52 Jody Maynard FR Astronaut 12.24 -
Boys' 100 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Jose Lima SR Winter Springs 11.63 -
25 Janiero Crankfield JR Bishop Moore 11.82 -
32 Kevin Hereman SR Lake Minneola 11.92 -
34 Philip Crooms SR Lake Mary 11.94 -
36 Trevellis Lincoln FR Astronaut 11.98 -
39 James Weatherspoon SO Jones 11.99 -
42 Adrian Florez JR Timber Creek 12.00 -
47 Shane Exilhomme FR Timber Creek 12.07 -
Boys' 100 Meters Section 17
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Kevin Butler   Edgewater 11.31 4.5
7 Romelo Ware 8 Lake Highland Prep 11.42 2
17 Ethan Exilhomme JR Timber Creek 11.64 -
18 Antonio Thomas SR Lake Minneola 11.71 -
26 Abreon Torres JR Astronaut 11.85 -
46 Ja'lan Griffin SO Umatilla 12.06 -
63 Caleb Evans SO Timber Creek 12.42 -
Boys' 100 Meters Section 18
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Ryan Campbell SO Timber Creek 11.55 -
11 Joshua Odimegwu SR Hagerty 11.56 -
14 Cameron Bonds SR Umatilla 11.61 -
15 Karlis Bailey-Vice JR Bishop Moore 11.62 -
18 Dylan Gonzalez SR Lake Mary 11.71 -
39 Louis Lubin JR Timber Creek 11.99 -
69 Aviance Williams SO Jones 12.53 -