March 13, 2020
|
Lake Brantley - Altamonte Springs, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 De'Andre Robinson JR Olympia 48.06m 157' 8"
  • 47.12  
  • 46.80  
  • 48.06  
2 Austin Hacker SR Lake Mary 45.92m 150' 8"
  • 40.16  
  • 42.76  
  • 45.92  
3 Isaiah Morrison SO Mainland 39.40m 129' 3"
  • 29.88  
  • 39.40  
  • FOUL  
4 Aldwin Ware SR Ocoee 35.90m 117' 9"
  • FOUL  
  • 35.90  
  • 34.94  
5 Nicholas Eaton SR Master's Academy (Oviedo) 31.64m 103' 10"
  • 31.64  
  • 29.54  
  • FOUL  
6 Justin Hoskins SR Edgewater 31.16m 102' 3"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 31.16  
7 Dante Pichiello SR Father Lopez 30.67m 100' 7"
  • 27.61  
  • 28.60  
  • 30.67  
8 Isaiah Gordon SO Mainland 29.56m 97' 0"
  • 27.85  
  • 29.56  
  • FOUL  
9 Duncan Clark SR Oviedo 29.14m 95' 7"
  • 29.14  
  • FOUL  
  • 27.95  
10 Isaiah Wallace JR Master's Academy (Oviedo) 28.84m 94' 7"
  • 28.84  
  • 24.68  
  • FOUL  
  Lance Wheeler SR Lake Brantley NM NM
  Marvin Collins JR Winter Springs NM NM
  Desmond Pacheco JR Winter Springs NM NM
  Thomas Videl FR Spruce Creek NM NM
  Anthony Brisebois SO Winter Springs NM NM
  Kendrick Ruth SO Mainland NM NM
  Lukas Walker SR Mainland NM NM
  Kyle Parrish SO Spruce Creek NM NM
  Chauncy Taylor SO Warner Christian NM NM
  Asijon McDuffie FR Warner Christian NM NM
  Robert Menello SR Spruce Creek NM NM
  Trevor Duncan SO Lake Mary NM NM
  Ray Downes SO Spruce Creek NM NM
  Landon Neisius FR Warner Christian NM NM
  Isaac Peters SO Lake Mary NM NM
  Jaden Pierce FR Lake Brantley NM NM
  Andrew Johansen SO Lake Brantley NM NM
  Jacob Wisecup JR Lake Mary NM NM
  Tyrone Ross SR Winter Springs NM NM
  Anthony Davis SR Edgewater NM NM
  Desmond Solomon JR Lake Howell NM NM
  Sean Martin JR Lake Howell NM NM
  Joseph Gainey SO Lake Howell NM NM
  Austin Turja JR Lake Howell NM NM
  Kolby Hollis SR Olympia NM NM
  Harry Maurancy SO Olympia NM NM
  Ehigie Aliu-Otokiti SO Olympia NM NM
  Tanner Wilbanks FR Master's Academy (Oviedo) NM NM
  Branden Spencer SO Lake Minneola NM NM
  BenKai Woods FR Lake Minneola NM NM
  Matthew Lloyd JR Father Lopez NM NM
  Quincy Charles JR Edgewater NM NM
  Carlos Para SO Oviedo NM NM
  Colin Kuiper SR Oviedo NM NM
  DJ Getter SO Faith Christian NM NM
  Donny Getter FR Faith Christian NM NM
  Lorenzo Wright SO Ocoee NM NM
  Gordon Miller SR Father Lopez NM NM
  Brady van der burgt FR Father Lopez NM NM
  Zhane Rodriguez JR Master's Academy (Oviedo) NM NM
Boys' Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
1 De'Andre Robinson JR Olympia 48.06m 157' 8"
2 Austin Hacker SR Lake Mary 45.92m 150' 8"
3 Isaiah Morrison SO Mainland 39.40m 129' 3"
4 Aldwin Ware SR Ocoee 35.90m 117' 9"
5 Nicholas Eaton SR Master's Academy (Oviedo) 31.64m 103' 10"
6 Justin Hoskins SR Edgewater 31.16m 102' 3"
7 Dante Pichiello SR Father Lopez 30.67m 100' 7"
8 Isaiah Gordon SO Mainland 29.56m 97' 0"
9 Duncan Clark SR Oviedo 29.14m 95' 7"
10 Isaiah Wallace JR Master's Academy (Oviedo) 28.84m 94' 7"
  Kendrick Ruth SO Mainland NM NM
  Desmond Solomon JR Lake Howell NM NM
  Robert Menello SR Spruce Creek NM NM
  Thomas Videl FR Spruce Creek NM NM
  Ray Downes SO Spruce Creek NM NM
Boys' Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
  Zhane Rodriguez JR Master's Academy (Oviedo) NM NM
  Isaac Peters SO Lake Mary NM NM
  Trevor Duncan SO Lake Mary NM NM
  Lukas Walker SR Mainland NM NM
  Desmond Pacheco JR Winter Springs NM NM
  Tyrone Ross SR Winter Springs NM NM
  Quincy Charles JR Edgewater NM NM
  Carlos Para SO Oviedo NM NM
  DJ Getter SO Faith Christian NM NM
  Lorenzo Wright SO Ocoee NM NM
  Matthew Lloyd JR Father Lopez NM NM
  BenKai Woods FR Lake Minneola NM NM
  Branden Spencer SO Lake Minneola NM NM
  Sean Martin JR Lake Howell NM NM
  Kolby Hollis SR Olympia NM NM
  Ehigie Aliu-Otokiti SO Olympia NM NM
  Kyle Parrish SO Spruce Creek NM NM