March 7, 2020
|
Leto HS - Tampa, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joshua King SR George Steinbrenner 4:24.53 10
2 Zachary Harrigan JR George Steinbrenner 4:33.39 8
3 Carter Stuhlmacher FR Newsome 4:38.22 6
4 Nathan Dye JR Plant 4:40.87 5
5 Daniel Barron SR Newsome 4:44.64 4
6 Joshua Bernard SR Newsome 4:45.56 3
7 Tyler Atkins SO Newsome 4:46.55 2
8 Taylor Dreyer SO Riverview 4:47.90 1
9 Wynne Thomas JR Plant 4:48.37 -
10 Danny O'Leary SO Jesuit (Tampa) 4:49.89 -
11 Ashton Stringer SO Plant 4:50.72 -
12 Isaiah King SR George Steinbrenner 4:51.81 -
13 Raekwon Hopkins SO Alonso 4:52.26 -
14 Kevin Velazquez SO Alonso 4:53.02 -
15 Jacob Malinchak SO Durant 4:53.58 -
16 Danny Ramirez-Hernandez SR Plant City 4:53.78 -
17 Will Connery JR Plant 4:57.59 -
18 Ethan Lyons SO Robinson 4:59.99 -
19 Drew Jones SO Riverview 5:03.00 -
20 Andrew Cory JR Freedom (Tampa) 5:03.03 -
21 Jahbari Newton SR Sickles 5:05.94 -
22 Jeff Buyak JR Jesuit (Tampa) 5:06.57 -
23 Haydon Patrick JR Durant 5:07.99 -
24 Riley Walker SR Durant 5:08.10 -
25 Henry Green SO Robinson 5:08.57 -
26 Caden Payne JR Gaither 5:08.93 -
27 Gage Rasmussen SR Plant City 5:09.48 -
28 Derek Maxfield JR Alonso 5:10.39 -
29 Alexander Seijo SR Riverview 5:13.51 -
30 Gabriel Frisancho JR Robinson 5:14.27 -
31 Michael Himes SO Robinson 5:17.27 -
32 Colin Boni SR Sickles 5:20.17 -
33 Isaiah Wilcox JR Plant City 5:20.44 -
34 Ryan Winslow FR Alonso 5:20.51 -
35 Timothy King JR King 5:21.22 -
36 Zachary Slocum FR Freedom (Tampa) 5:22.87 -
37 James Alexander FR Spoto 5:23.41 -
38 Jack Stockard JR Blake 5:23.71 -
39 Patrick Alexander FR Spoto 5:24.52 -
40 Jesse Torres SR King 5:27.25 -
41 Pavel Bulko 8 SLAM (Tampa) 5:27.29 -
42 Timothy King   Middleton 5:31.24 -
43 Jeremy Hagenbarth FR Bloomingdale 5:32.13 -
44 Edwin Cruz SO Bloomingdale 5:32.16 -
45 Ritvik Nallapati FR King 5:32.19 -
46 Casey Davis JR Brandon 5:32.29 -
47 Hubert Almand V JR Durant 5:33.48 -
48 George Keith SO Gaither 5:36.23 -
49 Luke Broding JR Strawberry Crest 5:36.91 -
50 Thomas Schilling FR Bloomingdale 5:37.74 -
51 Ethan Fuhrmeister SR Freedom (Tampa) 5:37.77 -
52 Christian Marrero SR Leto 5:37.90 -
53 Emmanual Mathew JR Strawberry Crest 5:59.31 -
54 Daniel Osorio JR Strawberry Crest 5:59.76 -
55 James Knighton FR Sickles 6:01.05 -
56 Luis Amador FR Brandon 6:07.53 -
57 Enzo Rodas SO Sickles 6:10.29 -
58 Juan Martes SO Blake 6:13.70 -
59 Sage Marshall SO Middleton 6:14.11 -
60 Joell Cruz FR Leto 6:15.48 -
61 Kavon Bernard FR Brandon 6:16.59 -
62 Ethan Wood FR Blake 6:21.14 -
63 Dominic Ballone FR Lennard 6:22.76 -
64 Demaury Broughton JR Leto 6:26.72 -
  Paul Foreman SR George Steinbrenner DNF   
  Vincent Reyes JR Lennard DNS   
  Isaac Addison SO Jesuit (Tampa) DNS   
  Jake Turner SR Armwood DNS   
  Emmanuel Perez SO Riverview DNS   
  Frank Italiano SR Armwood DNS   
  Camari Star JR Armwood DNS   
  Akhilesh Peddu   Middleton DNS   
  Santiago Esguerra JR SLAM (Tampa) DNS   
  Eli Liberatore FR Lennard DNS   
  Fabio Flores SO Blake DNS   
  Ammiel Bowen FR King DNS   
  Kevin Beck-Perez JR Jesuit (Tampa) DNS   
  Abdiel Navarro SO Jefferson DNS   
  Samuel Mcbride JR Leto DNS   
  Brandon Bethune SO Tampa Bay Tech DNS   
  Liam Ballard FR Gaither DNS   
  Christian Roque-Hernandez JR Tampa Bay Tech DNS   
  Jaylan Singletary SO Tampa Bay Tech DNS   
  Enzo Garcia SO Jefferson DNS   
  Wyatt Wood SO East Bay DNS   
  Christain Valentin JR East Bay DNS   
  Fernando Zamarron SO East Bay DNS   
  Diego Martinez FR Gaither DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
41 Pavel Bulko 8 SLAM (Tampa) 5:27.29 -
53 Emmanual Mathew JR Strawberry Crest 5:59.31 -
54 Daniel Osorio JR Strawberry Crest 5:59.76 -
55 James Knighton FR Sickles 6:01.05 -
56 Luis Amador FR Brandon 6:07.53 -
57 Enzo Rodas SO Sickles 6:10.29 -
58 Juan Martes SO Blake 6:13.70 -
59 Sage Marshall SO Middleton 6:14.11 -
60 Joell Cruz FR Leto 6:15.48 -
61 Kavon Bernard FR Brandon 6:16.59 -
62 Ethan Wood FR Blake 6:21.14 -
63 Dominic Ballone FR Lennard 6:22.76 -
64 Demaury Broughton JR Leto 6:26.72 -
  Paul Foreman SR George Steinbrenner DNF   
  Fabio Flores SO Blake DNS   
  Frank Italiano SR Armwood DNS   
  Akhilesh Peddu   Middleton DNS   
  Santiago Esguerra JR SLAM (Tampa) DNS   
  Ammiel Bowen FR King DNS   
  Diego Martinez FR Gaither DNS   
  Liam Ballard FR Gaither DNS   
  Eli Liberatore FR Lennard DNS   
  Jaylan Singletary SO Tampa Bay Tech DNS   
  Enzo Garcia SO Jefferson DNS   
  Wyatt Wood SO East Bay DNS   
  Christain Valentin JR East Bay DNS   
  Fernando Zamarron SO East Bay DNS   
  Brandon Bethune SO Tampa Bay Tech DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Riley Walker SR Durant 5:08.10 -
26 Caden Payne JR Gaither 5:08.93 -
29 Alexander Seijo SR Riverview 5:13.51 -
30 Gabriel Frisancho JR Robinson 5:14.27 -
31 Michael Himes SO Robinson 5:17.27 -
32 Colin Boni SR Sickles 5:20.17 -
33 Isaiah Wilcox JR Plant City 5:20.44 -
34 Ryan Winslow FR Alonso 5:20.51 -
35 Timothy King JR King 5:21.22 -
36 Zachary Slocum FR Freedom (Tampa) 5:22.87 -
37 James Alexander FR Spoto 5:23.41 -
38 Jack Stockard JR Blake 5:23.71 -
39 Patrick Alexander FR Spoto 5:24.52 -
40 Jesse Torres SR King 5:27.25 -
42 Timothy King   Middleton 5:31.24 -
43 Jeremy Hagenbarth FR Bloomingdale 5:32.13 -
44 Edwin Cruz SO Bloomingdale 5:32.16 -
45 Ritvik Nallapati FR King 5:32.19 -
46 Casey Davis JR Brandon 5:32.29 -
47 Hubert Almand V JR Durant 5:33.48 -
48 George Keith SO Gaither 5:36.23 -
49 Luke Broding JR Strawberry Crest 5:36.91 -
50 Thomas Schilling FR Bloomingdale 5:37.74 -
51 Ethan Fuhrmeister SR Freedom (Tampa) 5:37.77 -
52 Christian Marrero SR Leto 5:37.90 -
  Samuel Mcbride JR Leto DNS   
  Emmanuel Perez SO Riverview DNS   
  Vincent Reyes JR Lennard DNS   
  Abdiel Navarro SO Jefferson DNS   
  Camari Star JR Armwood DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joshua King SR George Steinbrenner 4:24.53 10
2 Zachary Harrigan JR George Steinbrenner 4:33.39 8
3 Carter Stuhlmacher FR Newsome 4:38.22 6
4 Nathan Dye JR Plant 4:40.87 5
5 Daniel Barron SR Newsome 4:44.64 4
6 Joshua Bernard SR Newsome 4:45.56 3
7 Tyler Atkins SO Newsome 4:46.55 2
8 Taylor Dreyer SO Riverview 4:47.90 1
9 Wynne Thomas JR Plant 4:48.37 -
10 Danny O'Leary SO Jesuit (Tampa) 4:49.89 -
11 Ashton Stringer SO Plant 4:50.72 -
12 Isaiah King SR George Steinbrenner 4:51.81 -
13 Raekwon Hopkins SO Alonso 4:52.26 -
14 Kevin Velazquez SO Alonso 4:53.02 -
15 Jacob Malinchak SO Durant 4:53.58 -
16 Danny Ramirez-Hernandez SR Plant City 4:53.78 -
17 Will Connery JR Plant 4:57.59 -
18 Ethan Lyons SO Robinson 4:59.99 -
19 Drew Jones SO Riverview 5:03.00 -
20 Andrew Cory JR Freedom (Tampa) 5:03.03 -
21 Jahbari Newton SR Sickles 5:05.94 -
22 Jeff Buyak JR Jesuit (Tampa) 5:06.57 -
23 Haydon Patrick JR Durant 5:07.99 -
25 Henry Green SO Robinson 5:08.57 -
27 Gage Rasmussen SR Plant City 5:09.48 -
28 Derek Maxfield JR Alonso 5:10.39 -
  Kevin Beck-Perez JR Jesuit (Tampa) DNS   
  Isaac Addison SO Jesuit (Tampa) DNS   
  Jake Turner SR Armwood DNS   
  Christian Roque-Hernandez JR Tampa Bay Tech DNS