February 29, 2020
|
Berkeley Prep - Tampa, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Megan Hughes SR Holy Names 2:19.83 10
2 Hailey Howard SO Calvary Christian (Clr) 2:31.07 8
3 Elise Noll SR Land O'Lakes 2:32.24 6
4 Quewana Morris Junior Middleton 2:33.47 5
5 Anna Breede SO George Steinbrenner 2:33.63 4
6 Danielle Smith SR Calvary Christian (Clr) 2:36.39 3
7 Abbey Ramos SR Berkeley Prep 2:37.18 2
8 Gretchen Caswell FR Lakeland Christian 2:38.50 1
9 Claire Armstrong SR Berkeley Prep 2:40.48 -
10 Vanessa Galiano SO East Lake 2:40.96 -
11 Lauren Bayes 7 Lakeland Christian 2:44.50 -
12 Maranda Hildebrand SO Land O'Lakes 2:44.74 -
13 Jessica Brown FR Tampa Bay HEAT 2:47.09 -
14 Rachel Knazavich SR Tampa Bay HEAT 2:47.32 -
15 Abby Armstrong FR Berkeley Prep 2:48.33 -
16 Sarah Bayes FR Lakeland Christian 2:48.41 -
17 Thalia Fraifer SO Berkeley Prep 2:50.76 -
18 Genavieve Newton FR Mitchell 2:52.37 -
19 Jordan Bradley SO Mitchell 2:53.88 -
20 Sara Ashley SO Land O'Lakes 2:55.34 -
21 Daisy Lubbers 6 Lakeland Christian 2:55.89 -
22 Lauren Fornshell SO Clearwater 2:55.93 -
23 Medjina Dareus JR Pompano Beach 2:56.59 -
24 Maria Manosalva SR Auburndale 2:57.17 -
25 Daria Joshway FR Auburndale 2:57.69 -
26 Crismary Turbi SO Pompano Beach 2:58.58 -
27 Bilu Bianchi FR Clearwater 2:59.74 -
28 Kori Shackelford SO Clearwater 3:00.84 -
29 Adia D'Piazza FR Mitchell 3:01.39 -
30 Arianna Reliford SO Auburndale 3:01.49 -
31 Samantha Prinner JR Lecanto 3:03.25 -
32 Olivia Townsend SO Tampa Catholic 3:03.75 -
33 Gabrielle Sampson FR George Steinbrenner 3:04.10 -
34 Janai Hayes FR Kathleen 3:05.96 -
35 Tyla Hart SO Calvary Christian (Clr) 3:06.38 -
36 Drea D'Piazza FR Mitchell 3:06.76 -
37 Jo'Kierrea Kelly JR Kathleen 3:08.54 -
38 Fiona Conner JR Lecanto 3:08.96 -
39 Tiana Luangsouphom SR Calvary Christian (Clr) 3:09.46 -
40 Finley Livingston SO Calvary Christian (Clr) 3:10.26 -
41 Sara Wrzesniewski SO Calvary Christian (Clr) 3:12.31 -
42 Anjali Panchal JR Carrollwood 3:12.35 -
43 Audri Anderson SO Lakeland Christian 3:13.38 -
44 Haley Harris SR Tampa Prep 3:15.36 -
45 Sydney Jani SO Lakeland Christian 3:20.95 -
46 Michaela Heitler JR Tampa Catholic 3:22.31 -
47 Mia Rodriguez FR Tampa Bay HEAT 3:24.16 -
48 Kiana Roopchan FR Pompano Beach 3:24.74 -
49 Kelsie Roopchan FR Pompano Beach 3:24.89 -
50 Elisabeth Caceras SO Carrollwood 3:26.78 -
51 Aryana Hashemian SR Berkeley Prep 3:30.38 -
52 Maliah Velez SO Lecanto 3:31.94 -
53 Madison Hollingsworth FR Admiral Farragut 3:40.27 -
54 Allison Buckley FR Calvary Christian (Clr) 3:44.27 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Megan Hughes SR Holy Names 2:19.83 10
2 Hailey Howard SO Calvary Christian (Clr) 2:31.07 8
3 Elise Noll SR Land O'Lakes 2:32.24 6
4 Quewana Morris Junior Middleton 2:33.47 5
5 Anna Breede SO George Steinbrenner 2:33.63 4
6 Danielle Smith SR Calvary Christian (Clr) 2:36.39 3
7 Abbey Ramos SR Berkeley Prep 2:37.18 2
8 Gretchen Caswell FR Lakeland Christian 2:38.50 1
10 Vanessa Galiano SO East Lake 2:40.96 -
11 Lauren Bayes 7 Lakeland Christian 2:44.50 -
12 Maranda Hildebrand SO Land O'Lakes 2:44.74 -
13 Jessica Brown FR Tampa Bay HEAT 2:47.09 -
16 Sarah Bayes FR Lakeland Christian 2:48.41 -
24 Maria Manosalva SR Auburndale 2:57.17 -
25 Daria Joshway FR Auburndale 2:57.69 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Claire Armstrong SR Berkeley Prep 2:40.48 -
14 Rachel Knazavich SR Tampa Bay HEAT 2:47.32 -
15 Abby Armstrong FR Berkeley Prep 2:48.33 -
17 Thalia Fraifer SO Berkeley Prep 2:50.76 -
18 Genavieve Newton FR Mitchell 2:52.37 -
19 Jordan Bradley SO Mitchell 2:53.88 -
20 Sara Ashley SO Land O'Lakes 2:55.34 -
21 Daisy Lubbers 6 Lakeland Christian 2:55.89 -
23 Medjina Dareus JR Pompano Beach 2:56.59 -
26 Crismary Turbi SO Pompano Beach 2:58.58 -
27 Bilu Bianchi FR Clearwater 2:59.74 -
28 Kori Shackelford SO Clearwater 3:00.84 -
29 Adia D'Piazza FR Mitchell 3:01.39 -
30 Arianna Reliford SO Auburndale 3:01.49 -
31 Samantha Prinner JR Lecanto 3:03.25 -
32 Olivia Townsend SO Tampa Catholic 3:03.75 -
33 Gabrielle Sampson FR George Steinbrenner 3:04.10 -
34 Janai Hayes FR Kathleen 3:05.96 -
37 Jo'Kierrea Kelly JR Kathleen 3:08.54 -
42 Anjali Panchal JR Carrollwood 3:12.35 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Lauren Fornshell SO Clearwater 2:55.93 -
35 Tyla Hart SO Calvary Christian (Clr) 3:06.38 -
36 Drea D'Piazza FR Mitchell 3:06.76 -
38 Fiona Conner JR Lecanto 3:08.96 -
39 Tiana Luangsouphom SR Calvary Christian (Clr) 3:09.46 -
40 Finley Livingston SO Calvary Christian (Clr) 3:10.26 -
41 Sara Wrzesniewski SO Calvary Christian (Clr) 3:12.31 -
43 Audri Anderson SO Lakeland Christian 3:13.38 -
44 Haley Harris SR Tampa Prep 3:15.36 -
45 Sydney Jani SO Lakeland Christian 3:20.95 -
46 Michaela Heitler JR Tampa Catholic 3:22.31 -
47 Mia Rodriguez FR Tampa Bay HEAT 3:24.16 -
48 Kiana Roopchan FR Pompano Beach 3:24.74 -
49 Kelsie Roopchan FR Pompano Beach 3:24.89 -
50 Elisabeth Caceras SO Carrollwood 3:26.78 -
51 Aryana Hashemian SR Berkeley Prep 3:30.38 -
52 Maliah Velez SO Lecanto 3:31.94 -
53 Madison Hollingsworth FR Admiral Farragut 3:40.27 -
54 Allison Buckley FR Calvary Christian (Clr) 3:44.27 -