March 7, 2020
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Men's 1,600m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aiden Arnold JR Winter Springs 4:29.64 10
2 Adrien Zambaux SR Sarasota 4:37.27 8
3 Noah Musselwhite FR Apopka 4:40.16 6
4 Onix Ortiz SR Windermere 4:42.94 5
5 Shane Kilduff SR Sarasota 4:45.18 4
6 Derek Romich SO Winter Park 4:45.43 3
7 Lucas Dvorak SO Olympia 4:47.41 2
8 Ashton Fields JR Oviedo 4:47.89 1
9 Samir Abdulahi JR University (Orlando) 4:50.73 -
10 Eric Aquino JR East River 4:50.85 -
11 Javon Woodson JR Edgewater 4:53.70 -
12 Jonah Woodbine JR Master's Academy (Oviedo) 4:54.63 -
13 Chris Waldrep JR Bishop Kenny 4:58.05 -
14 Jamill Vasques Senior Auburndale 4:59.11 -
15 Dylan Loser   Auburndale 4:59.92 -
16 Brandon Baum SR Ocoee 5:01.56 -
17 Rudy Gatling SR Apopka 5:02.22 -
18 Adams Hernandez SR Cypress Creek 5:02.71 -
19 Nolan Wood FR Winter Park 5:03.86 -
20 Jack Pease SR Bishop Kenny 5:04.25 -
21 Alexander Aparicio JR Lake Nona 5:04.51 -
22 Daury Garcia JR George Jenkins 5:07.96 -
23 Erick Portillo SR Cypress Creek 5:08.67 -
24 Dylan Rivera JR Mount Dora 5:08.83 -
25 Milan Davich JR Winter Park 5:09.17 -
26 Connor Kracht SO Oviedo 5:09.64 -
27 Marc McDonald FR Oviedo 5:09.79 -
28 Anthony Camacho SR Ocoee 5:11.01 -
29 Zach Merly SO Master's Academy (Oviedo) 5:13.04 -
30 Owen Fletcher SR Lake Nona 5:14.26 -
31 Nicholas O'Donnell SR Freedom (Orlando) 5:14.60 -
32 Christian Vasquez-Juarez FR Winter Haven 5:17.20 -
33 Raymond Arce SO Auburndale 5:17.96 -
34 Bradley Davies JR Tavares 5:18.32 -
35 Gian Thundiyil FR Boone 5:20.23 -
36 Jeffrey Hill JR Trinity Prep 5:21.28 -
37 Omega Carter SO Winter Haven 5:22.56 -
38 Steven Ramos JR Freedom (Orlando) 5:22.81 -
39 Jose Ascencio FR Villages 5:28.03 -
40 Mark Marsh FR First Academy (Orlando) 5:28.49 -
41 Elijah Barron SR First Academy (Orlando) 5:29.04 -
42 Jack Henyecz SR Lake Howell 5:30.08 -
43 Kenan Collignon SR Tavares 5:30.59 -
44 Kwanye Hickman SO East River 5:35.71 -
45 Samuel Moldenhauer SR University (Orlando) 5:36.24 -
46 William Acosta JR Boone 5:37.57 -
47 Glendy Sierra JR Villages 5:38.53 -
48 Mcfelix Agbo JR Villages 5:45.27 -
49 Zane Benham Junior Edgewater 5:51.00 -
50 Wolf Blaise SO Winter Haven 5:52.46 -
51 Clayton Carter JR Tavares 5:54.97 -
52 Giovanni Falcon FR Freedom (Orlando) 5:57.65 -
53 Andreí Palacio SR East River 7:11.89 -
  Andrew Miller Junior Olympia NT   
  Jonathan Fitzgerald SR Apopka NT   
  Alexis Toledo JR Wekiva NT   
  Jordan Muniz JR Trinity Prep NT   
  Christian Vazquez SO Edgewater NT   
  Pablo Moreno JR Bishop Kenny NT   
  Carter Rowe SR Windermere NT   
  Joe Sagara   Olympia NT   
  Jesus Clemente SR Lake Nona DQ   
  Nathan Bailey JR George Jenkins DQ   
  Will Petersen FR Boone DQ   
  Fabio Tavares FR University (Orlando) DQ   
  Chase Waelbroeck SR George Jenkins DQ   
  Christian Pastrana JR Lake Howell DNF   
Men's 1,600m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aiden Arnold JR Winter Springs 4:29.64 10
2 Adrien Zambaux SR Sarasota 4:37.27 8
3 Noah Musselwhite FR Apopka 4:40.16 6
4 Onix Ortiz SR Windermere 4:42.94 5
5 Shane Kilduff SR Sarasota 4:45.18 4
6 Derek Romich SO Winter Park 4:45.43 3
7 Lucas Dvorak SO Olympia 4:47.41 2
8 Ashton Fields JR Oviedo 4:47.89 1
9 Samir Abdulahi JR University (Orlando) 4:50.73 -
10 Eric Aquino JR East River 4:50.85 -
11 Javon Woodson JR Edgewater 4:53.70 -
14 Jamill Vasques Senior Auburndale 4:59.11 -
15 Dylan Loser   Auburndale 4:59.92 -
17 Rudy Gatling SR Apopka 5:02.22 -
18 Adams Hernandez SR Cypress Creek 5:02.71 -
19 Nolan Wood FR Winter Park 5:03.86 -
45 Samuel Moldenhauer SR University (Orlando) 5:36.24 -
  Carter Rowe SR Windermere NT   
  Alexis Toledo JR Wekiva NT   
  Jonathan Fitzgerald SR Apopka NT   
  Jesus Clemente SR Lake Nona DQ   
  Fabio Tavares FR University (Orlando) DQ   
Men's 1,600m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Jonah Woodbine JR Master's Academy (Oviedo) 4:54.63 -
13 Chris Waldrep JR Bishop Kenny 4:58.05 -
16 Brandon Baum SR Ocoee 5:01.56 -
20 Jack Pease SR Bishop Kenny 5:04.25 -
21 Alexander Aparicio JR Lake Nona 5:04.51 -
22 Daury Garcia JR George Jenkins 5:07.96 -
23 Erick Portillo SR Cypress Creek 5:08.67 -
24 Dylan Rivera JR Mount Dora 5:08.83 -
25 Milan Davich JR Winter Park 5:09.17 -
27 Marc McDonald FR Oviedo 5:09.79 -
29 Zach Merly SO Master's Academy (Oviedo) 5:13.04 -
30 Owen Fletcher SR Lake Nona 5:14.26 -
31 Nicholas O'Donnell SR Freedom (Orlando) 5:14.60 -
34 Bradley Davies JR Tavares 5:18.32 -
36 Jeffrey Hill JR Trinity Prep 5:21.28 -
38 Steven Ramos JR Freedom (Orlando) 5:22.81 -
42 Jack Henyecz SR Lake Howell 5:30.08 -
  Andrew Miller Junior Olympia NT   
  Pablo Moreno JR Bishop Kenny NT   
  Will Petersen FR Boone DQ   
  Chase Waelbroeck SR George Jenkins DQ   
  Christian Pastrana JR Lake Howell DNF   
Men's 1,600m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Connor Kracht SO Oviedo 5:09.64 -
28 Anthony Camacho SR Ocoee 5:11.01 -
32 Christian Vasquez-Juarez FR Winter Haven 5:17.20 -
33 Raymond Arce SO Auburndale 5:17.96 -
35 Gian Thundiyil FR Boone 5:20.23 -
37 Omega Carter SO Winter Haven 5:22.56 -
39 Jose Ascencio FR Villages 5:28.03 -
40 Mark Marsh FR First Academy (Orlando) 5:28.49 -
41 Elijah Barron SR First Academy (Orlando) 5:29.04 -
43 Kenan Collignon SR Tavares 5:30.59 -
44 Kwanye Hickman SO East River 5:35.71 -
46 William Acosta JR Boone 5:37.57 -
47 Glendy Sierra JR Villages 5:38.53 -
48 Mcfelix Agbo JR Villages 5:45.27 -
49 Zane Benham Junior Edgewater 5:51.00 -
50 Wolf Blaise SO Winter Haven 5:52.46 -
51 Clayton Carter JR Tavares 5:54.97 -
52 Giovanni Falcon FR Freedom (Orlando) 5:57.65 -
53 Andreí Palacio SR East River 7:11.89 -
  Christian Vazquez SO Edgewater NT   
  Jordan Muniz JR Trinity Prep NT   
  Joe Sagara   Olympia NT   
  Nathan Bailey JR George Jenkins DQ