February 18, 2020
|
Merritt Island - Merritt Island, FL
|
Timing: BV Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Colton Sall Senior Cocoa Beach 4:43.84
2 Kai Cheatham Senior Cocoa Beach 4:48.14
3 Evan Thompson JR Merritt Island 4:51.79
4 Zachery Paladino JR Merritt Island 4:55.37
5 Logan Chapman FR Space Coast 4:57.12
6 Hunter Bergstrom SR Melbourne 4:59.01
7 Ian Kalra SO Cocoa Beach 5:01.58
8 Isaiah Hernandez JR Eau Gallie 5:07.64
9 Max Sackenheim JR Rockledge 5:08.05
10 Matthew Allen JR Holy Trinity 5:08.76
11 Caleb Bonell Junior Cocoa Beach 5:08.81
12 Skyler Jensen 7 Holy Trinity 5:09.82
13 Orlando Lopez Jr. SR Viera 5:13.05
14 Cristian Calderon FR Rockledge 5:14.59
15 Sean Dahl FR Merritt Island 5:22.26
16 Yavens Saint Fleur FR Bayside 5:27.65
17 Mason Mashiotta SO Bayside 5:28.01
18 Max Gurney SO Merritt Island 5:30.04
19 Aidan Kelly FR Cocoa Beach 5:32.97
20 Steve Shi JR Rockledge 5:33.04
21 Danny Murray SR Melbourne 5:33.07
22 Russell Cowan FR Space Coast 5:33.31
23 Ryan Henderson FR Viera 5:36.72
24 Zack Gunderson 7 Holy Trinity 5:39.73
25 Joey Brewer JR Rockledge 5:40.98
26 Michael Corbett FR Eau Gallie 5:54.01
27 Colby Fairbank SR Melbourne 5:55.66
28 Anthony Padgett JR Eau Gallie 5:56.51
29 Kurtis Wall SO Bayside 5:59.86
30 Travis Davis SO Space Coast 5:59.87
31 Jake Raia JR Bayside 6:07.41
32 Kristopher Fisher JR Bayside 6:09.57
33 Gunnar Smith JR Melbourne 6:11.00
34 Jordan Wellmaker FR Melbourne 6:13.00
35 Thomas McCormack SR Melbourne 6:16.56
36 Trip McHenry 7 Holy Trinity 6:39.13
37 Lautaro Sosa JR Eau Gallie 6:40.14
  Cass Werder FR Holy Trinity NT
  Johnnie Jones VI FR Cocoa Beach NT
  Carson Chavez SR Melbourne Central Catholic NT
  Brendan Lestrange SR Melbourne Central Catholic NT
  Jacobo Montoya JR Florida Prep NT
  Lucas Butler FR Melbourne Central Catholic NT
  Chad Luchetti JR Melbourne Central Catholic NT
  Vincent Pulcini SO Florida Prep NT
  Gavin Watson 6 Florida Prep NT
  Joseph Romans JR Bayside NT
  John Struckman JR Melbourne Central Catholic NT
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Colton Sall Senior Cocoa Beach 4:43.84
2 Kai Cheatham Senior Cocoa Beach 4:48.14
3 Evan Thompson JR Merritt Island 4:51.79
4 Zachery Paladino JR Merritt Island 4:55.37
5 Logan Chapman FR Space Coast 4:57.12
6 Hunter Bergstrom SR Melbourne 4:59.01
7 Ian Kalra SO Cocoa Beach 5:01.58
8 Isaiah Hernandez JR Eau Gallie 5:07.64
9 Max Sackenheim JR Rockledge 5:08.05
10 Matthew Allen JR Holy Trinity 5:08.76
11 Caleb Bonell Junior Cocoa Beach 5:08.81
12 Skyler Jensen 7 Holy Trinity 5:09.82
13 Orlando Lopez Jr. SR Viera 5:13.05
14 Cristian Calderon FR Rockledge 5:14.59
15 Sean Dahl FR Merritt Island 5:22.26
17 Mason Mashiotta SO Bayside 5:28.01
20 Steve Shi JR Rockledge 5:33.04
23 Ryan Henderson FR Viera 5:36.72
24 Zack Gunderson 7 Holy Trinity 5:39.73
25 Joey Brewer JR Rockledge 5:40.98
28 Anthony Padgett JR Eau Gallie 5:56.51
  Lucas Butler FR Melbourne Central Catholic NT
  Chad Luchetti JR Melbourne Central Catholic NT
  Brendan Lestrange SR Melbourne Central Catholic NT
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Yavens Saint Fleur FR Bayside 5:27.65
18 Max Gurney SO Merritt Island 5:30.04
19 Aidan Kelly FR Cocoa Beach 5:32.97
21 Danny Murray SR Melbourne 5:33.07
22 Russell Cowan FR Space Coast 5:33.31
26 Michael Corbett FR Eau Gallie 5:54.01
27 Colby Fairbank SR Melbourne 5:55.66
29 Kurtis Wall SO Bayside 5:59.86
30 Travis Davis SO Space Coast 5:59.87
31 Jake Raia JR Bayside 6:07.41
32 Kristopher Fisher JR Bayside 6:09.57
33 Gunnar Smith JR Melbourne 6:11.00
34 Jordan Wellmaker FR Melbourne 6:13.00
35 Thomas McCormack SR Melbourne 6:16.56
36 Trip McHenry 7 Holy Trinity 6:39.13
37 Lautaro Sosa JR Eau Gallie 6:40.14
  Joseph Romans JR Bayside NT
  Jacobo Montoya JR Florida Prep NT
  Vincent Pulcini SO Florida Prep NT
  John Struckman JR Melbourne Central Catholic NT
  Carson Chavez SR Melbourne Central Catholic NT
  Cass Werder FR Holy Trinity NT
  Johnnie Jones VI FR Cocoa Beach NT
  Gavin Watson 6 Florida Prep NT