February 15, 2020
|
Ida Baker (Cape Coral) - Cape Coral, FL

Boys' 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kolton Pickard SO Estero 9:36.69 10:09.97 11:05.42 8:07.97 11:10.96 6:50.34 9:14.51 10
2 Alexander Rodriguez JR Naples 10:41.76 8:12.78 8:29.97 8:47.16 9:10.08 8:47.16 9:33.00 8
3 Edgar Laureano SR Estero 9:18.98 11:37.28 8:15.59 7:23.72 9:53.55 7:00.67 9:36.26 6
4 Joseph Bishop SR Port Charlotte 12:23.07 6:57.98 9:57.94 7:32.81 9:46.33 8:54.08 9:40.52 5
5 Ogler Bartolon JR Dunbar 11:39.66 7:46.44 7:34.78 8:09.77 12:26.31 8:44.75 9:43.05 4
6 Michael Poole SR Naples 10:22.70 11:22.58 11:10.60 11:16.59 11:46.53 11:46.53 9:58.75 3
7 Zachary Dale SR Estero 9:35.01 7:47.19 10:28.91 10:28.91 8:59.07 8:53.08 9:58.96 2
8 Liam Driscoll SR Barron Collier 10:31.58 10:55.87 9:06.56 10:07.28 10:37.65 8:11.90 10:07.28 1
9 Nekhi Perry SO North Fort Myers 9:20.50 10:39.71 8:19.58 12:41.55 11:46.72 7:30.84 10:09.24 -
10 Isaiah Barajas SO Naples 7:15.05 9:17.60 9:48.23 8:46.96 11:32.40 11:50.78 10:12.74 -
11 Ivan Martin-Padilla SO Dunbar 9:57.72 12:07.12 10:34.69 7:54.48 7:42.15 8:12.96 10:16.20 -
12 Chandler Mault JR Port Charlotte 12:34.18 7:56.00 9:10.18 8:26.91 11:50.91 11:01.46 10:18.18 -
13 Mathew Weiler SO Fort Myers 9:48.20 13:06.32 8:40.09 9:54.39 10:00.58 12:35.37 10:19.15 -
14 Fabian Bentacourt SO Fort Myers 8:36.55 7:40.54 12:26.82 12:01.93 7:52.99 9:57.46 10:22.35 -
15 Tim Leung SR Fort Myers 10:14.68 8:34.32 8:28.05 8:46.87 10:14.68 7:44.15 10:27.22 -
16 Andrew McCallion SR Canterbury (FM) 12:21.73 11:12.58 11:18.87 7:51.44 11:12.58 8:48.01 10:28.58 -
17 Kauhner Mault SO Port Charlotte 9:50.08 8:14.91 8:52.98 12:28.70 8:40.29 11:18.91 10:34.49 -
18 Jacob Kijewski FR Bonita Springs 13:01.07 10:28.66 8:15.31 7:43.56 10:03.26 9:12.46 10:35.01 -
19 Andrzej Kostera SO Ida Baker 10:21.80 8:22.74 12:14.26 8:02.89 12:53.95 12:27.49 11:01.49 -
20 Trenton Gutridge SR Riverdale 7:51.88 10:24.74 12:24.37 10:04.80 8:05.17 8:11.82 11:04.61 -
21 Jeffery Stewart SO Riverdale 13:46.50 9:13.22 11:13.20 14:06.50 8:13.24 14:26.49 11:06.53 -
22 Carter Reynolds SR North Fort Myers 14:09.56 14:16.30 13:42.59 10:33.80 11:34.48 12:55.39 11:14.25 -
23 Preston Fuller JR Golden Gate 11:05.12 11:05.12 11:32.27 14:15.15 8:29.02 14:35.51 11:18.69 -
24 Andrew Zivkovic FR Cape Coral 8:36.13 11:25.91 9:37.25 10:24.79 13:28.14 9:10.08 11:19.11 -
25 Grant Kaminer SO Cypress Lake 12:01.01 12:14.61 13:43.03 10:25.78 8:23.34 11:33.80 11:20.19 -
26 Rony Benito JR Dunbar 14:18.88 10:20.31 14:05.25 11:55.74 14:32.52 12:43.45 11:21.65 -
27 Michael Avola SO Lehigh 12:04.03 11:08.87 12:52.30 10:55.08 10:55.08 11:08.87 11:29.55 -
28 Xathan Piazza SO Cape Coral 8:46.78 11:19.27 13:37.90 8:32.92 11:05.41 12:14.72 11:33.13 -
29 Jonathan Foy JR Mariner 9:56.88 13:45.91 13:38.97 9:56.88 12:50.39 13:52.85 11:34.04 -
30 Azael Romero SR Golden Gate 10:50.23 9:18.35 15:18.81 9:39.56 15:04.67 13:11.59 11:46.77 -
31 Alex Kistamma JR Lehigh 12:10.34 14:17.97 13:42.51 9:13.07 13:35.42 12:31.61 11:49.06 -
32 Jayson Martinez JR South Fort Myers 8:37.79 11:20.92 13:07.32 10:31.27 13:14.41 11:13.83 11:49.29 -
33 Federico Reynoso JR Lehigh 10:36.27 11:40.62 13:49.30 11:12.02 11:54.91 9:03.34 11:54.91 -
34 Austin Shute JR Canterbury (FM) 14:05.29 13:58.07 10:21.33 10:43.00 15:31.99 15:39.22 12:02.47 -
35 Colin Johnson SO South Fort Myers 15:02.40 14:39.66 14:01.74 13:23.82 13:16.24 11:30.08 12:38.32 -
36 Damian Simmons JR Cape Coral 13:52.87 13:13.95 12:50.60 12:19.47 16:51.90 14:39.57 12:58.38 -
  Nathan Horvath SO Riverdale DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Liam Driscoll SR Barron Collier 11:44.45 10:07.28 10:13.36 1
18 Jacob Kijewski FR Bonita Springs 12:42.02 10:35.01 9:18.81 -
19 Andrzej Kostera SO Ida Baker 9:42.12 11:01.49 10:15.19 -
21 Jeffery Stewart SO Riverdale 10:19.88 11:06.53 12:46.51 -
23 Preston Fuller JR Golden Gate 11:25.48 11:18.69 11:32.27 -
25 Grant Kaminer SO Cypress Lake 11:06.59 11:20.19 9:31.36 -
29 Jonathan Foy JR Mariner 11:47.92 11:34.04 14:06.73 -
30 Azael Romero SR Golden Gate 15:18.81 11:46.77 13:25.72 -
32 Jayson Martinez JR South Fort Myers 9:27.44 11:49.29 13:35.69 -
33 Federico Reynoso JR Lehigh 14:10.75 11:54.91 9:53.38 -
35 Colin Johnson SO South Fort Myers 14:47.24 12:38.32 9:05.99 -
36 Damian Simmons JR Cape Coral 9:59.36 12:58.38 15:34.06 -
Boys' 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kolton Pickard SO Estero 9:14.51 10
2 Alexander Rodriguez JR Naples 9:33.00 8
3 Edgar Laureano SR Estero 9:36.26 6
4 Joseph Bishop SR Port Charlotte 9:40.52 5
5 Ogler Bartolon JR Dunbar 9:43.05 4
6 Michael Poole SR Naples 9:58.75 3
7 Zachary Dale SR Estero 9:58.96 2
9 Nekhi Perry SO North Fort Myers 10:09.24 -
10 Isaiah Barajas SO Naples 10:12.74 -
11 Ivan Martin-Padilla SO Dunbar 10:16.20 -
12 Chandler Mault JR Port Charlotte 10:18.18 -
13 Mathew Weiler SO Fort Myers 10:19.15 -
14 Fabian Bentacourt SO Fort Myers 10:22.35 -
15 Tim Leung SR Fort Myers 10:27.22 -
16 Andrew McCallion SR Canterbury (FM) 10:28.58 -
17 Kauhner Mault SO Port Charlotte 10:34.49 -
20 Trenton Gutridge SR Riverdale 11:04.61 -
22 Carter Reynolds SR North Fort Myers 11:14.25 -
24 Andrew Zivkovic FR Cape Coral 11:19.11 -
26 Rony Benito JR Dunbar 11:21.65 -
27 Michael Avola SO Lehigh 11:29.55 -
28 Xathan Piazza SO Cape Coral 11:33.13 -
31 Alex Kistamma JR Lehigh 11:49.06 -
34 Austin Shute JR Canterbury (FM) 12:02.47 -
  Nathan Horvath SO Riverdale DNF -