February 28, 2020
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing

Men's 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sebastian Castillo JR Belen Jesuit Prep 1:58.08 10
2 Graeme Burns JR Satellite 1:59.29 8
3 Aiden Villasuso JR Belen Jesuit Prep 2:01.51 6
4 Colton Sall Senior Cocoa Beach 2:01.78 5
5 Greg Kovacs JR Spanish River 2:02.20 4
6 Zachary Vincennie SR Spanish River 2:04.14 3
7 Alex Skaggs SO West Shore 2:05.14 2
8 Bryce Valverde SR West Shore 2:06.20 1
9 Michael Shenbaum SR Viera 2:07.05 -
10 Nicolas Hidalgo JR Belen Jesuit Prep 2:07.12 -
11 Torin Obrien SR Satellite 2:07.38 -
12 Devin Giles SO Cocoa 2:07.87 -
13 Kai McAlister JR Rockledge 2:08.17 -
14 Brendan Lestrange SR Melbourne Central Catholic 2:08.34 -
15 Nathaniel Basford SR Satellite 2:08.54 -
16 Kaesen Foltyn SR Titusville 2:08.63 -
17 Ryan Moran   Cocoa Beach 2:08.97 -
18 Kai Cheatham Senior Cocoa Beach 2:09.15 -
19 Conner Yi SO Harmony 2:09.25 -
20 Roberto Leon FR Belen Jesuit Prep 2:09.64 -
21 Austin Harvey JR Cocoa 2:09.92 -
22 Elan Bar-Nur JR Spanish River 2:09.97 -
23 Daniel Reinecke SO Heritage 2:10.15 -
24 Cody Spence SR Boone 2:11.07 -
25 Eric Aquino JR East River 2:12.21 -
26 Bradley Crawford SR Heritage 2:14.40 -
27 George Maris FR Satellite 2:15.23 -
28 Andon Morales SO Astronaut 2:15.28 -
29 Adrian Castro SR Sebastian River 2:15.65 -
30 Seth Day JR Heritage 2:15.73 -
31 Jaden Seamen JR Astronaut 2:15.91 -
32 Brandon Crawford JR Heritage 2:15.94 -
33 Cristian McAdams SR Sebastian River 2:16.47 -
34 Diego Hernandez SO Vero Beach 2:17.07 -
35 Ian Kalra SO Cocoa Beach 2:17.27 -
36 Cornell Wilson JR Vero Beach 2:17.32 -
37 Sam Lagassa SO St. Joseph 2:17.33 -
38 James Davis JR Melbourne 2:17.53 -
39 Franklin Johnson SO Sebastian River 2:17.60 -
40 Dylan Geiger JR Satellite 2:17.65 -
41 Victor Farfan SO St. Joseph 2:18.20 -
42 Cade Whitaker SR Rockledge 2:18.51 -
43 Devin Makousky FR Rockledge 2:19.38 -
44 Peter Deluke SO Vero Beach 2:19.40 -
45 Cooper Cheng SO West Shore 2:19.55 -
46 Jose Fuentes SR Vero Beach 2:21.20 -
47 Caige Raup SO Rockledge 2:21.40 -
48 Alek Jekabsons FR Satellite 2:22.35 -
49 Evin Thomas SO Astronaut 2:22.61 -
50 Glord Kyle Garces FR East River 2:23.40 -
51 Braden Livermoore FR Astronaut 2:24.24 -
52 Joshua Kelly SO Melbourne 2:26.84 -
53 Calleb Dobbs FR Cocoa 2:28.09 -
54 Bryce Sanchez FR Harmony 2:29.67 -
55 Austin Von Rinteln SR East River 2:30.60 -
56 Chad Luchetti JR Melbourne Central Catholic 2:30.65 -
57 Francisco Soriano JR Titusville 2:31.12 -
58 Nicholas Handle FR Viera 2:35.77 -
59 Chris Allison JR Cocoa 2:37.79 -
60 Bryson Wiley SO Melbourne Central Catholic 2:39.52 -
61 Ian Oakley JR Holy Trinity 2:40.91 -
62 Joshua Phillips FR Melbourne 2:41.22 -
63 Zachary Stambaugh SR Sebastian River 2:44.19 -
64 Evan Craig JR Lincoln Park 2:48.14 -
65 Cody Myers 8 Covenant Christian 2:49.77 -
66 Malechi Beckford-Morre SO Palm Bay 2:50.16 -
67 Wesley Knoblock FR Melbourne 2:51.47 -
68 Luke Smith JR Melbourne Central Catholic 2:56.46 -
69 Gavin Myers 6 Covenant Christian 3:02.47 -
70 Josiah Culley 6 Covenant Christian 3:40.09 -
  Coby Karl SR Viera DNS   
  Braedan Needham JR Viera DNS   
  Diego Vento SR West Shore DNS   
  Mason Walters SR Boone DNS   
  Joel Jean FR Harmony DNS   
  Michael Hanlin FR East River DNS   
  Dayton Law SO Satellite DNS   
  Jacobo Montoya JR Florida Prep DNS   
  Jerry Herndon FR Florida Prep DNS   
  Ryan Mangra JR Florida Prep DNS   
  Stephen Davis JR Space Coast DNS   
  Keani Slattery-Snavely SR Space Coast DNS   
  Evan Krzesinski FR Titusville DNS   
  Moises Medina JR Spanish River DNS   
  Liam Kinkade SR Lincoln Park DNS   
  Riley Jones FR Titusville DNS   
  Stephen Romer JR Harmony DNS   
Men's 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sebastian Castillo JR Belen Jesuit Prep 1:58.08 10
2 Graeme Burns JR Satellite 1:59.29 8
3 Aiden Villasuso JR Belen Jesuit Prep 2:01.51 6
4 Colton Sall Senior Cocoa Beach 2:01.78 5
5 Greg Kovacs JR Spanish River 2:02.20 4
6 Zachary Vincennie SR Spanish River 2:04.14 3
7 Alex Skaggs SO West Shore 2:05.14 2
8 Bryce Valverde SR West Shore 2:06.20 1
9 Michael Shenbaum SR Viera 2:07.05 -
10 Nicolas Hidalgo JR Belen Jesuit Prep 2:07.12 -
11 Torin Obrien SR Satellite 2:07.38 -
12 Devin Giles SO Cocoa 2:07.87 -
13 Kai McAlister JR Rockledge 2:08.17 -
14 Brendan Lestrange SR Melbourne Central Catholic 2:08.34 -
18 Kai Cheatham Senior Cocoa Beach 2:09.15 -
23 Daniel Reinecke SO Heritage 2:10.15 -
24 Cody Spence SR Boone 2:11.07 -
25 Eric Aquino JR East River 2:12.21 -
32 Brandon Crawford JR Heritage 2:15.94 -
53 Calleb Dobbs FR Cocoa 2:28.09 -
  Coby Karl SR Viera DNS   
  Moises Medina JR Spanish River DNS   
Men's 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Nathaniel Basford SR Satellite 2:08.54 -
16 Kaesen Foltyn SR Titusville 2:08.63 -
17 Ryan Moran   Cocoa Beach 2:08.97 -
19 Conner Yi SO Harmony 2:09.25 -
20 Roberto Leon FR Belen Jesuit Prep 2:09.64 -
21 Austin Harvey JR Cocoa 2:09.92 -
22 Elan Bar-Nur JR Spanish River 2:09.97 -
26 Bradley Crawford SR Heritage 2:14.40 -
27 George Maris FR Satellite 2:15.23 -
29 Adrian Castro SR Sebastian River 2:15.65 -
30 Seth Day JR Heritage 2:15.73 -
35 Ian Kalra SO Cocoa Beach 2:17.27 -
36 Cornell Wilson JR Vero Beach 2:17.32 -
42 Cade Whitaker SR Rockledge 2:18.51 -
43 Devin Makousky FR Rockledge 2:19.38 -
46 Jose Fuentes SR Vero Beach 2:21.20 -
57 Francisco Soriano JR Titusville 2:31.12 -
  Dayton Law SO Satellite DNS   
  Diego Vento SR West Shore DNS   
  Stephen Davis JR Space Coast DNS   
  Mason Walters SR Boone DNS   
  Stephen Romer JR Harmony DNS   
Men's 800m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Andon Morales SO Astronaut 2:15.28 -
31 Jaden Seamen JR Astronaut 2:15.91 -
33 Cristian McAdams SR Sebastian River 2:16.47 -
34 Diego Hernandez SO Vero Beach 2:17.07 -
38 James Davis JR Melbourne 2:17.53 -
40 Dylan Geiger JR Satellite 2:17.65 -
41 Victor Farfan SO St. Joseph 2:18.20 -
44 Peter Deluke SO Vero Beach 2:19.40 -
45 Cooper Cheng SO West Shore 2:19.55 -
47 Caige Raup SO Rockledge 2:21.40 -
48 Alek Jekabsons FR Satellite 2:22.35 -
49 Evin Thomas SO Astronaut 2:22.61 -
51 Braden Livermoore FR Astronaut 2:24.24 -
52 Joshua Kelly SO Melbourne 2:26.84 -
54 Bryce Sanchez FR Harmony 2:29.67 -
55 Austin Von Rinteln SR East River 2:30.60 -
56 Chad Luchetti JR Melbourne Central Catholic 2:30.65 -
59 Chris Allison JR Cocoa 2:37.79 -
64 Evan Craig JR Lincoln Park 2:48.14 -
  Keani Slattery-Snavely SR Space Coast DNS   
  Joel Jean FR Harmony DNS   
  Riley Jones FR Titusville DNS   
Men's 800m Run Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Sam Lagassa SO St. Joseph 2:17.33 -
39 Franklin Johnson SO Sebastian River 2:17.60 -
50 Glord Kyle Garces FR East River 2:23.40 -
58 Nicholas Handle FR Viera 2:35.77 -
60 Bryson Wiley SO Melbourne Central Catholic 2:39.52 -
61 Ian Oakley JR Holy Trinity 2:40.91 -
62 Joshua Phillips FR Melbourne 2:41.22 -
63 Zachary Stambaugh SR Sebastian River 2:44.19 -
65 Cody Myers 8 Covenant Christian 2:49.77 -
66 Malechi Beckford-Morre SO Palm Bay 2:50.16 -
67 Wesley Knoblock FR Melbourne 2:51.47 -
68 Luke Smith JR Melbourne Central Catholic 2:56.46 -
69 Gavin Myers 6 Covenant Christian 3:02.47 -
70 Josiah Culley 6 Covenant Christian 3:40.09 -
  Evan Krzesinski FR Titusville DNS   
  Ryan Mangra JR Florida Prep DNS   
  Jerry Herndon FR Florida Prep DNS   
  Jacobo Montoya JR Florida Prep DNS   
  Braedan Needham JR Viera DNS   
  Michael Hanlin FR East River DNS   
  Liam Kinkade SR Lincoln Park DNS